کدام پنجره دوجداره بهتر است؟

کدام-پنجره-دوجداره-بهتر-است؟

برای اینکه شما بتوانید تشخیص دهید که کدام پنجره دوجداره بهتر است؟ باید با انواع آن آشنا شوید. در این مقاله کامل شما را با آنها آشنا می کنیم. تا بهترین تصمیم را بگیرید.

در این مقاله نوین خانه انواع مختلف پنجره های دوجداره را به شما نشان می دهد. پس برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع پنجره، با ما همراه باشید.

انواع پنجره دوجداره

پنجره لولادار

پنجره های لولادار با یک یا چند لولا به قاب وصل شده و به طور معمول به طرفین باز می شوند. همچنین می توان لولاها را در قسمت بالا یا پایین پنجره قرار داد و آنها را به “پنجره های دو حالته” تبدیل کرد (در قسمت پنجره لولایی دوحالته upvc می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این نوع پنجره کسب کنید).

این مدل پنجره معمولاً به سمت داخل باز می شود که به طور کلی تمیز کردن آنها را راحتتر می کند. این پنجره توسط میله های فلزی کوچکی که با حرکت قیچی باز و بسته می شوند، باز نگه داشته می شود.

پنجره های لولادار اغلب از جنس UPVC هستند اما می توانند از چوب و آلومینیوم نیز ساخته شوند. در ادامه به اطلاعات بیشتر در مورد مواد ساخت پنجره خواهیم پرداخت. بسیاری از شرکت ها گزینه های متفاوتی برای رنگ پنجره نیز ارائه می دهند.

کدام-پنجره-دوجداره-بهتر-است؟

پنجره لولادار هم سطح (flush casement، مانند تصویر بالا) مشابه پنجره های لولادار هستند اما قاب شیشه به جای برجسته بودن، نزدیک قاب کلی پنجره قرار دارد.

لینک پیشنهادی نوین خانه : پنجره لولایی تک حالته upvc

پنجره های لنگه ای

پنجره های لنگه ای (Sash windows) معمولاً با بلند کردن یک پانل شیشه ای و قاب آن به بالا یا پایین باز می شوند. می توانید یکی از دو انتخاب زیر را داشته باشید:

پنجره های تک آویز ( پنجره کشویی تک ریل ) : پنجره ای که فقط یکی از صفحات آن حرکت می کند (به طور معمول صفحه پایین)، در حالی که دیگری ساکن است.

پنجره های دو آویز ( پنجره کشويی دو ريل ): پنجره ای که در آن هر دو صفحه قابل جابه جایی هستند، یکی به سمت بالا و دیگری به سمت پایین.

همچنین می توانید پنجره های دو حالته نیز داشته باشید. مانند پنجره های لولادار، پنجره های لنگه ای نیز در طیف وسیعی از مواد و روکش ها ارائه می شود.

پنجره های لنگه ای پنجره هایی سنتی و خاص محسوب می شوند. پنجره های لنگه ای قدیمی به عدم صرفه جویی در انرژی معروف اند اما طرح های مدرن با فن آوری دو جداره مشابه سایر پنجره ها ساخته می شوند.

کدام-پنجره-دوجداره-بهتر-است؟

کدام پنجره دوجداره بهتر است؟

پنجره های خلیجی

پنجره های خلیجی یا به صورت یک پنجره کمانی شکل که فضای اضافی به خانه می دهد یا به عنوان یک پنجره برجسته با یک طاقچه عمیق ساخته می شوند.

معمولاً دارای سه یا بیشتر پنجره هستند و شما می توانید هر نوع پنجره با هر جنس فریم و روکش را داشته باشید. علاوه بر اینکه این نوع پنجره ویژگی عالی برای دکوراسیون خانه محسوب می شود، به زیربنای خانه نیز اضافه می کند. داشتن پنجره هایی در هر دو طرف، اجازه می دهد تا نور بیشتری وارد خانه شود و بتوانید از چشم انداز پنجره خود نهایت لذت را ببرید.

پنجره های دو حالته

پنجره های لولادار همچنین می توانند دارای لولا دوحالته باشند، به این معنی که پنجره می تواند به صورت یک بر و کج باز شود. طراحی های مختلف به شما این امکان را می دهد که پنجره ها را به درجات مختلف باز کنید. آنها بطور معمول کمی باز می شوند، تا قابل باز شدن به سمت دیگری متمایل شوند، اما بعضی از آنها حتی تا 90 درجه هم باز می شوند.

بعضي از آنها با استفاده از زبانه های سوراخ دار برای باز نگه داشته شدن در نقاط مختلف ساخته می شوند، مانند تصوير زير. از آنجا که می توان آنها را تا حدی باز کرد، این پنجره ها راهی مطمئن برای ورود هوای تازه به خانه هستند. حتی برخی از پنجره های غیر دوحالته نیز می توانند در وضعیت تقریباً بسته برای امنیت قفل شوند.

همچنین می توانید پنجره های دوتایی دو حالته تهیه کنید که دو پنجره دوجداره یکی در بالای دیگری و هر دو با شیب باز شوند. برخی از درب های دو جداره نیز قابلیت کج باز شدن را دارند.

لینک پیشنهادی نوین خانه : تعویض پنجره قدیمی با دوجداره

کدام-پنجره-دوجداره-بهتر-است؟

کدام پنجره دوجداره از نظر قاب بهتر است؟

پنجره های UPVC

متداول ترین نوع قاب پنجره برای پنجره های دوجداره، UPVC (پلی وینیل کلرید بدون پلاستیک) است. نه تنها تا سه برابر ارزانتر از قاب های چوبی سنتی، بلکه قابل بازیافت، با دوام و دارای کارآمدترین نوع فریم است.

قابهای پنجره و درب های دوجداره UPVC در رنگها و روکش های مختلفی از جمله طرح چوب وجود دارد، هرچند که معمولاً دارای فریم های سفید رنگ هستند. همچنین تمیز کردن UPVC آسان است و تنها به کمی پاک کردن پنجره با پارچه های نرم و کمی مایع شستشو نیاز دارد.

لینک پیشنهادی نوین خانه : پنجره upvc رنگی

پنجره های چوبی

چوب ماده ای طبیعی تر از UPVC است زیرا به طور طبیعی قابل تجدید است. بسیاری از افراد احساس می کنند که پنجره های چوبی نسبت به UPVC به خصوص در مقایسه با ظاهر سنتی و خاص آن، زیبا و ظریف تر به نظر می رسند.

در حالی که پنجره های چوبی گرانتر هستند و به نگهداری نیاز دارند. اما اگر پنجره های چوبی به درستی مورد مراقبت قرار گیرند، می توانند مدت طولانی سالم باقی بمانند.

پنجره های آلومینیومی

آلومینیوم ماده ای بسیار قوی است بنابراین پنجره دوجداره هایی از این جنس بادوام هستند و به نگهداری کم نیاز دارند. همچنین نسبت به سایر مواد، باریک تر و سبک تر است بنابراین می تواند با ظاهری مدرن و براق جلوه داشته باشد.

لینک پیشنهادی نوین خانه : پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک

اگرچه تصور می کنید پنجره های آلومینیومی به رنگ خاکستری یا فلزی هستند، بسیاری از تولید کنندگان گزینه های رنگ زیادی را ارائه می دهند.

با مراجعه به صفحه ما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد قیمت های پنجره های مختلف و هزینه انواع پنجره های دوجداره کسب کنید. پس از آماده شدن برای خرید، صفحه راهنمایی در مورد قیمت های پنجره های دو جداره و تاکتیک های فروش به شما کمک می کند تا خود را از حقه های فروشندگان نجات دهید.

منبع : https://www.which.co.uk