چگونگی نصب چمن مصنوعی

چگونگی نصب چمن مصنوعی

در این مقاله تلاش کرده ایم تا شما را با نحوه و چگونگی نصب چمن مصنوعی بر روی هر سطحی آشنا کنیم، با مطالعه این مقاله در مورد چگونگی نصب چمن مصنوعی اطلاعات کاملی به شما می دهد.

چگونگی نصب چمن مصنوعی

برای نصب چمن مصنوعی بر روی زمینی که از قبل هر گونه پوشش گیاهی را داشته است شما می توانید از دیتورالعمل های زیر استفاده کنید. در این زمینه دو عمل اصلی وجود دارد که ابتدا باید محیط و یا زمینی را که چمن مصنوعی در آن قرار می گیرد را آماده کنید و سپس عمل نصب کردن چمن مصنوعی را انجام دهید.

چگونگی نصب چمن مصنوعی : آماده کردن زمین

کشتن و از بین بردن تمام پوشش گیاهی

شما باید برای منطقه ای که می خواهید عمل نصب چمن مصنوعی را انجام دهید هر گونه پوشش گیاهی موجود (چمن و علف هرز) با اسپری و یا محصولاتی که مناسب هستند برای از بین بردن این پوشش ها اقدام به از بین بردن تمامی پوشش های گیاهی کنید. این عمل را حدودا باید دو هفته قبل از نصب چمن مصنوعی انجام دهید چون باید زمان مورد نیاز برای از بین رفتن گیاهان را داشته باشید و حتما مطمئن شوید که هیچ پوشش گیاهی در این منطقه زنده نیست چرا که اگر زنده باشد بعد از نصب چمن مصنوعی ممکن است شما را به دردسر بیاندازد.

چگونگی نصب چمن مصنوعی

سطح روی خاک را بردارید

اگر چمن را می خواهید بر روی زمین خاکی نصب کنید باید به اندازه 7 تا 10 سانتیمتر سطح روی خاک را با بیل و یا هر وسیله دیگری بردارید. سپس تمامی بقایای گیاهانی که در مرحله قبلی نابود شدند را کامل بردارید و به بیرون از منطقه ببرید چراکه باعث بوجود آمدن ناهمواری های بدی در زمین می شوند.

چگونگی نصب چمن مصنوعی

برای زهکشی برنامه ریزی کنید

اگر این کار را انجام ندهید بعد از اینکه خاک خوب خشک شود و نصب چمن مصنوعی انجام شود برای شما مشکلاتی را بوجود می آورد. این مشکلات به این دلیل است که اصولا چمن مصنوعی باید در مقابل آب نفوذ پذیر باشد. بنابراین اگر بر روی سزح بتنی و یا خاکی عمل نصب چمن مصنوعی را انجام می دهید به این مسائل توجه کنید :

اگر برای تخلیه هیچ سیستمی در نظر گرفته نشده است و یا از قبل موجود نیست حتما یک سیستم زهکشی راه اندازی کنید.

اگر شهر محل سکونت شما از نظر میزان بارش در سال کم بارش است می توانید در فاصله هر 15 سانتی متر زهکشی های خود را در محیط قرار دهید.

چگونگی نصب چمن مصنوعی

در اطراف چمن مصنوعی حاشیه نصب کنید

باید در اطراف چمن مصنوعی یک حاشیه ضد آب داشته باشید. اگر این کار را انجام ندهید ممکن است در طول زمان چمن تکه تکه شود. یکی از متداول ترین وسایلی که می توانید برای این کار استفاده کنید پلاستیک فشرده شده قابل انعطاف می باشد. حتی می توانید از یک سطح بتنی برای این حاشیه استفاده کنید. مطمئن شوید که این حاشیه بالاتر از سطح چمن قرار نمی گیرد.

چگونگی نصب چمن مصنوعی

-قرار دادن مانعی برای علف های هرز : برای اینکار شما می توانید زیر چمن مصنوعی که می خواهید نصب کنید از لایه ژئوتکستایل استفاده کنید. برای زمین های بزرگ این لایه حتما توصیه می شود. این لایه یک لایه بسیار محکم است که از نفوذ گیاهان هرز جلوگیری می کند.

چگونگی نصب چمن مصنوعی

مواد پایه را اضافه کنید

یک سنگ فروشی خوب پیدا کنید و سپس به ارتفاع 7 تا 10 سانتی متر به ابعاد زمین ذرات ریز 10 میلی متری از سنگ های گرانیتی را تهیه کنید و بر روی زمین بریزید و آن را کاملا صاف و مسطح کنید.

سطح را خیس و فشرده کنید

سطحی را که با استفاده از سنگ ریزه پر کرده اید را ابتدا با آب کاملا خیس کنید تا برای فشرده و محکم شدن کاملا آماده شود سپس بعد از اینکار با استفاده از یک غلطک و یا هر وسیله دیگری کاملا سطح سنگ ریزه های ریخته شده را فشرده کنید تا ارتفاع آنها کمتر شود و چند بار این عمل را انجام دهید.

چگونگی نصب چمن مصنوعی

رول چمن مصنوعی را باز کنید

تا زمانی که سطح سنگ ریزه که فشرده کردید به صورت کامل خشک شود در گوشه ای از محوطه چمن را باز کنید چرا که چند ساعت طول می کشد تا چمن از حالتی که در اثر رول بودن به خود گرفته را از دست بدهد.

اگر سطح شنی که در مرحله قبل ریخته اید از ارتفاع مورد نیاز بالاتر است دوباره تلاش کنید و آن را حتما فشرده کنید و یا اگر پایین تر است یک لایه دیگر از سنگ ریزه را بریزید تا به ارتفاع ایده آل و مورد نیاز برای نصب چمن برسید.

حتما مقاله آموزش نصب چمن مصنوعی را مطالعه کنید.

در صورت لزوم چمن مصنوعی را برش دهید

در بعصی مواقع محوطه ای که قرار است در آن نصب چمن مصنوعی را انجام دهید به صورت مربع و یا مسطیل نسیت و یا شکلی نامنظم دارد در این حالت ابتدا بهترین مکان ها را برای برش چمن انتخاب کنید تا از بوجود آمدن قسمت های اضافه کمتر شود و سپس با دقت بسیار بالا چمن را برش دهید.

اتصال دو قسمت از چمن مصنوعی

بعد از اینکه قسمت های چمن مصنوعی را در جای خود به صورت دقیق قرار داید و تکه ها را دقیقا به هم متصل و یا جفت کردید. نواری را دقیقا زیر قسمتی که تکه های چمن به هم قرار است متصل شوند قرار دهید و آن را با چسب پر کنید و سپس چمن را به نوار محکم کنید تا تکه ها در کنار هم به نواری که چسب زده شده است متصل شوند و دقیقا با هم جفت شوند می توانید از اجسام سنگین نیز استفاده کنید تا چمن به نوار به خوبی بچسبد.

اتصال چمن مصنوعی به زمین

تمامی محیط چمن مصنوعی قرار داده شده را با استفاده از میخ های 11 تا 16 سانتی متری و به فاصله های 1 متری از هم محکم با چکش به زمین بکوبید تا چمن مصنوعی نصب شده کاملا بر روی زمین محکم شود.

لینک پیشنهادی نوین خانه : چمن مصنوعی دست دوم

نصب چمن مصنوعی

اگر پاسخگو نبودیم در واتساپ پیام دهید.(9 صبح تا 8 شب)

09124991706