اجرای چمن مصنوعی

اجرای چمن مصنوعی

اجرای چمن مصنوعی

برای اجرای چمن مصنوعی بر روی زمین دو حالت وجود دارد اگر از قبل چمن بر روی زمین کار نشده باشد که در این مورد توضیحاتی در آینده ارائه خواهیم داد و همچنین اگر بر روی زمینی که می خواهید چمن مصنوعی جدید را نصب کنید از قبل چمن وجود دارد و نیاز به جمع آوری و آماده سازی این زمین برای نصب چمن مصنوعی جدید می باشد.

تیم نوین خانه با کادری مجرب در زمینه اجرای چمن مصنوعی به شما کمک می کند تا در کمترین زمان و هزینه ممکن زمین خود را برای نصب چمن آماده کنید. در زیر توضیحاتی در مورد جمع آوری چمن مصنوعی قدیمی و همچنین اعمالی که باید برای آماده سازی زمین برای نصب چمن مصنوعی جدید انجام داد را مشاهده می کنید.

اجرای چمن مصنوعی

جمع آوری چمن مصنوعی قدیمی

برای جمع آوری چمن مصنوعی قدیمی به دلیل وجود سیلیس و گرانول در چمن مصنوعی و همچنین وزن چمن مصنوعی که برای چمن های مختلف متفاوت می باشد، دو نوع جمع آوری وجود دارد نوع اول اگر چمن سنگین باشد باید از جرثقیل استفاده کرد و نوع دوم جمع آوری چمن با استفاده از نیروی انسانی می باشد که در این نوع جمع آوری باید بسته به وزن چمن هر 4 الی 6 یا 7 متر چمن را بلند کرده و با دستگاه آن را برش دهید.

اجرای چمن مصنوعی

بعد برش زدن قسمتی از چمن باید چمن برش زده شده را به دلیل وجود سیلیس و گرانول موجود در آن کاملا تکان دهید تا تمامی سیلیس و گرانول های آن تخلیه شود و بر روی زمین بریزد. توجه داشته باشید که سیلیس موجود در چمن مصنوعی بسیار مضر و خطرناک می باشد و هنگام تکان دادن چمن به صورت گرد و غبار از آن خارج می شود، که در این مواقع تمامی نیروهای انسانی مشغول به کار حتما باید از ماسک استفاده کنند چون برای انسان بسیار خطرناک می باشد.

بعد از تخلیه کامل چمن مصنوعی قدیمی از سیلیس و گرانول باید چمن را به صورت رول درآورده و جمع آوری کرد در این مورد اگر در فصل زمستان باشیم و یا به هر دلیلی اعم از بارش باران یا برف و یا به هر دلیل دیگری چمن مصنوعی خیس باشد باید عمل تکان دادن چمن 4 تا 5 بار تکرار شود و بعد هر بار تکان دادن چمن را باید کامل پهن کنید تا خشک شود. و در نهایت بعد از اطمینان از خشک شدن چمن تا حد ممکن اقدام به رول کردن و جمع آوری آن کنید.

اجرای چمن مصنوعی

آماده سازی زمین برای نصب چمن مصنوعی جدید

برای نصب چمن مصنوعی جدید حتما باید توجه داشته باشید که لایه ژئوتکستایل کاملا سالم باشد که اگر در هنگام نصب، چسبی که بر روی نوار سیمین طیف زده شده باشد بر روی لایه ژئوتکستایل ریخته شده باشد و یا پس زده شده باشد این لایه سالم نیست. پس حتما اطمینان حاصل کنید که لایه ژئوتکستایل کاملا سالم باشد.

اجرای چمن مصنوعی

بعد از مرحله بالا باید سیلیس و گرانولی که در مراحل قبلی با تکان دادن چمن بر روی زمین ریخته شده است را کامل جمع آوری کنیم. در هر 1 متر مربع حدود 13 تا 14 کیلو گرم سیلیس و حدود 4 تا 5 کیلو گرم گرانول وجود دارد و این باعث بوجود آمدن وزن بسیار زیادی از سیلیس و گرانول در زمین می شود که جمع آوری آن بسیار سخت می شود و به همین دلیل باید در نقاط مختلف زمین سیلیس و گرانول ها را به صورت دسته دسته جمع آوری کنیم و به بیرون از زمین منتقل کنیم.

توجه داشته باشید که بعد از بیرون بردن سیلیس و گرانول به خارج از زمین به دلیل خطرناک بودن این مواد برای انسان حتما این مواد را نابود کنید.

در نهایت برای آماده سازی زمین برای نصب چمن مصنوعی جدید به صورت کامل باید زمین را جارو کنید و مطمئن شوید که زمین کاملا تمیز شده باشد.

لینک پیشنهادی نوین خانه : چمن مصنوعی دست دوم