چمن مصنوعی ورزشی

چمن-مصنوعی-ورزشی

نوین خانه دارای تنوع زیادی چمن مصنوعی ورزشی می باشد که فقط با یک تماس چمن های مصنوعی ورزشی را به همراه عکس و قیمت برای شما ارسال می کنیم.

چرا برای مصارف ورزشی از چمن مصنوعی استفاده کنیم؟

امروزه تمامی ورزش ها در همه سال و در هر آب و هوایی ( چه در محیط های طبیعی و چه کنترل شده، در فضای باز یا بسته، روی چمن، برف، یخ یا زمین هایی با چمن مصنوعی) انجام می شوند. این امر تا حد زیادی به دلیل پیشرفت تکنولوژی مدرن امکان پذیر شده است که با ارائه راه حلهای خلاقانه برای تمامی مشکلات مربوط به شرایط جوی و محیطی که در گذشته وجود داشت، فراهم آمده است. چمن مصنوعی ورزشی نمونه بارز این پیشرفت تکتولوژی است:

مشکلات چمن طبیعی

ممکن است به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی، زمین های چمن طبیعی در فضای باز به مرور خراب شده و از بین برود. در نتیجه، اغلب موجب لغو یا به تعویق افتادن بازی ها و مسابقات می شوند.

میادین ورزشی سرپوشیده به خوبی در برابر تغییرات ناگهانی جوی محافظت می شوند اما نمی توانند به اندازه کافی از تابش نور خورشید برای رشد چمن بهره ببرند.

چمن مصنوعی ورزشی

راه حل

 فناوری امروزی راه حل عالی را برای این مشکلات ارائه داده است: سطحی از چمن مصنوعی که مانند چمن طبیعی به نظر می رسد، اما در برابر عناصر طبیعی آسیب پذیر نیست.

چمن مصنوعی ورزشی از الیاف مصنوعی و به عنوان جایگزینی برای چمن طبیعی ساخته شده است. به طور کلی از چمن مصنوعی برای ایجاد زمین چمن (برای ورزشهایی که معمولا بر روی چمن بازی می شوند) در مناطقی که امکان رشد یا نگهداری چمن طبیعی وجود ندارد، استفاده می شود. چمن مصنوعی عمدتاً در استادیوم ها و میادین ورزشی استفاده می شود، اما می توان آنها را در زمین های بازی کودکان، حیاط ساختمانهای مسکونی و فضاهای مختلف دیگر نیز یافت.

لینک پیشنهادی نوین خانه : چمن مصنوعی تزئینی

مزایای چمن مصنوعی ورزشی

دلایل زیادی برای محبوبیت زمین های چمن مصنوعی در عرصه های ورزشی وجود دارد:

1. نگهداری آسان

چمن مصنوعی در شرایط عادی نیازی به آبیاری، کوتاه کردن چمن، کود دهی و سایر مراقبت های مداوم چمن ندارد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که پس از هر بازی چمن را شانه کنید تا تغییر شکل ندهد و هفته ای یکبار سطح آن را کاملاً تمیز کنید.

2. دوام عالی

برخلاف چمن طبیعی، چمن مصنوعی در هوای گرم خشک نمی شود و در نبود نور خورشید از بین نمی رود و می توانید سالها بدون نگرانی از آن استفاده کنید؛ در مقابل استفاده سنگین مقاوم بوده و با گذشت زمان دچار فرسایش بسیار کمی می شود. مهمتر از همه، چمن مصنوعی دربرابر باد، باران و برف مقاوم بوده و این باعث پایداری و ماندگاری بالای چمن مصنوعی ورزشی می شود. بنابراین، انتخاب چمن مصنوعی برای میادین ورزشی باعث صرفه جویی در وقت، هزینه و خدمات می شود؛ فقط به این فکر کنید که یک بار کوتاه کردن چمن طبیعی، چقدر هزینه بر، وقت گیر و دشوار است (به دفعات لازم برای انجام اینکار هیچ اشاره ای نمی کنیم!).

3. زیبایی

چمن مصنوعی همیشه سبز و تازه به نظر می رسد، بنابراین همیشه جذاب خواهد بود. با این وجود چمن مصنوعی در رنگ های سفید، مشکی، آبی، برنزه، صورتی و قرمز نیز وجود دارد و انواع لوگوهای سفارشی و خطوط تزئینی را می توان در صورت تمایل روی سطح آن نقاشی کرد، بنابراین انتخاب رنگ و سبک زمین ورزشی کاملا در اختیار شماست.

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب چمن مصنوعی روی دیوار

4- عملکرد عالی

چمن مصنوعی امروزی دقیقاً مانند چمن طبیعی است؛ نرم بوده و دارای لایه ای از ماسه و لاستیک در درون چمن است که احساس راه رفتن بر روی چمن طبیعی را القا می کند و به اندازه کافی برای دویدن ورزشکاران محکم است.

5- زمان بازی بیشتر

چمن مصنوعی ورزشی به افزایش زمان بازی و تمرین کمک می کند زیرا ورزشکاران می توانند روزانه و بدون نگرانی از وضعیت هوا، در چمن مصنوعی تمرین کنند. تخمین زده شده است که زمین چمن مصنوعی می تواند حدود 3000 ساعت در سال مورد استفاده قرار گیرد، در حالی که زمین های ورزشی با چمن طبیعی فقط 700 ساعت در سال می توانند مورد استفاده باشند.

6. افزایش ایمنی

زمینهای چمن مصنوعی با درنظر گرفتن ایمنی ورزشکاران طراحی شده اند:

چمن مصنوعی ورزشی

• دانه های لاستیک بازیافتی که بین تیغه های چمن پخش شده است، سطح چمن مصنوعی را به سطحی نرم و مطبوع برای بازی تبدیل کرده است.

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب چمن مصنوعی زیرسازی

لایه محافظتی

• زمینهای چمن مصنوعی معمولاً با کف پوش ساخته می شوند که لایه محافظتی اضافی ای بین ورزشکاران و سطح بتونی زمین فراهم می کند.

استاندارد ها

• چمن مصنوعی امروزی مطابق با استانداردهای مربوط به کشش، چرخش، مقاومت در برابر لغزش، سایش سطح و پایداری مورد نیاز لیگ های بزرگ ورزشی و فدراسیون ها در سراسر جهان تهیه شده است.

خطر آسیب دیدگی

• چندین مطالعه وجود داشته است که خطر کشیدگی عضله ها، ایجاد زخم، شکستگی و گرفتگی هنگام بازی بر روی چمن های ورزشی مصنوعی را بررسی کرده است. تمام تحقیقات نشان داده اند که خطر آسیب دیدگی بر روی چمن مصنوعی به همان میزان بازی بر روی چمن طبیعی است و ایمنی چمن مصنوعی برای ورزشکاران را تأیید می کند.

نتیجه

در مجموع استفاده از چمن مصنوعی برای میادین ورزشی، دوام بیشتری دارد و تطبیق پذیرتر است. چمن مصنوعی برای انواع ورزش ها مناسب است اما بیشتر اوقات برای زمینهای بیس بال، فوتبال، فوتبال آمریکایی، لاکراس و راگبی استفاده می شود. بسیاری از رویدادهای دو و میدانی نیز در زمینهای چمن مصنوعی برگزار می شوند.

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب چمن مصنوعی فوتبال

بهترین گزینه برای استادیوم های سرپوشیده

چمن مصنوعی بهترین گزینه برای استادیوم های سر پوشیده (به دلیل اینکه عدم وجود نور کافی برای چمن مصنوعی مشکل ساز نیست) و زمین های ورزشی در فضای باز (به دلیل این که امکان بازی در هر نوع وضعیت هوایی وجود دارد) است.

چمن مصنوعی ورزشی نوین خانه

اگر می خواهید از مزایای بیشمار چمن مصنوعی بهره مند شوید، در تماس با متخصصان ما در نوین خانه تردید نکنید. ما تمامی اطلاعات لازم و جزئیات طراحی و نصب چمن مصنوعی را در اختیارتان قرار می دهیم، بنابراین می توانید بهترین چمن مصنوعی برای نیازهای ورزشی خود را با مناسب ترین قیمت دریافت کنید!

منبع : https://www.kieferusa.com