چمن مصنوعی برای پشت بام

چمن-مصنوعی-برای-پشت-بام

چمن مصنوعی نه تنها در زمین فوتبال، بلکه چمن مصنوعی برای پشت بام ، در بالکن ها و باغ های تراس نیز مورد استفاده قرار می گیرد. چمن مصنوعی جلوه ای طبیعی به خانه شما می بخشد و برای استفاده در کف بالکن بسیار محبوب است.

چرا چمن مصنوعی برای پشت بام خانه شما مناسب است؟

چمن مصنوعی یک افزودنی زیبا برای هر خانه ای است و امروزه سبک های بادوام زیادی وجود دارد که دقیقاً مانند چمن طبیعی به نظر می رسند. اما آیا می دانید چمن مصنوعی برای سطوح بالاتر از سطح زمین (چمن مصنوعی برای پشت بام) نیز ایده آل است؟ راحتی و تطبیق پذیری چمن مصنوعی، تقریباً برای هر منطقه از جمله سقف و بالکن ، آن را به انتخابی عالی تبدیل کرده است.

لینک پیشنهادی نوین خانه : چمن مصنوعی برای بالکن یا تراس

مزایا چمن مصنوعی برای پشت بام

چمن مصنوعی از پلاستیک ساخته شده و عموماً از پلی پروپیلن، پلی اتیلن یا پلی آمید تشکیل می شود. تا کنون با طراحی ویژه، چمن مصنوعی بسیار شبیه چمن معمولی به نظر می رسد. به نگهداری کمتر از چمن طبیعی احتیاج دارد و برای پشت بام، بالکن، ایوان و تراس ایده آل است. انواع چمن مصنوعی در بازار موجود است که از نظر کیفیت و ظاهر با یکدیگر متفاوت هستند. فرش چمن مصنوعی به خصوص با کیفیت بالا روی لایه ای از فوم گذاشته می شود که احساس طبیعی بودن را ایجاد می کند. چمن مصنوعی گران تر است اما به خصوص برای تراس های پشت بام سرمایه گذاری خوبی است.

چمن-مصنوعی-برای-پشت-بام1
چمن-مصنوعی-برای-پشت-بام1

در بالکن روی پشت بام

اگر در یک آپارتمان یا خانه ای با مالکیت مشترک زندگی می کنید ممکن است فضای زیادی برای صحبت کردن نداشته باشید. با این وجود می خواهید از فضای بیرون لذت ببرید و فضای كوچك خود را برای سرگرم کردن میهمانان مهیا کنید. نصب چمن مصنوعی در بالکن پشت بام زیبایی و جلوه ای از حیاط بدون ایجاد غبار و هیاهوی چمن زنی، کوتاه کردن چمن، شن کشی و کندن علفهای هرز به شما می بخشد. بسته به اندازه پشت بام، می توانید چمن مصنوعی برای پشت بام را روی بخشی از آن قرار داده و قسمت دیگر سیمانی را به همان شکل رها کنید و بهترین ویژگی های هر دو را در دست داشته باشید.

ویژگی های چمن مصنوعی بر روی پشت بام

نکته خوب در مورد استفاده از چمن مصنوعی برای پشت بام این است که می توان آن را برش دهید تا تقریباً در هر منطقه ای مناسب باشد. انتخاب های بسیاری وجود دارد، از جمله نوع رنگ ها و بافت های چمن مصنوعی. باغچه ای دارید که می خواهید چمن مصنوعی با آن مخلوط شود؟ موادی که چمن مصنوعی از آن ساخته شده بسیار طبیعی به نظر می رسند، حتی همسایگان شما نمی توانند تشخیص دهند که این چمن، چمن طبیعی نیست. بهترین قسمت اضافه کردن چمن مصنوعی به پشت بام شما این است که می توانید در هنگام سرسبز بودن خانه و گرمای حاصل از بتون، چمن را کوتاه کنید. برای ایجاد یک فضای زندگی کاملاً کاربردی در فضای باز که موجب آرامش شما در سالهای آینده شود آب نما، آلاچیق و مبلمان پاسیو اضافه کنید.

لینک پیشنهادی نوین خانه : چمن مصنوعی تزئینی

چمن-مصنوعی-برای-پشت-بام2
چمن-مصنوعی-برای-پشت-بام2

چمن مصنوعی را برای هر نقطه از پشت بام می توانید استفاده کنید

چمن مصنوعی می تواند برای تزیین پشت بام، پاسیو، ایوان و بالکن شما استفاده شود. تقریباً هر منطقه ای در اطراف خانه یا محل کار شما با اضافه کردن چمن مصنوعی می تواند عالی به نظر برسد. اگر نمی خواهید چمن را روی تمام منطقه نصب کنید، می توانید آن را به قطعات کوچکتر برش دهید تا در زیر گلدان ها قرار بگیرد یا فرشی برای زیر مبلمان خود بسازید. واقعیت این است که چمن مصنوعی آنقدر متنوع است که شما می توانید به همان اندازه که می خواهید خلاق باشید. بگذارید تخیل شما راهنمای شما باشد. تقریباً می توانید هر نوع منطقه ای را که می خواهید بسازید و از طرق مختلف آنرا تزئین کنید. می توانید تنها با استفاده از چمن مصنوعی و چند گلدان آویزان، یک پاسیوی سیمانی یا بالکن را به باغ و استراحتگاهی کوچک تبدیل کنید. فرصت ها فقط با مرزهای تخیل شما محدود می شوند.

نصب چمن مصنوعی برای پشت بام

اگر در طبقه بالا یک واحه شهری زندگی می کنید یا خانه ای با سقف مسطح دارید، می توانید به راحتی پیمانکاری واجد شرایط برای نصب چمن مصنوعی بر روی بامی معمولی استخدام کنید. در صورت انتخاب، این رویکرد منطقه کوچکی را برای تفریح ​​و حفظ حریم خصوصی در اختیار شما خواهد گذاشت. مزایای نصب چمن مصنوعی برای پشت بام شامل موارد زیر است:

• دمای ساختمان را بالا نمی برد

• چمن های تولید شده در اثر تگرگ، باران، برف یا یخ زدگی آسیب نمی بینند

• به شما این امکان را می دهد که واحه کوچکی ایجاد کنید تا در آن بتوانید زیر نور آفتاب استراحت کرده و لذت ببرید

• به شما این امکان را می دهد تا از فضای اضافی با روشی سازنده استفاده کنید

• جذابیت خیابان و ارزش خانه شما را بیشتر خواهد کرد

• با ایجاد فضایی با راندمان انرژی بیشتر به عایق کاری ساختمان کمک می کند

هنگام نصب چمن مصنوعی روی دیوار یا یک سقف مسطح، استفاده از کاشی های PDS برای جلوگیری از صدمه (به دلیل ایجاد آب زیاد در زیر چمن) ، توصیه می شود. این کاشی ها کانال تخلیه ای بین سقف و چمن ایجاد می کنند و باعث می شوند آب از آن خارج و تخلیه شود و از ماندن آب در هر منطقه ای برای هر مدت زمان جلوگیری می کند. پیمانکار بام شما می تواند بهترین و مقرون به صرفه ترین راه برای گنجاندن چمن مصنوعی زیبا برای پشت بام را به شما توصیه کند تا سالها و در هر فصلی ماندگار بماند.

چمن-مصنوعی-برای-پشت-بام3
چمن-مصنوعی-برای-پشت-بام3

جذب آب باران

بسیار مهم است که زهکشی آب خوب باشد. خوشبختانه بیشتر پشت بام ها به گونه ای ساخته شده اند که امکان تخلیه آب را دارند. اینکه فرش چمن همیشه کفی خیس داشته باشد اصلاً خوب نیست. همچنین کاشی های زهکشی زیر لایه ای ایده آل هستند که برای جمع آوری و هدایت آب به منظور رفع مشکلات آن طراحی شده اند.

همچنین می توانید چمن مصنوعی را روی سطحی چوبی در پشت بام خود نصب کنید. برای جلوگیری از دید، مطمئن شوید که اتصالات بین هر جفت تخته کوچک قرار دارد. به خاطر داشته باشید که سطح چوب زیر چمن مصنوعی به سختی خشک می شود، بنابراین زهکشی آب باید کامل باشد (در غیر این صورت ، سطح چوب می تواند شروع به پوسیدگی کند).

چمن مصنوعی برای پاسیو ایده آل است

پاسیو فضای بازی است که اغلب در مجاورت خانه و باغ شما قرار دارد. به طور معمول، برای صرف ناهار، استراحت و جمع شدن با خانواده و دوستان پاسیو بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. پاسیو ها معمولاً از سطوح سختی مانند سطوح سنگ فرش شده، بتونی، شن یا سایر مواد ساخته می شوند. ما فکر می کنیم چمن مصنوعی برای پاسیو بسیار مناسب است. با خیال راحت می توان از آن استفاده کرد و محیطی دوستانه و آرام ایجاد کرد.

تزیین پشت بام با چمن مصنوعی

با استفاده از چمن مصنوعی نوین خانه که همانند چمن طبیعی است، نمایی زیبا و جالب توجه در پشت بام خود ایجاد کنید. به راحتی می توانید سلیقه شخصی خود را در تزیین پشت بام خود با چمن مصنوعی ترکیب کنید زیرا چمن مصنوعی نوین خانه با هر سبکی از کلاسیک تا به روزترین ترند های مدرن مطابقت دارد.

تزیین پشت بام با چمن مصنوعی

می توانید در عرض چند دقیقه باغی سبز روی پشت بام خود ایجاد کنید. گیاهان گلدانی و مبلمان باغ نیز بسیار مناسب این فضا خواهند بود.

پشت بام ها به سیستم زهکشی سازمان یافته ای نیاز دارند و سطح بستر نیز باید صاف و یکدست باشد. در مواقع باران شدید، اغلب سیستم تخلیه آب در برخی مناطق طغیان می کند. افزایش سطح بام های سبز می تواند راه حل مناسبی برای این مشکل باشد. این بام های سبز بسیار کارآمد و سریع آب باران را به طور موقت ذخیره می کنند تا بعداً از این آب استفاده کرده، آن را دفع یا بخار کنید. این کار مزیت بزرگی برای سیستم زهکشی شما محسوب می شود.

مزایای تزیین پشت بام با چمن مصنوعی

 • طول عمر: استفاده از چمن مصنوعی باعث افزایش طول عمر پوشش سقف می شود.
 • صرفه جویی در انرژی از طریق عایق حرارتی.
 • سالانه حدود 23٪ در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.
 • هوای تمیزتر از طریق جذب ذرات معلق.
 • افزایش بهای ساختمان و ساختمانهای اطراف.
 • نسبتاً سبک در مقایسه با چمن طبیعی و برای ایجاد چمن هیچ نوع زیرسازی نیاز نیست.

کاهش سیلاب

زمانیکه باران می بارد آب باران روی سطح تخت یک بام معمولی بلافاصله به لوله های تخلیه بام منتقل شده و از طریق لوله های ناودان خارج می شود. تحقیقات نشان داده است که بامی با فضای سبز می تواند حدود 50٪ از آب باران را گرفته و دوباره به اتمسفر برگرداند. این امر باعث کاهش کارکرد سیستم تخلیه آب می شود بنابراین خطر طغیان و حجم تصفیه آب کاهش می یابد. با فرض اینکه سطح بام های سبز بسیار افزایش یابد در آینده می توان آنها را سلاح مفیدی برای مبارزه با سیلاب دانست.

مزایای بیشتر چمن مصنوعی برای تزئین پشت بام

 • قابل استفاده در سقف هایی با سازه سبک تر
 • ظاهر جذاب و حداقل نیاز به تعمیر و نگهداری در طول سال
 • دارای اثر جذب و عایق بندی
 • قابل بازیافت
 • جذاب تر از یک سطح خاکستری یا سیاه آسفالته
 • پایدار و ایمن برای محیط زیست
 • شرایط آب و هوایی تأثیری بر آن ندارد

منبع : https://www.heavenlygreens.com