چمن مصنوعی برای حیاط خانه

چمن مصنوعی برای حیاط خانه

آیا چمن مصنوعی برای حیاط خانه مناسب است؟ چه چمن مصنوعی برای حیاط خانه باید استفاده کرد؟ با یک تماس تمامی سوالات شما را پاسخگو خواهیم بود.

5 فاکتور مهم که به شما در انتخاب چمن مصنوعی برای حیاط خانه کمک خواهد کرد.

یکی از جایگزین های بادوام و کم مصرف برای چمن طبیعی، چمن مصنوعی است. و اگر عاشق زیبایی و سرسبزی چمن طبیعی هستید اما درمورد نگهداری آن نگرانید، استفاده از چمن مصنوعی برای حیاط خانه راه حلی عالی برای حل مشکل شماست.

چمن مصنوعی در انواع بافت، پرداختها، رنگ ها و شکل های تیغه موجود است. با این وجود از کجا بدانیم که از چمن مصنوعی برای حیاط خانه استفاده کنیم یا نه؟ ما از چندین متخصص خواسته ایم تا مزایا و مضرات نصب چمن مصنوعی را بررسی کنند. در اینجا به بررسی پنج عامل می پردازیم که باید در هنگام تصمیم گیری در مورد خرید چمن مصنوعی در نظر داشته باشید.

چمن مصنوعی برای حیاط خانه

نگهداری چمن مصنوعی برای حیاط خانه

با آبپاش های خود خداحافظی کنید! یکی از بزرگترین نکات قوت چمن مصنوعی این است که برای سبز ماندن نیازی به آبیاری مداوم نیست.

راب تورلی، مدیر کل شرکت Custom Turf در فاینلی ویل، پنسیلوانیا می گوید: “چمن مصنوعی برای حیاط خانه برای صاحب خانه هایی که از ایده نگهداری منظم چمن طبیعی نگرانند، جذابیت خاصی دارد.” لازم نیست به چمن مصنوعی کود دهید یا از ماشین چمن زنی استفاده کنید و با این حال در تمام طول سال سبز خواهد بود.

چمن مصنوعی برای هر آب و هوایی مناسب است اما در محیط های خشک و بایر که در آن رشد چمن طبیعی دشوار است، برای پرورش چمن بسیار مفید است.

چمن مصنوعی کاملاً بدون نیاز به تعمیر و نگهداری نیست، با این وجود باید چمن خود را بشویید تا خاک و کثیفی های آن را پاک کنید و طبق گفته تورلی: “و باید چمن خود را جارو کنید تا پره های چمن مرتب شود و از چسبیدن آنها به هم جلوگیری کنید.”

چمن مصنوعی برای حیاط خانه

مقاومت در برابر آب و هوا و گرما

بارش باران و نور خورشید می تواند بر سلامت چمن طبیعی تأثیر بگذارد. اما وقتی نوبت به چمن مصنوعی می رسد، هوا در ظاهر آن تأثیر چندانی نخواهد داشت.

چمن مصنوعی انعطاف پذیر است و در هر نوع آب و هوایی از جمله برف و باران، مقاومت می کند و از آنجا که دارای زهکشی خوبی است، سریعتر از چمن طبیعی خشک می شود. بنابراین اگر باران ببارد، پس از چند دقیقه خشک می شود.

لینک پیشنهادی نوین خانه : چمن مصنوعی برای پشت بام

اما نقطه ضعف جزئی چمن مصنوعی این است که چمن مصنوعی بسیار گرم می شود. چاد واندر وین، مدیر بازاریابی و ارتباطات فروش چمن مصنوعی Purchase Green Artificial Grass، می گوید: “مانند بیشتر مواد تولیدی، چمن مصنوعی در معرض تابش مستقیم نور خورشید گرمتر می شود. قیاسی که بیشتر مردم آن را این چنین بیان می کنند: گرمای چمن مصنوعی مثل شن های ساحل است.”

واقعیت: وقتی چمن مصنوعی به درجه حرارت ناخوشایندی برسد، حتما دمای هوا در فضای بیرون از خانه واقعا بالا است.

پایداری چمن مصنوعی برای حیاط خانه

هیچ انکاری وجود ندارد که چمن طبیعی برای محیط زیست مفید است. باعث افزایش پایداری خاک شده، گرد و غبار را از هوا و آب پاک کرده و مانند سایر منابع رویشی هوا را نیز خنک می کند.

نگرانی ها در مورد استفاده از چمن مصنوعی

از طرف دیگر، چمن مصنوعی حتی بخش کوچکی از مزایای اکولوژیکی چمن طبیعی را ارائه نمی دهد. نگرانی های عمده، ناشی از پرکننده های مصنوعی ای است که ( خرده های لاستیکی که به طور معمول از لاستیک های مستعمل ساخته می شود ) برای بهبود پایداری چمن استفاده می شود. نگرانی های زیادی در مورد عوارض جانبی که خرده های لاستیکی می تواند بر محیط و سلامت کسانی که با آن در تماس هستند ایجاد شده است. طبق مطالعات دانشکده بهداشت عمومی ییل ( در مورد تغییرپذیری خرده لاستیک ) مطالعات نشان می دهد که خرده های لاستیکی حاوی مواد خطرناکی است.

راه حل های استفاده از چمن مصنوعی برای حیاط خانه

خوشبختانه، برخی از شرکت های چمن مصنوعی پر کننده های دیگری از موادی مانند ماسه با پوشش پلیمری اکریلیک، الیاف نارگیل یا چوب پنبه را ارائه می دهند.

از سوی دیگر، مراقبت از چمن طبیعی نیز می تواند برای محیط زیست مشکل ساز باشد. تورلی می گوید: “ماشینهای چمن زنی به آلودگی کربنی کمک می کند و کود ممکن است به آبراههای محلی تخلیه شود.”

و همانطور که اکثر مردم می دانند، آب دادن به چمن بسیار بی فایده است. طبق گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، آمریکایی ها روزانه 9 میلیارد گالن آب ترکیبی را برای آبیاری این فضاهای پوشیده با چمن طبیعی در حیاط خانه استفاده می کنند. اما آژانس تخمین می زند 50٪ این ها در نتیجه تبخیر، باد یا رواناب به هدر رفته است که همگی ناشی از آبیاری ناکارآمد است. وندر وین می گوید: “اگر همه برای حیاط خانه خود چمن مصنوعی داشتند، تقریباً به اندازه 14000 استخر شنای المپیک، در مصرف سالانه آب صرفه جویی می شد.”

منبع : https://horsemansnews.com