پنجره upvc رنگی

پنجره-upvc-رنگی

در این صفحه اطلاعات کاملی در مورد پنجره upvc رنگی برای شما قرار داده ایم، که با خواندن این مقاله با کلیه جزئیات پنجره upvc رنگی آشنا خواهید شد.

پنجره upvc رنگی

غالباً انتخاب افراد در هنگام خرید پنجره های UPVC  (چه به عنوان پنجره ی جدید یا چه برای تعویض پنجره قدیمی با دوجداره)، پنجره های UPVC  سفید رنگ هستند اما در این اواخر استفاده از پنجره های UPVC رنگی روی بورس آمده است.

اگر به فکر نصب پنجره های دوجداره جدید یا تعویض آنها هستید، به راهنمای زیر در مورد مزایا و معایب استفاده از پنجره های UPVC رنگی نگاهی بیندازید.

UPVC رنگی چیست؟

ماده معروف به UPVC در واقع پلیمری از جنس وینیل سخت است که روکش شده و به راحتی به پروفیل پنجره تبدیل می شود و همین امر باعث می شود که UPVC برای ساخت پنجره های دو جداره ایده آل باشد. همچنین این  ماده عایقی طبیعی است که این ویژگی، به مزایای استفاده از آن می افزاید.

قاب های پنجره UPVC از بخش های بلند و حفره داری ساخته شده اند که به آنها پروفیل می گویند. وجود این حفره ها درون پروفیل ها (مانند لانه زنبوری) آنها را سبکتر و محکمتر کرده و ویژگی عایق بندی آنها را تقویت می کند. همچنین این حفره ها می توانند دارای فلز گالوانیزه باشند تا استحکام سازه ای اضافی را به دهانه های پنجره طولانی تر اضافه کنند.

رنگها را می توان در یکی از دو روش مختلف بر روی پروفیل ها اعمال کرد:

1. رنگ اسپری.

2. فویل های لمینت.

پنجره-upvc-رنگی

پنجره های UPVC رنگی با رنگ اسپری

همانطور که از نام آن پیداست، در طی مراحل تولید در کارخانه رنگ اسپری معمولاً به عنوان “روکشی از رنگ” بر روی قاب پاشیده می شود. به طور معمول روکش هایی از لاک های مختلف، با استفاده از تفنگ اسپری هوا به روش دستی به هر قاب پنجره جداگانه اعمال می شود.

رنگ های اسپری در سیستم کدگذاری رنگ RAL دامنه بسیار گسترده ای دارند و در بسیاری موارد به بیش از 100 رنگ می رسند.

با این حال دارای طرح چوب نیستند اما می توانید یک لایه اسپری در بالای ورقه فویل اضافه کنید تا به روکشی با طرح چوب دست پیدا کنید.

از بین انواع روکش اسپری، یکی پس از پاشش رنگ تحت عملیات گرمازا یا “پخت” و دیگری تحت پیوندهای شیمیایی با مواد UPVC قرار خواهد گرفت؛ از این دو نوع، نسخه پیوندی با مواد UPVC  احتمالاً دارای سطح بادوام تر و طول عمر بیشتر اما هزینه بالاتری خواهد بود. (برای اطلاع از نوع فرآیند بکار رفته با تولید کنندگان تماس بگیرید).

فویل لمینت uPVC پنجره های رنگی

این روش ساخت پنجره های UPVC رنگی کاملاً با رنگ اسپری متفاوت است. در این روش، یک لایه رنگ مصنوعی (فویل) بر روی سطح خارجی پروفیل ها اعمال می شود و سپس به اندازه ای گرما اعمال می کنند که لایه لمینت در واقع از نظر شیمیایی با سطح پروفیل UPVC پیوند برقرار کند.

این اتصال باعث می شود رنگ دائمی شود، به طوری که به ندرت احتمال پوسته پوسته شدن، ترک خوردگی یا خراب رنگ وجود دارد.

از آنجا که فویل ها یک لایه به سطح اضافه می کنند، می توان به آنها بافت داد و از این طریق می توان بافت های طرح چوب را به سطح پروفیل ها اضافه کرد. پس از اتمام این کار، پنجره ای کاملا شبیه پنجره های چوبی خواهید داشت اما در یک رنگ از 20 رنگ مختلف.

رنگ ها می توانند معمولی، مات، براق یا همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، به طرح چوب باشند.

لینک پیشنهادی نوین خانه : پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا upvc

پنجره-upvc-رنگی

محدوده رنگ

طیف رنگی اسپری در سیستم کدگذاری رنگ RAL بسیار گسترده است. تقریباً می توانید پنجره ای با هر رنگی که دوست دارید تهیه کنید، به عنوان مثال برخی از تهیه کنندگان می توانند بیش از 150 گزینه مختلف از میان این طیف رنگ را انتخاب کنند.

طیف رنگ پنجره های uPVC به روش فویل محدودتر اما کافی است. به احتمال زیاد شما می توانید از 20 گزینه انتخابی رنگ متناسب با خانه یا سلیقه خود را پیدا کنید، چرا که بیشتر ما در انتخاب رنگ برای پنجره های خانه خود کاملاً محافظه کارانه عمل می کنیم.

رنگهای محبوب پنجره upvc شامل موارد زیر است:

• سیاه / قهوه ای

• کرم رنگ

• سبز کدر (Chartwell Green)

• بلوطی روشن

• ماهاگونی

• Rosewood

• مرواریدی خاکستری / خاکستری آنتراسیت

هر دوی این فرایندها امکان انتخاب “قاب دو رنگ” را ارائه می دهند، یعنی قسمت بیرونی قاب می تواند رنگی متفاوت از قسمت داخلی داشته باشد (یکی از انتخاب های محبوب، استفاده از رنگ سفید و رنگ متناقض آن است).

بیشتر تولید کنندگان پنجره های UPVC  رنگی (اسپری و فویل) ضمانت 10 ساله ای در برابر پوسته پوسته شدن، ترک خوردگی یا محو شدن رنگ ارائه می دهند.

طرح های مختلف پنجره های uPVC رنگی چیست؟

طرح بهتر و مناسبتر برای هرخانه ای بستگی به سلیقه شخصی، بودجه و فضای موجود در اتاقهایی دارد که در آن پنجره ها قرار خواهند گرفت. انواع مختلف طرح های پنجره شامل موارد زیر می شود:

پنجره های upvc ثابت

پنجره های هستند که هیچ بخش بازشونده ای ندارند. به طور کلی، برای باز کردن یا خیلی کوچک و یا خیلی بزرگ هستند.

پنجره های upvc لولادار

پنجره هایی که دارای لولا در طرفین هستند و به سمت بیرون باز می شوند.

پنجره های کشویی upvc

پنجره هایی هستند که به صورت افقی یا عمودی حرکت می کنند.

لینک پیشنهادی نوین خانه : پنجره دوجداره کشویی upvc

پنجره های upvc گردان (Rotating windows)

پنجره هایی هستند که از یک محور دور می شوند، نسخه ای شبیه به پنجره های سایبانی.

پنجره های upvc خلیجی و کمانی(Bay and bow windows)

این نوع پنجره ها به صورت یک قوس یا چند ضلعی به سمت فضای بیرونی ساختمان طراحی و ساخته می شوند.

پنجره های upvc سایبانی

پنجره های لولاداری هستند که در آنها لولاها در قسمت بالای پنجره است، که برای استفاده در آشپزخانه ها و حمام ها بسیار معروف است.

منبع : https://www.upvcwindowsfitted.co.uk