چرا پنجره دوجداره باید استفاده کرد

چرا پنجره دوجداره باید استفاده کرد

چرا پنجره دوجداره باید استفاده کرد؟

پنجره‌های دوجداره می‌توانند مصرف انرژی را تا 24 درصد در ماه‌های زمستان و 18 درصد در تابستان کاهش دهند. مهم است که به یاد داشته باشید برای نتیجه گرفتن از این صرفه جویی در انرژی، شما باید تمام پنجره‌های قدیمی و شکسته در خانه‌ی خود را با پنجره‌های دوجداره جایگزین کنید.

چرا پنجره دوجداره کمک می‌کند که خانه خود را از سر و صدا محافظت کنید؟ وجود دو لایه‌ی شیشه‌ای و گاز عایق، به طور قابل توجهی میزان آلودگی صوتی فضای باز که وارد خانه شما می‌شود را کاهش می‌دهد. این مسئله به خصوص برای خانه‌هایی که در خیابان‌های شلوغ و یا در محله‌های پر سر و صدا هستند، مفید است.

صفحات مرتبط : گارانتی و ضمانت پنجره دوجداره ،   پنجره آکاردئونی upvc ،   پنجره کشویی دو ریل

چرا پنجره دوجداره

مزایای استفاده از پنجره دوجداره

در اینجا برای یافتن پاسخ اینکه چرا پنجره دوجداره باید در خانه استفاده کرد؛ به مزیت‌های این پنجره‌ها اشاره می‌کنیم.

کاهش صورتحساب انرژی مصرفی: آمارها نشان می‌دهند که حدود 50 تا 70 درصد گرما از خانه‌های ما از طریق پنجره‌های تک لایه‌ای از بین می‌رود. در حالی که پنجره‌های دوجداره اثر متفاوتی دارند و آن‌ها به شما در صرفه‌جویی انرژی بسیار کمک می‌کنند.

ایمنی خانه: آیا می‌دانستید که پنجره‌های دوجداره بسیار محکم‌تر از پنجره‌های تک لایه هستند؟ این پنجره‌های دوجداره به شما کمک می‌کند تا منزل خود را ایمن‌تر سازید؛ زیرا شیشه های این پنجره‌ها سخت و محکم هستند و سارقان به راحتی نمی‌توانند شیشه را برای ورود بشکنند.

چرا پنجره دوجداره

ایجاد فضایی آرامش بخش: پنجره‌های دوجداره قادر به کاهش 60٪ از سر و صدای خارج خانه می باشند. این به ویژه برای کسانی که در نزدیکی مناطق شلوغ شهری زندگی می‌کنند بسیار اهمیت دارد.

حفظ اثاثیه‌ی منزل از آسیب نور خورشید: اگر برخی از مبلمان در معرض نور خورشید قرار گیرد، گرما می‌تواند به آن‌ها آسیب برساند. با این حال، پنجره‌های دوجداره میزان نور مستقیم و گرمایی را که به خانه شما وارد می‌شود را محدود می‌کند، بنابراین خطر از بین رفتن مبلمان، نقاشی، فرش و دیگر وسایل خانه کاهش می‌یابد.

چرا پنجره دوجداره

افزایش قیمت خانه: خانه با پنجره‌های دوجداره نصب شده دارای ارزش بالاتری از خانه‌هایی است که پنجره‌های معمولی دارند. بنابراین، پنجره‌های دوجداره یک سرمایه‌گذاری کارآمد است نه تنها به دلایل ذکر شده در بالا، بلکه برای بلند مدت و در صورتیکه تصمیم به فروش خانه خود در آینده داشته باشید.

کاهش اثر ریز کربن‌ها: شیشه‌ی دوجداره می‌تواند به طور قابل توجهی باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHG) از سیستم گرمایشی و خنک‌کننده‌ها شود و این مسئله باعث کاهش ردپای کربن روی زمین خواهد شد.

چرا پنجره دوجداره معایبی دارد؟

به دام انداختن گرما: در حالی که این مشخصه‌ی پنجره‌های دوجداره است که باعث می شود آن‌ها در فصل‌های سرد بسیار منحصر به فرد و کاربردی باشند اما در تابستان می‌تواند تاثیر متقابل داشته باشد. برای رفع این مشکل، شما گزینه‌ای برای رنگ‌آمیزی پنجره‌ی خود دارید و این مسئله ممکن است به هزینه کلی اضافه شود.

قابل تعمیر نبودن پنجره دوجداره: پنجره های دو جداره را نمی‌توان تعمیر کرد.  مهر و موم پنجره هوابندی نیست و چگالی می‌تواند بین قاب شیشه‌ها ظاهر شود. همانطور که پنجره‌ها در حال حاضر مهر و موم شده‌اند و از هم جدا نمی‌شوند تا مشکل حل شود و تنها راه حل، تعمیر تمام پنجره است.

چرا پنجره دوجداره

چرا پنجره دوجداره با خانه‌های قدیمی‌تر هماهنگی ندارد؟
اگر خانه‌ای دارید که در سبک معماری قدیمی ساخته شده است، این پنجره‌ها ممکن است با زیبایی‌شناسی کلی خانه هم‌خوانی نداشته باشند. با این حال، برخی از شرکت‌های دوجداره وجود دارند که پنجره‌های دو جداره مخصوص این خانه ها را تولید می‌کنند.

هزینه اولیه: از آنجایی که پنجره‌های دوجداره حاوی دو شیشه هستند، بنابراین برای تولید آن‌ها از مواد بیشتری استفاده می‌شود و هزینه‌های آن‌ها به طور پیش‌فرض افزایش می‌یابد. اگر چه با در نظر گرفتن میزان پس‌اندازهایی که در بلند مدت خواهید داشت این امر نباید نگران کننده باشد. از این رو، پنجره‌های دوجداره به احتمال زیاد سرمایه‌گذاری ارزشمندی برای هر کسی است.

اگر پاسخگو نبودیم در واتساپ پیام دهید.(9 صبح تا 8 شب)

09124991706