انواع مدل پنجره های دوجداره

انواع مدل پنجره های دوجداره

انواع مدل پنجره های دوجداره

پنجره های دوجداره در انواع سبک ها، قاب ها و شیشه های متفاوت و متنوعی می توانند در دسترس قرار بگیرند و با سفارش شما ساخته شوند. که این سه مورد می توانند تعیین کننده اصلی قیمت پنجره دوجداره باشند. طبق ادعایی که برخی از سازندگان پنجره دوجداره دارند بیش از 750 نوع متفاوت از پنجره را به شما ارائه می دهند که می تواند دایره انتخاب بسیار متنوعی را به شما بدهند. این مساله به شما اجازه می دهد هر نوع پنجره ای را متناسب با خانه خود انتخاب کنید.

انواع مدل پنجره های دوجداره

صفحات مرتبط : گارانتی و ضمانت پنجره دوجداره ،   پنجره آکاردئونی upvc ،   پنجره کشویی دو ریل

قاب ها

اکثر مردم برای انتخاب قاب مناسب برای پنجره خانه خود به زیبایی قاب ها توجه می کنند البته این کار اشتباهی نیست و زیبایی یکی از ویژگی های قاب به حساب می آید. اما قاب ها ویژگی های بسیار بیشتری نیز دارند که تاثیر زیادی بر روی قیمت آنها می گذارد.

قاب ها – چوب

اگر بخواهیم کلیت را در نظر بگیریم پنجره ها و قاب های چوبی قیمت بیشتری نسبت به قاب های upvc دارند. قیمت این نوع قاب ها معمولا دو و یا حتی سه برابر قاب های upvc  می باشند. یکی از ویژگی های بارز این نوع قاب ها این است که پوسیدگی ندارند اما به شرطی که کاملا از آنها مراقبت کنید و همین نیاز به مراقبت زیاد یک امتیاز منفی برای آن به حساب می آید. این نوع قاب ها برای خانه های طراحی شده به سبک سنتی بسیار مناسب هستند و اگر به خوبی و منظم از این نوع قاب ها مراقبت و نگهداری به عمل آید حدود 25 سال عمر می کنند.

انواع مدل پنجره های دوجداره

قاب ها – upvc

این نوع از قاب ها، قاب هایی ارزان قیمت نسبت به دیگر نوع ها هستند که ویژگی های آن صرفه جویی در مصرف انرژی و نیاز کم به نگهداری می باشد. در این نوع از قاب های پنجره عمر متوسط بین 10 تا 20 سال است که بسته به کیفیت آن، نوع نصبی که برای شما صورت می پذیرد و همینطور نام تجاری سازنده و استانداردهای کیفی که از آن استفاده می کنند، بسیار اهمیت دارد و متغییر است. ویژگی دیگر این نوع از قاب ها این است که اگر شما بخواهید شیشه های پنجره را ارتقاع دهید بسیار راحت و مناسب می باشند.

انواع مدل پنجره های دوجداره

قاب ها – کامپوزیت

این نوع از قاب های پنجره از تراشه های چوبی ساخته می شوند تقریبا مانند درب های کامپوزیتی هستند که دارای قدرت و دوام زیادی هستند که به دلیل فشرده کردن آنها بوجود می آیند. این نوع از قاب ها از نظر قیمت بین دو نوع قاب قبلی است که توضیح دادیم و برخلاف upvc نیاز به نگهداری دارد و اگر به صورت منظم تمیز نشوند احتمال پوسیدگی برای آنها وجود خواهد داشت.

انواع مدل پنجره های دوجداره

قاب ها – آلمینیومی

این نوع از قاب های پنجره دارای طول عمر ، دوام و قدرت بسیار زیادی هستند که این ویژگی ها به دلیل وجود ترکیبات سازنده این نوع از قاب هاست. این نوع از قاب ها دارای بیشترین قیمت بین نوع های دیگر می باشند که همین مساله یک نمره منفی برای این نوع به حساب می آید. با این حال به دلیل تقریبا مادام العمر بودن آنها می تواند هزینه خرید را جبران کند.

انواع مدل پنجره های دوجداره

انتخاب بهترین نوع مدل پنجره دوجداره برای خانه شما

اکثر خانواده هایی که می خواهند پنجره های دوجداره داشته باشند به دلیل مقرون به صرفه بودن و ویژگی هایی که قاب های upvc دارند آنها را انتخاب می کنند اما ممکن است این انتخاب برای خانه شما و هدفی که دارید خیلی مناسب نباشد. به عنوان مثال فرض کنید شما می خواهید خانه خود را به فروش برسانید و قصد دارید با تعویض پنجره های قدیمی خود با دوجداره به ارزش خانه خود بیافزایید بنابراین قاب های upvc برای شما انتخاب خوبی نیستند چرا که کمترین ارزش را در بین دیگر قاب ها به خانه شما می دهند برای این کار اگر سبک دکوراسیون خانه شما سنتی است بهترین نوع پنجره دوجداره، پنجره هایی با قاب های چوبی می باشند و در غیر این صورت به شما قاب های آلمینیومی را پیشنهاد می کنیم. اما در اکثر موارد بهترین گزینه ممکن است قاب های upvc باشند که به طور متوسط 15 سال طول عمر دارند که باعث بازگرداندن هزینه برای انتخاب این نوع قاب ها می شود.

انواع مدل پنجره های دوجداره

شیشه ها

بسته به نوع سازنده شیشه های دوجداره، سبک و سایر ویژگی هایی که می تواند یک شیشه داشته باشد نوع شیشه انتخابی برای پنجره شما می تواند متفاوت باشد.

شیشه ها – نوع شیشه

در اکثر مواقع نوع شیشه ای که برای شما در نظر گرفته می شود بستگی به پوشش، کارخانه ساخت شیشه و ضخامت آن می تواند متفاوت باشد. متداول ترین شیشه هایی که برای ساخت پنجره های دوجداره در نظر گرفته می شوند عبارتند از شیشه های Reflective، شیشه های متراکم شده سخت، شیشه های چند لایه و شیشه های رنگی که هر کدام از این شیشه ها در پایان به صورت دوتایی در کنار هم در پنجره شما استفاده خواهند شد.

شیشه ها – عایق

پنجره های دوجداره با استفاده از دو شیشه باعث به وجود آمدن سطح عایق حرارتی بین درون خانه شما و بیرون از آن می شوند. این ویژگی معمولا با اضافه کردن عایق گازی مابین دو جداره شیشه بوجود می آید و باعث صرفه جویی در انرژی می شود. اگر پنجره دوجداره ای که برای شما ساخته شده است دارای این گاز باشد و بعد از مدتی این گاز از بین نرود و یا اصطلاحا فرار نکند پنجره شما استاندارد می باشد. برای مثال پنجره های دوجداره بدون گاز آرگون به عنوان عایق حدود 17.5% انرژی را حدر می دهند و با گاز آرگون حدود 12% انرژی حدر می رود.

نوع بازشو

در حالی که فکر می کنید مهترین گزینه برای تخمین هزینه پنجره های دوجداره قاب آنها می باشد نوع بازشو نیز در این مورد بسیار با اهمیت است که بازشو های متداول و محبوب عبارتند از : بازشو دوحالته، لولایی، تک حالته، کشویی تک ریل و دو ریل و فرانسوی. در این نوع های بازشو مقرون به صرفه ترین آنها بازشو لولایی و گرانترین آنها بازشو دوحالته می باشد.

نوع بازشو – کشویی دو ریل

این نوع بازشو ها از قاب هایی دارای همپوشانی ساخته شده اند که با حرکت هر یک از این قاب ها بر روی ریل مخصوص به خود قابلیت حرکت و باز شدن را دارند، این نوع بازشو از نظر قیمت دارای قیمت بالایی می باشد اما از نظر امنیت خانه بسیار مناسب هستند.

انواع مدل پنجره های دوجداره

نوع بازشو – لولایی

این نوع بازشو از نظر قیمت مقرون به صرفه ترین بازشو در بازار به حساب می آید و دارای سبک سنتی می باشد و از نظر حدر رفت انرژی بسیار مفید می باشد و حتی شما می توانید با استفاده از قفل های چند نقطه ای به امنیت این نوع از بازشو ها بیافزاید.

انواع مدل پنجره های دوجداره

نوع بازشو – دوحالته

این نوع از بازشو دارای گرانترین قیمت در بازار می باشد اما زیبایی بسیار زیادی را خانه شما می دهد و همینطور به دلیل باز شدن از بالا برای عوض کردن هوای خانه و تازه کردن هوای داخل خانه بسیار کارآمد می باشند.

انواع مدل پنجره های دوجداره