پنجره پلاستیکی

پنجره-پلاستیکی

پنجره های پلاستیکی

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که آیا خرید پنجره‌ پلاستیکی به صرفه خواهد بود یا نه؟ یا اینکه چطور می‌توانید خودتان آن ‌ها را نصب و به خوبی تمیز شان کنید؟ پنجره‌ پلاستیکی یا UPVC بسیار محبوب هستند، اما به چه دلیل؟ برای کسب بهترین اطلاعات و راهنمایی ها با ما همراه باشید.

خرید پنجره‌ های پلاستیکی چقدر هزینه دارد؟

پنجره‌ های پلاستیکی (که به عنوان uPVC نیز شناخته می‌شوند) می‌تواند در بین 2 تا 15 میلیون هزینه داشته باشد.

 در مسأله خرید پنجره یکی از مهم ترین و درعین حال مبهم ترین عوامل، هزینه خرید پنجره است. هزینه پنجره‌ های پلاستیکی با توجه به هر یک از این عوامل زیر، متفاوت خواهد بود:

 • اندازه دهانه
 • جنس زمینی که پنجره روی آن نصب خواهد شد
 • نوع شیشه پنجره
 • طراحی پنجره
 • نوع پنجره
 • هزینه های  نصب پنجره

به دلیل وجود متغیرهای فراوان، ذکر کردن قیمت بدون دانستن مشخصات دقیق پنجره مورد نیاز، امری دشوار است و اینجا همان جایی است که ما به کمک شما خواهیم آمد! ما لیستی از هزینه‌های  خرید انواع مختلفی از پنجره ‌ها برای شما آماده کرده ایم.

اگر نمی دانید میان پنجره های پلاستیکی دوجداره یا سه جداره کدام را انتخاب کنید، بیش از این فکر نکنید. در اینجا قیمت پنجره‌های سفید یا طرح چوب در هر دو نوع را در اختیار شما می گذاریم.

همچنین می‌توانید راهنمای جامع ما در مورد پنجره‌ های دوجداره و پنجره‌ های سه جداره را نیز بخوانید.

مقایسه نظرات متفاوت = بهترین روش برای صرفه جویی در هزینه

پرداخت هزینه اضافی به خصوص در خریدهای پرهزینه ای چون خرید پنجره، کار چندان دلچسبی نیست. خرید پنجره سرمایه‌گذاری جدی است که می‌تواند بر کیفیت زندگی شما اثرگذار باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که قبل از تصمیم جدی برای خرید، در چند فروشگاه بگردید و به اندازه کافی در مورد پنجره ایی که می خواهید تحقیق کنید. جزییات مورد نظر خود را در قسمت جستجوی سایت ما وارد کنید و در عرض دو روز نظر افراد مختلف به دستتان خواهد رسید. شما موظف به خرید چیزی نیستید، به علاوه با این اطلاعات می‌توانید بهترین خرید را داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم که حتما قبل از خرید پنجره مقاله ” چگونه بهترین قیمت پنجره دوجداره را پیدا کنیم ” را مطالعه کنید.

پنجره پلاستیکی
پنجره پلاستیکی

چگونه پنجره های پلاستیکی را بازسازی کنیم؟

با گذر زمان، نور خورشید می تواند باعث آسیب دیدن پنجره ‌های پلاستیکی یا UPVC می شود و همچنین ممکن است روکش براق این نوع پنجره پس از مدتی از بین برود. برای زیباسازی مجدد این پنجره ها چه می‌توان کرد؟

راهنمای بازسازی پنجره های پلاستیکی

پنجره های شما زرد و کدر شده اند با استفاده از اسپری مخصوص بازسازی سطوح پلاستیکی که استفاده از آن بسیار آسان است، اولین لایه پلاستیک جدا شده و باعث می‌شود که قاب پنجره تازه به نظر برسد. می توانید با استفاده از موم شفاف، جلای از بین رفته قاب‌ بازسازی شده خود را بازگردانید. همچنین می توانید پلاستیک را با یک رنگ مخصوص رنگ کنید.
پنجره های شما بسیار کثیف شده اند از یک اسپری تمیزکننده مخصوص پنجره استفاده کنید که به پلاستیک آسیب نزند.
همچنین می توانید از محلول سرکه و آب برای تمیز کردن قاب های کثیف پنجره استفاده کنید.
قاب های پنجره شما خراش برداشته یا کنده شده اند برای خراش های سطحی، می‌توانید از یک شوینده ساینده استفاده کنید. اما دقت کنید که این کار برای پنجره های پلاستیکی با طرح چوب ممکن نیست. می‌توانید از یک ژل پوشاننده برای پر کردن خراش های عمیق تر استفاده کنید.
پنجره‌ های جدیدی دارید که می خواهید به خوبی از آن ها نگهداری کنید می توانید آنها را رنگ کنید تا با اضافه شدن لایه ای دیگر روی قاب، از از بین رفتن قاب جلوگیری کنید.

به طور کلی اگر در مورد نحوه بازیابی پنجره‌ های پلاستیکی خود مطمئن نیستید، بهتر است با متخصص تماس بگیرید. آن‌ها می‌توانند به شما بگویند که آیا قادر به بازیابی پنجره های خود هستید یا اینکه پنجره های قدیمی و یا دوجداره شما نیاز به تعویض کامل دارند.

چگونگی نصب پنجره های پلاستیکی

نصب یا تعویض پنجره UPVC (یا پلاستیکی) کار دشواری است که بهتر است توسط افراد حرفه‌ای انجام شود. با این حال، اگر به مهارت‌های خود در انجام این قبیل کارها اعتماد دارید، دست به کار شوید! حتما  پیش از شروع کار تحقیق کنید و همچنین ویدیوهایی مرتبط با این کار  تماشا کنید. مراحل زیر را دنبال کنید:

 • پنجره و دهانه آن را به دقت اندازه گیری کنید.
 • قاب پنجره را با فاصله ایی یکسان از طرفین در دهانه قرار دهید.
 • از واشر برای پر کردن نقاط به خصوصی استفاده کنید(با توجه به نوع پنجره).
 • درها، پوشش پلاستیکی و دستگیره را نصب کنید.
 • قاب پنجره را با پیچ محکم کنید. اما بیش ازحد سفت کردن پیچ ها ممکن است باعث کج شدن قاب پنجره شود.
 • مطمئن شوید که پنجره به راحتی باز و بسته می شود.
 • از نصب درزگیر در تمامی درزهای خارجی پنجره اطمینان حاصل کنید.
 • با استفاده از فوم درزگیر قاب پنجره را به دهانه محکم کنید.
 • اطراف پنجره را با ایجاد غشایی خارجی بتونه کاری کنید.
 • پنجره را تمیز کنید و کار تمام است!

چگونه پنجره‌ های پلاستیکی را تمیز کنیم؟

یکی از بزرگترین مزایای پنجره‌ های پلاستیکی این است که تمیز کردن آن ها بسیار آسان بوده و به طور کلی نیاز چندانی به تعمیر و نگهداری ندارند. بهترین راه تمیز کردن این نوع پنجره را در اینجا خواهیم خواند:

 • همه کثیفی های سطحی را از گوشه و کنار پنجره جارو کنید.
 • پنجره را با آب صابون و اسفنجی نرم تمیز کنید.
 • با حوله ای نرم و یا هر نوع دستمال نرم دیگری پنجره را خشک کنید.
 • برای پاک کردن لکه های روی شیشه روزنامه بهترین گزینه است.
 • از استفاده از هر گونه مواد ساینده و یا مواد شیمیایی خورنده اجتناب کنید – پلاستیک به راحتی آسیب می‌بیند.

آیا خرید پنجره‌ های پلاستیکی مقرون به صرفه است؟

 پنجره‌ های پلاستیکی به نسبت پنجره های آلومینیومی یا چوبی مزایای زیادی دارند که بزرگترین و با اهمیت ترین آنها تفاوت در قیمت آن هاست. پنجره‌ های دارای قاب‌ پلاستیکی، ارزانترین نوع پنجره هستند و همچنین هزینه تعمیر آنها نیز به نسبت بقیه انواع پنجره کمتر است. در مقایسه با پنجره‌ های چوبی که نیاز به لکه گیری و رنگ‌آمیزی دارند، با خرید پنجره پلاستیکی میتوانید در دراز مدت در مخارج خود صرفه‌جویی کنید.

اینکه آیا در بحث صرفه جویی در انرژی گزینه های بهتری نسبت به پنجره های پلاستیکی وجود دارد یا نه، هنوز مورد بحث قرار دارد. این مسئله بیشتر به شیشه مورد استفاده در پنجره بستگی دارد تا به جنس قاب. در گذشته به این دلیل که فلز گرما را بهتر هدایت می کند و عایق خوبی نخواهد بود، پنجره های UPVC به پنجره های آلومینیومی ترجیح داده می شدند. اما امروزه شکست‌ های حرارتی در قاب ‌های آلومینیومی مانع از انتقال دما می‌شوند. می‌توانید در مورد پنجره‌ های آلومینیومی در مقاله ای که به آن اختصاص داده ایم بیشتر بخوانید.

با خرید پنجره های پلاستیکی تا 40 % در هزینه های خود صرفه جویی کنید

بهترین راه برای صرفه جویی در هزینه های منزل این است که تا حد امکان از مخارج آن آگاه باشیم. ارائه دهندگان خدمات محلی دقیق ترین راهنمایی ها را برای پروژه منزل شما در اختیارتان خواهند گذاشت. این پروسه تضمین می‌کند که شما به بهترین اطلاعات و بهترین قیمت دست پیدا کنید.

پنجره پلاستیکی
پنجره پلاستیکی

منبع : homedepot