عایق بندی پنجره دوجداره کشویی پنل شیشه ای افقی

پنجره-کشویی-پانل-شیشه-ای2

سیستم عایق بندی پنجره دوجداره کشویی با دسترسی آسان

عایق بندی پنجره دوجداره کشویی پنل شیشه ای افقی
عایق بندی پنجره دوجداره کشویی پنل شیشه ای افقی

عایق بندی پنجره دوجداره کشویی افقی سیستمی با نصب آسان است که با استفاده از ویژگی سهولت باز کردن پنجره توسط ریل های ساده برای دسترسی به پنجره بیرونی، عایق حرارتی و عایق صدا بسیار خوبی را در اختیار شما میگذارد. این سیستم شامل دو ریل کشویی از جنس PVC  سخت است که در هر چهار طرف حفره پنجره، درزگیر و غبارگیر مویی برای لبه های شیشه پنجره و گوشه ای از جنس PVC سفت و محکم برای دستگیره روی حاشیه شیشه پنجره، استفاده می شود. نمای پرداخت شده شیک و تمیز است و با کمک درزگیر ها می توان از کامل بسته شدن پنجره مطمئن شد. نصب  اجزاء پنجره توسط نوار چسبنده ای که روی هر قطعه وجود دارد بسیار ساده می شود و در صورت لزوم می توان طول مسیر را با سایر اتصالات مناسب تقویت کرد.

اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی نصب پنجره های دوجداره

ریل های عایق کشویی پنجره دوجداره

عایق بندی پنجره دوجداره کشویی پنل شیشه ای افقی
عایق بندی پنجره دوجداره کشویی پنل شیشه ای افقی

ریل های کشویی افقی به گونه ای هوشمندانه طراحی شده اند که می توان با استفاده از مراحل زیر، قبل از قرار دادن قاب شیشه ای پنجره را داخل حفره پنجره قرار داد:


الف) با فشار دادن قاب به قسمت عمیق تر ریل،

ب) بلند کردن قاب روی لبه پایین ریل کم عمق،

ج) قرار دادن آن در مسیر درست، در حالی که بالای قاب هنوز در ریل بالا قرار دارد.

عایق بندی پنجره دوجداره کشویی پنل شیشه ای افقی
عایق بندی پنجره دوجداره کشویی پنل شیشه ای افقی

بسته بندی کامل لوازم جانبی، شامل دستورالعمل های مناسب، قطعات زیر به همرا نوار چسبنده در هر مغازه خرده فروشی  قابل تهیه است:

3 ریل کشویی بالا
1 ریل کشویی پایین
2 گوشه
1 بسته درزگیر مویی

عایق کشویی پایین قاب پنجره

محدودیت های اندازه گیری: توصیه می کنیم قاب شیشه ای در هر سمت به 1500 میلی متر محدود شوند تا مطمئن شویم که شیشه برای نصب یا جا به جایی در ریل خیلی سنگین نیست. اگر از قاب های پلاستیکی استفاده می کنید بهتر است این میزان را تا 1000 میلی متر در ارتفاع محدود کنید تا خطر خمیدگی کاهش یابد، اگرچه دستگیره های گوشه قاب که در قسمت اتصالات قرار دارند مانع این مشکل خواهند شد. لطفا توجه داشته باشید که شکل ایده آل قاب شیشه ای برای پایداری هنگام جابه جایی در ریل کشویی، قاب بلندتر است نه پهن تر. آشنایی با انواع قاب پنجره دوجداره

نکات مفید: اگر از شیشه با قاب کشویی استفاده می شود، لبه های قطعات باید برای از بین بردن تیزی ها صیقل داده شوند زیرا هنگام نصب اتصالات نیاز به کار با لبه های قاب  است. از سازنده شیشه خود در این مورد و همچنین در مورد نکات ایمنی شیشه های معمولی و سفت شده، راهنمایی یا مشاوره بخواهید. برای ایمنی و تمیز بودن شیشه، توصیه می کنیم همیشه هنگام قرار دادن یا خارج کردن قاب ها، از دستکش استفاده کنید.

مقاله انواع شیشه برای پنجره دوجداره ممکن است به شما کمک کند.


حفره پنجره ای که باید عایق بندی شود باید صاف و درست باشد.

ابزار مورد نیاز : اره دستی، مداد، متر برای اندازه گیری، دستکش و قیچی.

عایق بندی پنجره دوجداره کشویی پنل شیشه ای افقی
عایق بندی پنجره دوجداره کشویی پنل شیشه ای افقی

اندازه گیری قاب شیشه یا پلاستیکی پنجره

1. حفره پنجره را اندازه بگیرید:

به صورت افقی (اندازه گیری A) به صورت عمودی (اندازه گیری B).

2. برای ارتفاع قاب عایق پنجره کشویی دوجداره مورد نیاز خود

برای  قاب شیشه ای از روش اندازه گیری B 13 میلی متر یا برای قاب آکریلیک یا پلی کربنات 12 میلی متر جدا کنید.

3. اندازه گیری A ، کل عرض قاب پنجره شما است.

برای پنجره ای با دو قاب ، 4 میلی متر به اندازه گیری A اضافه کنید و آن را بین 2 قاب خود تقسیم کنید. برای هر قاب اضافی قبل از تقسیم 8 میلی متر دیگر اضافه کنید. (به عنوان مثال: اندازه سه قاب میشود  A به علاوه 12 میلی متر، چهار قاب A به علاوه 20 میلی متر و غیره.) این امر به شما امکان می دهد تا روی هر قاب همپوشانی داشته باشید تا درزگیر مویی را اعمال کنید و اطمینان حاصل کنید که هر قاب هنگام بسته شدن با هم همپوشانی دارد.

عایق بندی پنجره دوجداره کشویی پنل شیشه ای افقی
عایق بندی پنجره دوجداره کشویی پنل شیشه ای افقی

اندازه گیری طول قاب پنجره کشویی دوجداره

4. برای قسمت پایین قاب، به برشی به اندازه طول ریل پایینی برای اندازه گیری A نیاز دارید. برای اندازه گیری بقیه قاب، به طول ریل بالایی به شرح زیر نیاز دارید: یک برش به اندازه گیری A ، دو برش به اندازه گیری B کمتر از 25 میلی متر.

5. برای دستگیره، حداکثر طول اندازه گیری B کمتر از 35 میلی متر خواهد بود. اگر كوتاه تر شد، مشکلی نیست چرا که برای پوشاندن درزگیر مویی در جایی كه قاب ها به هم می رسند نیز مفید است.

استفاده از ریل کشویی پنجره دوجداره در چند مرحله

6. قاب پنجره ای را که قرار است در آن قرار گیرد، با دستمال مرطوب تمیز کرده و چربی ها را از سطح آن پاک کنید. اگر قرار نیست از نوار چسبنده استفاده شود، یا می خواهید اتصالات را تقویت کنید، دیگر اتصالات مناسب را تهیه کنید.

7. طول ریل پایین (ریل کم عمق) را طبق اندازه گیری A برش دهید و در انتهای قاب قرار دهید. یک طول ریل بالایی را طبق اندازه گیری A برش داده و در قسمت بالای قاب قرار دهید.

8. اندازه گیری دقیق بین ریل های بالا و پایین را بررسی کنید – که باید تقریباً اندازه گیری B کمتر از 25 میلی متر باشد. دو طول را به اندازه گیری دقیق برش داده و در قسمت های قاب پنجره قرار دهید. ریل ها باید در تمام طول مسیر تراز شوند.

9. ابتدا روی قاب عقب کار کنید، طول دقیق درزیر مویی را برش داده و در هر 4 لبه قاب شیشه ای، در فاصله 1 میلی متری از هر لبه قرار دهید. با استفاده از دستکش، قاب را در قسمت عقب وارد کنید طوری که درزگیر مویی به سمت شما باشد. شما این کار را با فشار دادن قاب به سمت ریل عمیق تر، بالا بردن لبه از ریل کم عمق و قرار دادن در مسیر کشویی عقب انجام می دهید.

به شما توصیه می کنیم صفحه پنجره کشویی تک ریل را ببینید

10. اکنون روی قاب جلویی کار کنید، طول دقیق درزگیر مویی را برش داده و در 3 ضلعی قرار دهید که با ریل محصور می شود – از تثبیت کردن قاب در لبه ای که قاب ها با هم تداخل دارند، خودداری کنید. قاب جلویی را طوری که درزگیر مویی به سمت بیرون باشد در ریل قرار دهید.  با وجود قاب های موجود در وضعیت بسته، مطمئن شوید که درزگیر مویی پایانی  با درزگیر موجود در قاب عقب مطابقت دارد. قاب جلویی را برداشته و آخرین طول  درزگیر مویی را نصب کرده و سپس قاب را تعویض کنید.

11. ارتفاع ظاهری قاب را اندازه گیری کرده و 10 میلی متر از آن کم کنید (برای این که در صورت لزوم هر قاب بتواند خارج شود). طول این زاویه را برش داده و بر روی لبه قابل رویت هر قاب در ریل جلو اضافه کنید و شکافی 10 میلی متری در قسمت بالای آن بگذارید. این کار باید درزگیر مویی را در پشت آن پنهان کند و امکان کشیدن آسان قاب ها را فراهم کند. همچنین زاویه برش و چسباندن به لبه های قابل مشاهده قاب ها را در ریل عقب، در پشت قاب ها قرار دهید. این کار به جلوگیری از خم شدن قاب کمک می کند.

منبع : https://www.secondarydiyglazing.com/

اگر پاسخگو نبودیم در واتساپ پیام دهید.(9 صبح تا 8 شب)

09124991706