راهنمای تعویض پنجره های قدیمی

راهنمای-تعویض-پنجره-های-قدیمی

در این صفحه تلاش کرده ایم که اطلاعات مفیدی را در زمینه راهنمای تعویض پنجره های قدیمی برای شما قرار دهیم. امیدواریم که برای شما مفید واقع شود.

پنجره ها در راحتی و آسایش و همچنین راندمان انرژی خانه نقش مهمی را ایفا می‌کنند. خوشبختانه طراحی پنجره‌ های جدیدتر به نسبت مدلهای قدیمی بسیار بهتر شده ‌است. نصب پنجره‌ های دوجداره جدید می‌تواند از نظر راحتی، سبک و هزینه های مصرف انرژی تفاوت چشمگیری در خانه شما ایجاد کند. اما این پیشرفت ها با هزینه هایی همراه هستند: جایگزین کردن پنجره‌ های موجود ریسک بزرگی است چرا که نصب هر پنجره احتمالاً چیزی حدود ۳۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار هزینه دربر خواهد داشت.

اگر در حال بررسی پنجره‌ های جدید هستید، در اینجا به چند مورد از تصمیماتی که برای نصب پنجره باید بگیرید، خواهیم پرداخت.

آیا به پنجره جدید برای تعویض نیاز دارم؟

دلایل زیادی برای تعویض پنجره‌ های قدیمی با دوجداره و یا با نمونه های جدیدتر وجود دارد.

 • پنجره‌ ها به درستی باز و بسته نمی‌ شوند.
 • قاب پنجره آسیب ‌دیده یا کج شده ‌است.
 • در پنجره ‌های دو جداره، بین شیشه‌ ها چگالش وجود داشته باشد که به این معنی است که درزبندی دچار اشکال شده است.
 • پنجره ‌های شما پنجره های قدیمی تک جداره ای هستند که انرژی را هدر می‌دهند.
 • شما از خراشیده شدن و رنگ زدن پنجره‌ های چوبی خسته شده‌اید.

اگر مشکل شما قابل جبران نیست، بهترین وقت برای خرید پنجره ‌های دوجداره جدید است.

چه گزینه‌هایی برای تعویض پنجره های قدیمی دارم؟

به طور کلی دو نوع تعویض پنجره داریم: تعویض قاب دور شیشه و تعویض کامل پنجره‌. اگر قاب پنجره هنوز ظاهر خوبی داشته باشد، تعویض قاب دور شیشه گزینه خوبی است. در این نوع نصب، قاب دور شیشه (قسمتی که شیشه ‌ها را نگه می‌دارد) برداشته می‌ شود و یک نوار جدید در جای آن قرار می‌گیرد. کل کار از داخل خانه قابل انجام است و کوچکترین خرابی در ناحیه اطراف پنجره به وجود نخواهد آمد.

شاید مقاله زمان درست تعویض پنجره های دوجداره چه موقعی است؟ بتواند به شما کمک کند.

مجموعه های تعویض پنجره برای صاحبخانه هایی که می‌خواهند مشکل نصب را رفع کنند، وجود دارد. دقت کنید که روش نصب را به دقت دنبال کنید، به خصوص زمانی که اندازه‌گیری ‌ها را انجام می دهید. معمولاً بنای هر ساختمان از استاندارد خاصی پیروی می کند اما اندازه‌گیری‌ های پنجره به خصوص در خانه‌ های قدیمی تر می‌تواند بسیار مشکل باشد.

برخی از تولید کنندگان خدماتی برای تعویض پنجره ارائه می‌کنند. مزیت این خدمات این است که همان شرکت کار اندازه‌گیری، تولید و نصب پنجره را انجام می‌دهد.

اگر قاب پنجره موجود آسیب ‌دیده باشد، به پنجره ای کاملاً جدید نیاز دارید که شامل قاب دور شیشه و قاب باشد، که معمولاً پنجره ساختمانی نامیده می‌ شود. نصب این پنجره شامل حذف لبه‌ های داخلی و خارجی اطراف پنجره است. نصب کننده پنجره همچنین برای تغییر مسیر آب، چشمک زن جدیدی را اضافه می کند. پس از نصب پنجره، وی اطمینان حاصل می کند که قبل از اتصال به قاب خانه، تراز شده و لوله کشی شده باشد. باید از فوم برای نصب پنجره ها استفاده شود تا فضای بین قاب پنجره و خانه را مهر و موم کند.

نصب پنجره ساختمانی معمولاً پروژه گرانتری است، اما گزینه ‌های بیشتری از نظر نوع مواد برای قاب پنجره و شیشه به شما ارائه می‌دهد. پنجره‌ های ساختمانی معمولاً توسط افراد حرفه ‌ای تعویض می‌شوند اگرچه افراد با مهارتهای نجاری عالی نیزممکن است قادر به نصب این پنجره باشند.

راهنمای تعویض پنجره های قدیمی
راهنمای تعویض پنجره های قدیمی

گزینه های انتخاب قاب پنجره برای تعویض

وقتی افراد در مورد پنجره صحبت می کنند، معمولاً آنها را با توجه به موادی که قاب از آنها ساخته شده است، شناسایی می کنند. پنجره های چوبی و وینیل محبوب ترین هستند اما انواع دیگری نیز وجود دارند.

 • چوب، ماده معیار پنجره است. مشکلی که در پنجره های چوبی وجود دارد این است که آنها گاه به گاه باید نقاشی شوند. برخی از تولید کنندگان از روکش وینیل یا آلومینیوم استفاده می کنند تا کارهای نگهداری از پنجره را کمتر کنند. اگر ظاهر چوب را دوست دارید، محصولاتی با روکش چوبی وجود دارد.
 • قاب های پنجره وینیل بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند. اگر بخواهید یک قاب وینیل را برای دیدن فضای داخلی آن برش بزنید، تعدادی حفره تو خالی را مشاهده خواهید کرد. این حفره ها از مقاومت ساختاری خود به پنجره می دهند. برخی از تولید کنندگان حفره ها را با عایق فوم پر می کنند تا عملکرد حرارتی پنجره بهبود یابد.
 • قابهای فایبرگلاس نیز نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند. قسمت داخلی فریم ها می توانند حاوی عایق فوم باشند که عملکرد حرارتی عالی را ارائه می دهد.
 • قاب های کامپوزیت از تعدادی ماده مختلف تهیه شده اند که معمولاً مختص هر سازنده است. همچنین جایگزینی بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند.
 • قاب های آلومینیومی برای آب و هوای سرد توصیه نمی شوند زیرا آنها گرما را با سرعت زیاد هدایت می کنند.

گزینه های انتخاب شیشه پنجره برای تعویض

 • شیشه پنجره در طی حدود 25 سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. بسیاری از پنجره های با صرفه تر از نظر مصرف انرژی دارای ترکیبی از ویژگی های طراحی جدید هستند:
 • استفاده از چند شیشه: پنجره های امروزی حاوی دو و گاهی سه شیشه است که درون قاب بسته می شوند. فضای خالی ایجاد شده به عملکرد انرژی پنجره کمک می کند.
 • گازهای بی اثر بین صفحات: تولید کنندگان فضای بین شیشه ها را با گاز بی اثری مانند آرگون پر می کنند. این گاز ویژگی عایق بودن را بهبود می بخشد.
 • روکش های خاص: روکش های میکروسکوپی با انتشار کم ( که به عنوان پوشش های Low-E شناخته می شوند ) روی شیشه اعمال می شوند. آنها می توانند به نگه داشتن هوای گرم داخل خانه در هوای سرد یا هوای گرم در بیرون در هوای گرم کمک کنند.
 • فیلم های معلق: فیلم هایی تقریباً نامرئی در فضای بین صفحات شیشه ای قابل تعلیق هستند. با استفاده از این طراحی، یک فضای خالی به دو قسمت تبدیل می شود و ارزش حرارتی کلی پنجره را بهبود می بخشد.
 • رنگ: این محصولات می توانند به جلوگیری از افزایش نا خواسته گرما در آب و هوای گرم کمک کنند.

حتما مقاله انواع شیشه برای پنجره دوجداره را مطالعه کنید.

انتخاب پنجره‌ مناسب برای تعویض پنجره های قدیمی

هیچ راهی وجود ندارد که تصمیم بگیرید کدام نوع پنجره در منزل شما بهترین کارایی را خواهد داشت. بسیاری از افراد با انتخاب ماده اولیه قاب شروع به کار می‌ کنند که اغلب براساس اولویت ‌های زیبایی‌ شناختی و شرایط نگهداری انتخاب می شوند. بزرگ‌ ترین تصمیم، انتخاب شیشه است. می‌توانید با تطبیق دادن گزینه های انتخاب‌ شیشه با هوای محلی خود پنجره ای با کارآمد انرژی انتخاب کنید. برای آب و هوای سرد، به پنجره ای نیاز دارید که به نگه داشتن گرما در داخل خانه کمک ‌کند. در جایی که تهویه مطبوع باشد، نیاز است که گرما را بیرون نگه دارید. یا شاید هم بخواهید هر دو هزینه‌ های گرمایش و سرمایش را تحت کنترل داشته باشید.

اگر در آب و هوای سرد زندگی می‌کنید، به دنبال پنجره‌ هایی با مقادیر U پایین بگردید که معیاری برای انتقال حرارت است. هرچه عدد آن کمتر باشد، پنجره کمتر گرما را هدر می‌دهد. مقدار U توصیه شده برای آب و هوای سرد 0.27 است. مقادیر U باید منعکس‌ کننده کیفیتهای حرارتی قاب و شیشه باشند.

موضوع : تعویض پنجره های قدیمی