مزایا و معایب حفاظ پنجره

مزایا-و-معایب-حفاظ-پنجره

زمانی که به دنبال بهترین روش برای ایجاد امنیت خانه و اطمینان از محافظت از عزیزان و دارایی های با ارزش خود هستید، حفاظ های امنیتی پنجره می توانند یکی از بهترین گزینه های پیش رو شما باشند. که حتما باید با مزایا و معایب حفاظ پنجره آشنا شوید.

چرا باید حفاظ پنجره داشته باشیم – مزایا و معایب

آمارهای رسمی FBI نشان می دهد که در هر 18 ثانیه یک سرقت در ایالات متحده رخ می دهد. با نزدیک به 5،000 سرقت خانگی در روز، جای تعجب نیست که تعداد بیشتری از مردم نگران ایمنی خانه های خود بوده و برای یافتن راه حلهای مناسب در حال جستجو در اینترنت هستند.

تنها حدود ده دقیقه طول می کشد تا یک سارق وارد خانه شما شود بنابراین هرچه قفلهای منزل شما محکم تر و سیستم دزدگیر شما قابل اعتمادتر باشد، احتمال اینکه در فهرست قربانیان این سرقت ها قرار بگیرید کمتر خواهد شد. با توجه به اینکه حدود 30 درصد از سارق ها از درب جلو یا پنجره استفاده می کنند تا وارد خانه شوند، هر چه پنجره شما ایمن تر باشد بهتر خواهد بود.

حفاظ های پنجره معمولاً موضوع بحث برانگیزی است، چرا که ایرادات موجود در برخی از آنها به اندازه کافی استدلالی برای انکار مزایای خود تلقی می شود. در اینجا نگاهی به چند مورد از مزایا و معایب حفاظهای پنجره می کنیم تا ارزش واقعی آنها را دریابیم.

تصمیمی آگاهانه بگیرید

مزایا و معایب حفاظ پنجره
مزایا و معایب حفاظ پنجره

اطمینان حاصل کنید که جنس میله­ های حفاظ پنجره شما از چیست و قبل از گرفتن تصمیم نهایی با همه مزایا و معایب آنها آشنا شوید. در ابتدا، باید بدانید که میله های حفاظ پنجره در تنوع بالایی ارائه می شوند. برخی از این حفاظ ها ممکن است مناسب پنجره خانه شما بوده و با سیستم امنیتی شما به خوبی هماهنگ شوند، در حالی که برخی دیگر فقط باعث می شوند تا ملک شما آسیب پذیر به نظر برسد. از مدل و کارآیی حفاظی که تصمیم خرید آن را دارید اطمینان حاصل کنید و برای انتخاب اصلاً عجله نکنید.

همچنین حتماً قفل سازهای حرفه ای را برای کنترل حفاظ های جدید پنجره خود استخدام کنید تا از بروز مشکلات ناخوشایند در آینده جلوگیری کنید.

مزایا و معایب حفاظ های پنجره

در اینجا چند مورد از رایج ترین استدلال های مطرح شده در مورد مزایا و معایب انواع حفاظ ها آورده شده است که برای تصمیم گیری و انتخاب حفاظ مناسب منزل خود به آن نیاز پیدا خواهید کرد:

مزایای حفاظ پنجره

  • ضخامتی که به سبب مواد جامدی که این میله ها و توری ها از آن ساخته شده اند، یکی از دلایل مهم نصب آنها است. اگر در یک محله خطرناک، با سرقتهای فراوان زندگی می کنید یا به تازگی به خانه جدیدی نقل مکان کرده اید یا اخیراً از خانه شما دزدی شده است، ممکن است به ایمنی بیشتری نیاز داشته باشید. حفاظ پنجره قدرت بیشتری به قفلهای موجود در منزل اضافه می کنند. شکستن این میله ها بدون ایجاد سرو صدا بسیار دشوار است. ممکن است فکر کنید پنجره های شما ضد سرقت اند اما اکثر آنها به راحتی قابل شکستن هستند. بنابراین حفاظ های پنجره علاوه بر مزایایی که دارند می توانند به عنوان یک لایه محافظ اضافی به شمار آیند.
  • اگر از  قفل هایی با کلید کوچک برای حفاظ ها استفاده کنید، تقریبا سیستمی غیرقابل نفوذ خواهید داشت.
  • اگر در خانواده بچه کوچک دارید، حفاظ توری پنجره حتماً لازمتان خواهد شد. سقوط از پنجره و احتمال ورود افراد ناشناس به خانه، دیگر امنیت آنها را به خطر نخواهد انداخت.
  • حفاظ ها به شما این امکان را می دهند تا بدون نگرانی پنجره را باز بگذارید.
  • حفاظ های میله ای از نظر مالی نیز سودمند هستند. آنها نسبت به سیستم های امنیتی امروزی که در بازار هستند بسیار مقرون به صرفه تر بوده و می توانند سارقان را از منزل شما دور نگه دارند.

معایب حفاظ پنجره

  • در صورت بروز آتش سوزی یا وضعیت اضطراری مشابه، مداخله سریع مقامات ممکن است به دلیل وجود حفاظ پنجره ها به تاخیر بیفتد یا کاملاً غیر ممکن شود. این یکی از مهم ترین مسائلی است که باید هنگام نصب حفاظ پنجره در نظر بگیرید.
  • باز و بسته کردن این حفاظ ها از داخل خانه غیرممکن است، بنابراین در صورت تخلیه اضطراری (اگر در آپارتمان زندگی می کنید) باید از مسیری غیر از پله های اضطراری که در نزدیکی پنجره اتاق خواب خود دارید، استفاده کنید.
  • همچنین ممکن است فکر کنید که حفاظ های پنجره باعث می شود تا خانه شما مانند زندان به نظر برسد (و ممکن است زندگی در چنین خانه ای را چنان دلپذیر ندانید). حفاظ پنجره می تواند مانع دائمی نمای پنجره شما شود، دیگر نه غروب خورشید یا طلوع آفتابی دلنشین را نمی توانید ببینید. آیا می توانید از دیدن چنین منظره ای برای ایجاد امنیت بیشتر خانه خود بگذرید؟

نکاتی در مورد حفاظ پنجره که حتماً باید بدانید

 • حفاظ های دائمی برای استفاده مداوم و طولانی مدت طراحی شده اند.

 • حفاظ های بازشو برای تمیز کردن شیشه پنجره یا برای خروج اضطراری نصب می شوند. آنها با یک قفل آویز یا قفلی ساده فقط از داخل بسته می شوند.

• حفاظ های قابل جابجایی طوری طراحی شده اند که میله ها ممکن است از دید دور باشند. کاربرد معمول آنها برای فروشگاه های کوچک یا اقامتگاه هایی است که برای استفاده تجاری ساخته شده اند. در شب میله ها به جای خود می روند و در طول روز می توان آنها را از دید خارج کرد. برخی از شرکتهای بیمه برای مالکان خانه هایی که دارای حفاظ و سایر اقدامات امنیتی هستند، نرخ بیمه کمتری را ارائه می دهد. در این مورد با نماینده بیمه خانه خود صحبت کنید.

چرا حفاظ های پنجره کارآمد هستند

بدیهی است که آنها از ورود آسان به خانه شما جلوگیری می کنند اما بخش عمده ای از اثربخشی آن ها از لحاظ روانی است: سارقان ترجیح می دهند سریع و بی سر و صدا کار کنند. به سادگی دیدن حفاظ برای دلسرد کردن بیشتر سارقان کافی است.

ممکن است مقاله قانون نصب حفاظ پنجره طبقه اول به شما کمک کند

حفاظ پنجره را کجا نصب کنیم

نصب حفاظ ها را از پنجره های دور از دید و آنهایی که به راحتی در دسترس هستند شروع کنید. پنجره های زیرزمین بسیار حساس اند: آنها در ارتفاع کوتاه تری هستند و اغلب در سایه ها پنهان شده و توسط شاخ و برگ پوشانده می شوند. پنجره های خروجی زیرزمین (پنجره های بزرگتر برای فرار از آتش) معمولاً دارای فضایی هستند که به سارقین اجازه می دهد تا دور از دید همسایگان مشغول کار خود شوند.

منبع : https://www.locksmithspros.org/

موضوع: حفاظ پنجره | حفاظ پنجره ساختمان