حفاظ پنجره | حفاظ پنجره ساختمان

حفاظ-پنجره-حفاظ-پنجره-ساختمان

یکی از مسیرهای قابل دسترسی به درون هر خانه ای، پنجره آن است، حفاظ پنجره ساختمان و قفل و ایمن نگه داشتن پنجره ها مطمئناً از ورود غیرمجاز به درون خانه جلوگیری می کند. در اینجا به چند نکته کلیدی اشاره می کنیم که لازم است هنگام ایمن کردن پنجره های خود بدانید.

درخواست حفاظ پنجره ساختمان از صفر تا 100 با نوین خانه

شما با یک تماس با نوین خانه درخواست خود را عنوان می کنید، ما برای شما نمونه هایی از حفاظ که قبلا کار کرده ایم را از طریق واتساپ و یا تلگرام برای شما ارسال می کنیم.

همچنین شما باید اندازه حدودی پنجره و یا پنجره ها را برای ما ارسال کنید. بعد از مشاهده نمونه ها و انتخاب یکی یا چند تا از حفاظ هایی که برای شما ارسال کرده ایم از طریق شما و همینطور ارسال اندازه های حدودی برای ما، می توانیم کار برآورد حدودی هزینه را برای شما انجام دهیم.

هزینه های حفاظ پنجره ساختمان بر اساس قیمت روز محاسبه می شود و برای شما ارسال می شود، در صورت تایید هزینه از طرف شما کار ساخت و نصب حفاظ برای شما انجام خواهد شد.

حفاظ پنجره ساختمان

  • برای پنجره های دوجداره بدون قفل های خاص، از یک میخ استفاده کنید تا باز کردن پنجره سخت تر شود. سوراخی شیب دار در قاب بالای پنجره پایین و به سمت پایین قاب بالا (اما نه از میان آن) ایجاد کنید. برای امنیت پنجره، یک سنجاق یا میخ را در این سوراخ قرار دهید.
  • پنجره های دوجداره معمولاً دارای چفت هستند. نمی توان از این چفتها به جای قفل استفاده کرد و فقط پنجره ها را در مقابل آب و هوا بسته نگه می دارد.
  • پنجره های نوع محوری و سایه بانی امنیت خوبی ندارند زیرا پانل های پنجره قابل جدا شدن هستند. در قسمت داخلی این نوع پنجره یا توری فلزی نصب کنید یا آن را با نوع مطمئن تر که حفاظ پنجره ساختمان است، جایگزین کنید.
  • بوته ها، درختچه ها و درختان را از پنجره دور کنید. پنجره های پوشیده یا پنهان، مکانی ایده آل برای وارد شدن افراد ناشناس به خانه خواهد بود.  

امنیت پنجره – حفاظ پنجره ساختمان

هر پنجره ای که از آن به عنوان خروجی اضطراری استفاده نمی شود می تواند به راحتی با استفاده از میخ یا پیچ به طور دائم بسته شود یا با نصب حفاظ پنجره ایمن شود.

 امنیت پنجره - حفاظ پنجره ساختمان

پنجره های دوجداره کشویی تک ریل عمودی (دو لنگه ای) یا پنجره های کشویی افقی را می توان با میخ، پین فلزی یا قفل های مخصوص ایمن کرد.

امنیت پنجره - حفاظ پنجره ساختمان
امنیت پنجره - حفاظ پنجره ساختمان

پنجره هایی که دارای قفل بدون کلید هستند مانند پنجره های لولا دار و سایبانی، فقط با تعویض قفل بدون کلید با قفل کلید دار یا قفل کشویی کلید دار ایمن خواهند شد. گزینه دیگر برای حل کردن مشکل قفل بدون کلید این است که سوراخی در میان چفت ایجاد کرده و یک پین قابل جا به جایی در آن بگذارید.

برای جلوگیری از باز شدن پنجره کشویی می توان یه تکه چوب را درون نوار کشویی قرار داد و در پنجره های لنگه ای نیز با قرار دادن پیچی کوچک در قاب بالا می توان این کار را انجام داد.

امنیت پنجره - حفاظ پنجره ساختمان

پنجره های تمام شیشه و پنجره های سقفی برای باز کردن طراحی نشده اند و از امنیت خوبی برخوردار هستند. بیشتر سارقان علاقه ای به شکستن این پنجره ها ندارند زیرا زمان بر است و باعث سر و صدای زیاد می شود.

افزایش ایمنی با حفاظ مشبک پنجره

امنیت پنجره - حفاظ پنجره ساختمان

از آنجا که در چند سال گذشته تعداد سرقت های خانگی افزایش یافته است، در بیشتر موارد اضافه کردن حفاظ های مشبک پنجره توصیه می شود. با استفاده از اقدامات ضد سرقت می توان از ورود افراد ناشناس به خانه از طریق پنجره های انباری، آپارتمان های طبقه همکف یا حتی مشاغل خرده فروشی جلوگیری کرد و سارق های احتمالی دلسرد کرد. چنین اقداماتی مانع از بازکردن پنجره توسط سارقین می شود و پنجره را از دید سارق پنهان نگه می دارد.

نوع مواد اولیه

حفاظ های مشبک پنجره نیز باید مطابق با استانداردهای خاصی ساخته شوند تا شرایط لازم را برای تحقق هدف خود برآورده سازند. این حفاظ ها معمولاً از فولاد گالوانیزه یا آهن فرفورژه ساخته می شوند اما در ساخت آنها گاهی از فولاد ضد زنگ نیز استفاده می شود. این نوع مواد اولیه عمری طولانی و عدم زنگ زدگی حفاظ پنجره ساختمان را تضمین می کند. ضریب مقاومت، به مقاومت هر نوار و فاصله بین آنها بستگی دارد. فاصله میان میله های حفاظ پنجره ساختمان باید به اندازه کافی باریک بوده و باید در برابر هرگونه تلاش برای خم شدگی مقاومت داشته باشد تا از ورود سارقین جلوگیری کند. کیفیت خوب با استحکام اتصالات، فولاد با کیفیت بالا و ساخت و ساز پایدار مشخص می شود.

امنیت پنجره - حفاظ پنجره ساختمان

نصب و راه اندازی حفاظ پنجره مشبک

اساساً دو امکان برای نصب حفاظ های مشبک پنجره وجود دارد. در روش اول می توان حفاظ را در قسمت فرورفته سنگ تراشی پنجره نصب کرد.
حفاظ باید دقیقاً در دهانه پنجره قرار داشته باشد و با استفاده از لولا در آجر یا دیوار نصب شود. روش دوم، اتصال حفاظ به دیواره خارجی است. در اینجا حفاظ باید دارای همپوشانی خاصی باشد.
اگر اثاث ثابت بسیار نزدیک به پنجره باشد، ممکن است آسیب ببیند. نوع این اثاث بستگی به نوع سنگ تراشی بنای موجود دارد. به عنوان مثال دیوارهای ساخته شده از بلوک های بتونی هوادهی برای اتصال به دیوارهای آجری به انواع رول پلاک های مختلف احتیاج دارند.

در جایی که عایق کاری های دیوار نما نصب شده است، اتصالات باید داخل دیوار قرار داده شود و میله های ایجاد فاصله به گونه ای باشد که از میان آن دید نداشته باشیم.
اثاث ثابت باید با استفاده از ابزارهای معمولی مانند پیچ ​​گوشتی یا آچار مقاوم شوند تا از هم باز نشوند. به همین دلیل باید از پیچ های متفاوتی استفاده شود و یا پیچ های بکار رفته درپوش داشته یا آب بندی شوند.
اگر قرار باشد نورگیری در مقابل یک گلخانه یا پنجره زیرزمین ساخته شود، باید با وسایل ضد سرقت ایمن شود. لوازم جانبی مناسب معمولاً با حفاظ مشبک ایمن می شوند.

جایگزین

از آنجا که حفاظ های مشبک ثابت بر روی پنجره های هم کف برای همه گزینه ی مناسبی نیست، امکان نصب حفاظ های متحرک نیز وجود دارد که از خارج قابل باز شدن نیستند ولی می توانند به راحتی و به سرعت از درون باز شوند. در این روش پنجره به عنوان راه فرار در مواقع اضطراری باقی می ماند که در صورت ایمن بودن با حفاظ ثابت این امکان وجود نداشت. نصب قطعات متحرک مانند حفاظ های مشبک کشویی نیز امکان پذیر است.
شاید لازم به ذکر باشد که هیچ سیستمی نمی تواند ایمنی کامل در برابر سرقت ها را تضمین کند اما حفاظ پنجره می تواند یک سارق احتمالی را از انجام جرم خود منصرف کند و امنیت خاصی به ساکنان بدهد.

ساختمان شما دیگر آنقدر آسیب پذیر نیست و احساس امنیت را به شما منتقل می کند.
از آنجا که حفاظ های مشبک پنجره در انواع سبک های مختلف در دسترس هستند، مطمئناً راه های زیادی برای زیباسازی نما وجود دارد. اگرچه نکته آخر برای پنجره های انبار اهمیت چندانی ندارد اما در مورد پنجره های اتاق نشیمن این جنبه مهمی است. حتی یک لایه از رنگ سفید در کنار حفاظ مشبک پنجره ساختمان می تواند ظاهری دوستانه تر و بازتر ایجاد کند.

امنیت پنجره - حفاظ پنجره ساختمان

توضیحات تکمیلی در مورد حفاظ پنجره ساختمان

حفاظ پنجره برای هر خانه ای و یا هر ساختمانی امری ضروری می باشد. اگر طبقه اول باشید نصب حفاظ به صورت قانون می باشد. یعنی قانون به شما می گوید که حتما باید آن را برای پنجره های خود نصب کنید. در نوین خانه به دلیل اینکه کارهای تعمیر درب چوبی را انجام می دهیم تماس های بسیار زیادی برای تعمیر درب با ما گرفته می شود که دزد با مشت و لگد و یا به هر طریقی قفل درب را شکسته است.

به همین دلیل حتما به شما توصیه می کنیم که فقط به نصب حفاظ برای پنجره ها اکتفا نکنید و حفاظ برای درب نیز نصب کنید تا دزدها نتوانند با شکستن قفل به خانه شما راه پیدا کنند. حتما اگر می خواهید به مسافرت بروید نیاز به قفل کردن حفاظ پیدا می کنید و این کار را حتما باید جدی بگیرید.

علاوه بر درب تماس های زیادی با ما گرفته می شود که از طریق بالکن به خانه نفوذ کرده اند، چند روز پیش با ما تماسی گرفته شد مبنی بر اینکه دزد تا طبقه سوم ساختمان بالا رفته است و از طریق بالکن به خانه نفوذ کرده است. بنابراین حتما به شما توصیه می کنیم که برای بالکن نیز این کار را انجام دهید، حدودا شاید مجبور شوید بین 2 تا 4 میلیون هزینه برای حفاظ درب و بالکن انجام دهید، اما اگر دزدی به خانه شما راه پیدا کند اطمینان داشته باشید که چند برابر این هزینه شما ضرر خواهید کرد.

اما برای پنجره ها شما می توانید انواع محتلفی حفاظ را در نظر بگیرید حفاظ پنجره از داخل مزیت های زیادی دارد که به عنوان مثال دیرتر فرسوده می شود و تحت تاثیر شرایط آب و هوایی قرار نمی گیرد، نگهداری کمتری نیاز دارد، تمیز کردن آن بسیار راحتتر است، اما دزد متوجه پنجره ایمن شما نمی شود، یکی از بزرگترین مزیت های حفاظ خارجی این است که حداقل 80% دزدها را از دزدی از خانه شما منصرف می کند.

اطلاعات بیشتر