حفاظ امنیتی پنجره

حفاظ-پنجره

حفاظ امنیتی پنجره، که به عنوان حفاظ ضد سرقت نیز شناخته می شوند، دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسند: یک دیوار امنیتی اضافی بین خانواده شما و هر کسی که احتمال ورود و دزدی از خانه شما را دارد. قطعاً همه ما کارآیی حفاظ پنجره را دیده ایم، شاید ظاهر آنها زیبا به نظر نیاید، یا فکر می کنیم آنها می توانند نمای خانه ما را تغییر دهند، اما هیچ کس نمی تواند ایمنی آنها در برابر  مهاجمان و سارقین را انکار کند.

حفاظ پنجره

متخصصان پلیس و امنیت بر این باورند که برای یک سارق هیچ چیز دلسرد کننده تر از شکستن شیشه و باز کردن پنجره و برخوردن به میله های فلزی ضخیم در طرف دیگر پنجره نیست. حفاظ امنیتی خارج پنجره می توانند حتی موثرتر باشند. نه به دلیل اینکه بریدن آنها سخت تر است، بلکه به این دلیل که آنها روی پنجره هستند. مهم ترین روش حفاظت از خانه این است که ظاهر اقدامات امنیتی که فراهم می کنید، سرقت از خانه شما را امری محال و غیر ممکن جلوه دهند. خانه شما باید در نظر سارقی که محله شما را برای دزدی انتخاب کرده است یکی از خانه هایی باشد که ورود به آن ممکن نیست.

معمولاً صاحب خانه ها به دلیل ظاهری که این حفاظ ها برای خانه ایجاد می کنند، به راحتی برای نصب حفاظ پنجره تصمیم نمی گیرند. ارزش زیبایی شناختی تقریباً همیشه نیاز بزرگی است، اما نه بزرگتر از امنیتی که این حفاظ ها به ارمغان خواهند آورد.

سؤالاتی که بد نیست در مورد حفاظ امنیتی پنجره از خود بپرسید

چطور متوجه شوید که به حفاظ امنیتی پنجره نیاز دارید؟ اگر هنوز برای خرید حفاظ پنجره مطمئن نیستید، بهتر است به این سوال ها پاسخ دهید:

آیا  میزان سرقت در محله شما زیاد است؟

اگر جواب منفی است، احتمالاً نصب حفاظ ضد سرقت برای شما تلاشی بیهوده به نظر برسد. باید توجه کنید که ممکن است میزان سرقت در محله ای کم، اما میزان جرم عمومی بالا باشد. گرچه جرم عمومی بالا لزوماً به معنای ورود سارق به خانه شما نخواهد بود اما در یک محله با جرم و جنایت بالا، امنیتی که به سبب نصب حفاظ امنیتی پنجره به خانه شما اضافه می شود موجب آرامش خاطر شما خواهد شد.

اگر جواب شما منفی است بهتر است تجدید نظر کنید. مطمئناً میزان سرقت و جرم در محله شما موردی است که هنگام تصمیم گیری برای تهیه امکانات امنیتی برای خانه خود در نظر می گیرید، اما توجه به میزان سرقت و جرم در محلات اطراف نیز حائز اهمیت است. این مسئله مختص ساختارهای برخی از استان ها است. به عنوان مثال، در برخی از شهرها، میزان جرم نسبتاً پایین است اما این شهر یا محله در همسایگی یکی از محله های مستعد جرم و جنایت است. نکته دیگر، اگر خانه شما نزدیک ورودی و خروجی بزرگراه باشد، محله شما برای استراحت ایده آل است. و فقط کمی طول می کشد تا سارقان متوجه این موضوع شده و میزان سرقت و جرم در محله شما افزایش یابد.

چگونه می توانیم میزان جرم و جنایت در محله خود را بدانیم؟

هنگام خرید خانه، به احتمال زیاد نماینده املاک از این اطلاعات مفید برخوردار است. اما اگر مدتی در خانه خود بوده اید، می توانید آن را در یکی از بسیاری از وب سایت های بزرگ املاک پیدا کنید. حتی اگر خانه شما در این لیست ذکر نشده باشد، مطمئناً یکی از خانه های محله های شما در این لیست هست و می توانید از این داده ها برای تصمیم گیری استفاده کنید.
در صورت عدم موفقیت می توانید با پلیس محلی خود تماس بگیرید، جایی که این آمارها باید اطلاعات عمومی باشد.

آیا از ظاهر حفاظ های امنیتی پنجره راضی هستید؟

قطعاً این سوال، سوالی بحث برانگیز خواهد بود. اگر واقعاً از ظاهر حفاظ های امنیتی بر روی پنجره خانه متنفر هستید، برای تصمیم گیری دچار مشکل خواهید شد. فکر می کنم سوال کمکی برای پاسخ دادن به سوال فوق می تواند این باشد که آیا امنیت افرادی که در خانه شما زندگی می کنند برای شما اهمیت بیشتری دارد یا ظاهر ساختمان؟

ممکن است این روش کمی ناخوشایند باشد اما می توان برای جواب دادن به این سوال از بررسی تاریخچه جرم و جنایات در محله خود کمک گرفت. اگر اعداد به طور پیوسته در حال افزایش باشند، در این صورت جواب واضح است. شاید این میزان بالا اما رو به نزول باشد. همچنین ممکن است محله شما یکی از پر جرم و جنایت ترین محله ها در گذشته بوده باشد. هر یک از این موقعیت های خاص باید به دلیل منحصر به فرد بودن آن مورد توجه و بررسی قرار گیرند.

انواع مختلف حفاظ پنجره

پس از بررسی شرایط به این نتیجه رسیدید که برای امنیت افرادی که در خانه شما زندگی می کنند و هم برای آرامش خاطر خود، نیاز به نصب حفاظ امنیتی پنجره دارید. سوال بعدی که باید از خود بپرسید این است که کدام نوع آن را انتخاب کنید؟
در اینجا ما انواع گوناگون آن را به سه دسته تقسیم کرده ایم:

حفاظ های پنجره دائمی

دارای این ویژگی ها هستند: دائمی، مناسب برای استفاده مداوم و طولانی مدت، که معمولاً بیرون یا داخل خانه بر روی پنجره نصب می شوند.

حفاظ امنیتی پنجره
حفاظ امنیتی پنجره

حفاظ های پنجره باز شونده

حفاظ هایی دارای لولا هستند که به راحتی امکان باز و بسته شدن را فراهم می کنند. این امر باعث می شود مواردی مانند تمیز کردن پنجره ممکن شود. این نوع حفاظ معمولاً با قفل آویز ایمن می شود. همچنین تعدادی کیت بر روی آن تعبیه شده است که دارای یک مکانیزم قفل/ باز در قسمت داخلی است و همان کارایی قفل آویز را ایفا می کند.

حفاظ امنیتی پنجره
حفاظ امنیتی پنجره

 نکته: برخی از شهرداری ها برای ایمنی در برابر آتش سوزی در شهر حفاظ هایی را معرفی کرده اند که گزینه های شما را با توجه به انواع فراوان این نوع حفاظ محدود می کند.

 حفاظ های پنجره میله/ توری قابل جابجایی

به گونه ای طراحی شده اند که فقط در مواقع مشخص قابل استفاده هستند. این به صاحب خانه اجازه می دهد تا به علاوه ویژگی زیبایی،  در صورت نیاز امنیت نیز داشته باشد. به حفاظ مغازه هایی فکر کنید که بعد از بسته شدن، میله یا توری فلزی درها و پنجره ها در جای خود قرار می گیرند. شبها میله ها به جای خود می لغزند و می توانند در طول روز برداشته شوند.

شاید مطالعه مقاله پنجره کشویی تک ریل چطور کار می کند برای شما مفید باشد.

حفاظ امنیتی پنجره
حفاظ امنیتی پنجره

حفاظ های پنجره قابل جابجایی احتمالاً بهترین گزینه برای خانه های مسکونی نیستند چرا که آنها برای جلوگیری از ورود سارقین از پنجره ها و درهای کوچک ساخته نشده است.

منبع : https://earlyexperts.net/

موضوع: حفاظ پنجره | حفاظ پنجره ساختمان

اگر پاسخگو نبودیم در واتساپ پیام دهید.(9 صبح تا 8 شب)

09124991706