انواع حفاظ پنجره خانگی

انواع-حفاظ-پنجره-خانگی1

احتمالاً انواع زیادی از حفاظ های پنجره خانگی و یا خانه های زیادی دیده باشید که از حفاظ پنجره استفاده می کنند اما آیا تا به حال در خانه خود حفاظی نصب کرده اید؟ آیا در خانه خود به حفاظ های امنیتی نیاز دارید؟

داشتن حفاظ پنجره در خانه کمک می کند تا راه های نفوذ به خانه شما بسته شود و علاوه بر این مزایای دیگری نیز خواهد داشت. قطعاً بررسی اجمالی مواردی چون مزایای حفاظ پنجره، انواع حفاظ های پنجره خانگی موجود در بازار و اینکه آیا خانواده شما می تواند از اضافه کردن حفاظ به سیستم امنیتی منزلتان بهره ای ببرد یا نه، بی حاصل نخواهد بود.

انواع حفاظ پنجره خانگی:  گزینه های زیادی برای انتخاب دارید!

ممکن است فکر کنید اکثر حفاظ های پنجره خانگی یکسان و فقط از نظر ظاهری متفاوت هستند. ممکن است یک مجموعه از حفاظ ها دارای طراحی هایی تجملی ولی مجموعه دیگر بسیار ساده و ابتدایی باشد. اما ظاهر حفاظ های امنیتی منزل شما تنها عامل کوچکی است که ممکن است هنگام نصب (یا نصب نکردن) حفاظ پنجره منزل خود به آن توجه کنید.
در اینجا به انواع مختلفی از حفاظ های امنیتی برای خانه می پردازیم که ممکن است انتخاب شما نیز باشند:

حفاظ پنجره خانگی دائمی

حفاظ های امنیتی دائمی که به راحتی در قسمت بیرونی خانه شما نصب می شوند و سالها امنیت را برای شما به ارمغان می آورند.

حفاظ پنجره خانگی قابل جابجایی

حفاظ های قابل جابجایی که می توان فقط زمانی که در خانه نیستید روی پنجره نصب شوند و دیگر نگرانی از بابت ظاهرآن و تاثیر آن بر نمای خانه نخواهد بود.

حفاظ پنجره خانگی بازشو

حفاظ هایی که باز می شوند تا تمیز کردن شیشه پنجره را راحت تر کنند یا در هنگام آتش سوزی یا حادثه ای دیگر که نیاز به خروج ضروری است، خروج از منزل میسر باشد.

بر طبق نقل قولی از سایت House Logic، ممکن است با نصب حفاظ پنجره در منزلتان از لحاظ اقتصادی سود ببرید.
“ممکن است دریابید که شرکت بیمه شما هزینه کمتری از مالکان خانه هایی که حفاظ یا سایر اقدامات امنیتی دارند، طلب می کند. با نماینده بیمه خانه خود صحبت کنید.”

یک تماس کوتاه با شرکت بیمه صاحب خانه خود می تواند به شما کمک کند تا بدانید که آیا نوع خاصی از حفاظ های امنیتی باعث کاهش هزینه های بیمه نامه شما خواهد شد یا خیر. سایر تجهیزات نصب شده در کنار سیستم جامع امنیت خانه شما می تواند به کاهش هزینه های بیمه شما کمک کند.

اطمینان از ایمنی با حفاظ پنجره خانگی

ممکن است بعد از نصب حفاظ های امنیتی خود با مشکلاتی روبرو شوید. به نظر می رسد نصب حفاظ های امنیتی برای محافظت از خانه می تواند آغازی برای آشکار شدن سایر مشکلاتی باشد که به سبب نصب حفاظ به وجود می آیند. انجمن بین المللی بازرسان مجاز خانه (InterNACHI) فاش می کند که حفاظ های امنیتی می توانند مسائل مربوط به آتش سوزی را پیچیده تر کنند.

به گفته InterNACHI،
” سالانه تقریباً 25 نفر به سبب وجود حفاظ های پنجره در آتش سوزی می میرند یا مجروح می شوند.”

حفاظ پنجره خانگی قطعاً برای امنیت منزل شما مزایایی دارند اما آیا این مزایا می تواند نسبت به خطرات احتمالی مهم تر باشد ؟ قطعاً نصب حفاظ های پنجره مبحثی است که باید در مورد آن با افراد خانواده و همچنین مشاور سیستم امنیتی خانه و همسایگان خود نیز صحبت کرد. آیا آنها در منزل خود حفاظ پنجره ساختمان نصب کرده اند؟ آیا شرکت بیمه شما توصیه می کند که حفاظ پنجره نصب کنید؟

یکی از گزینه های شما در ایجاد خانه ای با محیط واقعاً ایمن، داشتن برنامه جامع سیستم امنیتی با امکاناتی مانند اتوماسیون خانه های هوشمند است. مانیتورینگ حرفه ای می تواند در هنگام عدم حضور شما در خانه به ایمنی خانه شما کمک کند و می توانید با نصب تجهیزات در خانه خود، سرویس مانیتورینگ را تقویت کنید.  

آیا به حفاظ پنجره خانگی احتیاج دارید؟ از دید سارق به این مسئله نگاه کنید!

هیچ کس نمی خواهد قربانی یک سرقت باشد و فکر کردن در مورد این مسئله ممکن است موجب نگرانی  شما شود. با این حال، فکر کردن مانند یک جنایتکار که می خواهد از خانه شما سرقت کند، می تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید چه نقصی در تجهیزات امنیتی و نظارتی منزلتان وجود دارد. اگر می خواهید بدانید که آیا خانه شما به حفاظ های پنجره خانگی احتیاج دارد، ساده ترین راه این است که هنگام شب در اطراف خانه خود چرخی بزنید و این سؤالات را از خود بپرسید:

 • آیا لامپ هایی وجود دارند تا دیوار بیرونی خانه من را روشن کنند؟
 • آیا سارق می تواند به راحتی و بدون کمک نردبان به پنجره برسد؟
 • آیا درختان یا شاخ و برگ آنها خانه من را از دید افراد در خیابان پنهان می کند؟
  اگر خانه شما دارای هر یک از این مسائل است، راه حل می تواند نصب مجموعه ای از حفاظ های امنیتی برای خانه شما باشد یا ممکن است به اضافه کردن ردیاب های حرکتی و لامپ و همچنین از بین بردن شاخ و برگ اضافی درختان بسنده کنید.
  شاید مقاله قانون نصب حفاظ پنجره طبقه اول برای شما مفید باشد.
انواع حفاظ پنجره خانگی
انواع حفاظ پنجره خانگی

با تهیه یک سیستم نظارت بر امنیت خانه از شرکت Protect America ، به امنیت خانه خود کمک کنید. برای تهیه سیستم امنیتی و تجهیزات خانه، ملک استیجاری یا ملک تجاری خود از ما، می توانید مشاوره ای رایگان هدیه بگیرید.

حفاظ پنجره ضد سرقت چیست؟

حفاظ ضد سرقت که با نام های حفاظ های امنیتی یا حفاظ های پنجره خانگی نیز شناخته می شود، در هر نوع ساختاری (خانه مستقل، ساختمان آپارتمانی، فروشگاههای مختلف) یافت می شود. این حفاظ ها می تواند به عنوان عامل بازدارنده در برابر سارقین احتمالی و اطمینان بخشیدن به ایمنی خانه کسانی که این حفاظ ها را نصب کرده اند، باشند. با این وجود، حفاظ های ضد سرقت نیز می توانند خطرناک باشند و مانع از فرار ساکنان و سایر سرنشینان در صورت بروز آتش سوزی شده و منجر به تلفات شوند.

قانونی بودن حفاظ پنجره ضد سرقت و اینکه آیا باید از آنها استفاده کنید یا نه

همانطور که گفته شد حفاظ پنجره ضد سرقت می توانند برای سرنشینان دارای این حفاظ ها خطرناک باشند. با این حال، این بدان معنا نیست که آنها در همه جا غیرقانونی هستند.

ایالت ها، شهرها، شهرستانها و حوزه های قضایی محلی، قوانین و مقررات متفاوتی راجع به حفاظ پنجره ضد سرقت دارند. بنابراین، اگر در یک آپارتمان یا خانه ای اجاره ای زندگی می کنید، ابتدا باید با صاحبخانه خود صحبت کنید. بیشتر صاحبخانه ها فقط به دلیل درخواست مستاجرین، اقدامی به نصب حفاظ پنجره ضد سرقت نمیکنند.

با این حال، شما می توانید قوانین و مقررات منطقه محلی خود را بررسی کنید تا ببینید که آیا می توانید خودتان آنها را نصب کنید یا خیر. اگر قانونی برای حمایت از پرونده شما برای نصب حفاظ های ضد سرقت وجود ندارد و اگر صاحبخانه شما نمی خواهد خود آنها را نصب کند یا شما خودتان نسبت به نصب حفاظ های ضد سرقت اقدام کرده اید، نصب این حفاظ ها روی پنجره های خانه استیجاری شما غیر قانونی خواهد بود.

انواع حفاظ پنجره خانگی

اگر شما صاحب خانه هستید، از نظر قانونی مجاز به نصب حفاظ های ضد سرقت بر روی پنجره های خانه خود هستید اما خطرات احتمالی را به خاطر داشته باشید.

موارد امنیتی دیگر

به طور طبیعی موارد دیگری نیز وجود دارد که می توانید در برابر تهاجم افراد ناشناس، سرقت یا خشونت برای محافظت از خانواده خود استفاده کنید. خوشبختانه در این گزینه ها نیازی به استفاده از حفاظ های ضد سرقت نیست (که در صورت بروز آتش سوزی یا فاجعه دیگری که سرنشینان یک خانه یا آپارتمان در آن نیاز به خارج شدن از خانه را دارند، می توانند خطرناک باشند).

 • دوربین های امنیتی در اطراف خانه خود نصب کنید.
 • یک سیستم هشدار در خانه خود نصب کنید.
 • پنجره ها و درهای خود را همیشه بسته و قفل نگه دارید.
 • نمای بیرونی منزل خود را به خوبی روشن نگه دارید.
 • اطمینان حاصل کنید که بر روی درهای خود قفل های زبانه دار استفاده کرده اید.
انواع حفاظ پنجره خانگی

موضوع: حفاظ پنجره | حفاظ پنجره ساختمان