پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا upvc

پنجره-دوجداره-آلومینیومی-بهتر-است-یا-upvc

پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا upvc ؟ کدامیک بهتر است؟ به شما کمک می کنیم تا در این صفحه به پاسخ این سوالات دست یابید.

پنجره دوجداره آلومینیومی و پنجره های UPVC دارای ویژگیهای متفاوتی هستند، بنابراین بسیار اهمیت دارد که پنجره ای مناسب با خانه خود انتخاب کنید. آیا تفاوت بین پنجره های UPVC و پنجره های آلومینیومی را می‌دانید؟ بیایید با توضیح درمورد مصالح به کار رفته در این پنجره ها شروع کنیم.

پنجره UPVC

UPVC مخفف شکل سخت شده پلی وینیل کلراید است و اغلب برای ساخت لوله و قابهای پنجره استفاده می شود. پنجره های UPVC، مقرون به صرفه و بسیار بادوام هستند و به نگهداری کمتری نیاز دارند که به همین دلیل در سراسر کشور محبوب هستند.

لینک پیشنهادی نوین خانه : انواع پنجره دوجداره upvc

پنجره-دوجداره-آلومینیومی-بهتر-است-یا-upvc

تفاوت بین PVC و UPVC چیست؟

PVC پلاستیک سبک اما محکمی است که برای استفاده در ساخت لوله انعطاف‌پذیرتر شده است. UPVC پلاستیک سخت شده ای است که محکم تر است و این ویژگی های محکم و غیر انعطاف پذیر بودن UPVC است که آن را به عنوان ماده ایده آل برای ساخت قاب های پنجره مقرون به صرفه تبدیل می کند.

پنجره دوجداره آلومینیومی

آلومینیوم محکم، باریک و از مصالح ایده آل برای ساخت قابهای پنجره است. آلومینیوم میتواند به هر شکلی فرم داده شود و همچنان محکم و بادوام باقی بماند. این ماده کم تراکم، از مصالح ایده آل معماران در ساخت یک بنا است.

لینک پیشنهادی نوین خانه : پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک

پنجره-دوجداره-آلومینیومی-بهتر-است-یا-upvc

مقایسه قیمت پنجره های دوجداره آلومینیومی با پنجره های UPVC

پنجره های UPVC نوع مقرون به صرفه تری هستند که آنها را به انتخاب محبوبی برای بسیاری از افراد تبدیل کرده است.

پنجره های UPVC  دو جداره ثابت، بسته به ابعاد آن میتوانند از 1 میلیون به بالا برای هر پنجره هزینه داشته باشند.

پنجره-دوجداره-آلومینیومی-بهتر-است-یا-upvc

برخی از شرکتها ممکن است بودجه کمتری داشته باشند و سود بیشتری روی محصولات خود بکشند، به همین دلیل ممکن است خرید پنجره از این شرکتها برای شما گرانتر تمام شود.

ممکن است هزینه های نصب و تحویل در هر شرکت متفاوت باشد، بنابراین توصیه می شود که از چند فروشنده و نصاب مختلف در این مورد پرس و جو کنید تا اطمینان حاصل شود که پنجره خود را با بهترین قیمت خریداری خواهید کرد.

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب پنجره دوجداره

آیا پنجره های آلومینیومی گران قیمت هستند؟

آلومینیوم به طور قابل توجهی گرانتر از UPVC است با این حال، به همان میزان که برای خرید این پنجره هزینه می کنید سود خواهید برد.

شاید آلومینیوم از بادوام ترین مصالح موجود در بازار باشد بنابراین پنجره های دوجداره آلومینیومی به احتمال زیاد بیشتر از پنجره های UPVC که در زمان یکسانی نصب شده اند، عمر می کنند. بنابراین خرید پنجره های دوجداره آلومینیومی سرمایه گذاری ارزشمندی برای خانه محسوب می شوند.

پنجره-دوجداره-آلومینیومی-بهتر-است-یا-upvc

قیمت عرضه مستقیم پنجره های آلومینیومی از 2 میلیون به بالا برای هر پنجره است و مجددا یادآوری میکنیم که پرسیدن قیمت از چند تولید کننده مختلف توصیه می شود تا بهترین قیمت را برای خرید و نصب پنجره پیدا کنید.

آیا با خرید پنجره دوجداره UPVC ، به یک سبک یا رنگ واحد محدود خواهیم شد؟

اگر چه قابهای پنجره UPVC سفید بسیار محبوبترند، اما پنجره های UPVC در طیف گسترده ای از رنگ و سبک در دسترس هستند.

قابهای موجود با سبکهای مختلف طرح چوب، جایگزینی بادوام بیشتر و نگهداری کمتر برای پنجره های چوبی هستند که متناسب با ساختمان های قدیمی یا مدرن ساخته شده اند.

پنجره-دوجداره-آلومینیومی-بهتر-است-یا-upvc

علاوه بر این، پنجره های UPVC میتوانند با رنگهای به روزی مانند سیاه، خاکستری یا سبز تناسب داشته باشند.

شیشه های سکوریت، مات و خود تمیزشونده (self-cleaning glass  ) نیز می توانند برای امنیت بیشتر، حفظ حریم خصوصی و یا برای حفظ نظافت (حتی در مناطقی که تمیزکردن آنها دشوار است)، در قابهای پنجره UPVC قرار گیرد.

دستگیره پنجره های UPVC نیز میتواند در انواع رنگها و سبکهای مختلف (که میتوانید مناسب منزل خود انتخاب کنید) نصب شود.

لینک پیشنهادی نوین خانه : تعویض دستگیره پنجره دوجداره

مزایای پنجره های UPVC

اولین و مهمترین ویژگی پنجره های UPVC، مقرون به صرفه بودن آنهاست. پنجره های UPVC غالباً به دلیل قیمت کم و دوام بالا به دیگر پنجره ها ترجیح داده می شوند.  

UPVC برای استفاده در قاب پنجره ایده آل است زیرا حتی در سختترین شرایط آب و هوایی، دچار خمیدگی یا شکستگی نخواهد شد.

پنجره-دوجداره-آلومینیومی-بهتر-است-یا-upvc

به نظر میرسد که پنجره های دوجداره UPVC می‌توانند حدود ۲۰ سال دوام بیاورند، بنابراین هزینه زیاد خرید و نصب آنها ارزش بسیار زیادی خواهد داشت.

پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا upvc

UPVC به نگهداری بسیار کمی نیاز دارد چون این پنجره ها فقط چند بار در سال نیاز به تمیز شدن در قسمت داخل و اطراف قابها دارند. به غیر از تمیز کردن گاه به گاه، پنجره های UPVC میتوانند به خودی خود سالم باقی بمانند.

همچنین این پنجره ها به عایق صدا بودن نیز مشهورند، زیرا مطالعات نشان میدهد که پنجره های UPVC میتوانند حجم صداهای خارجی را تا ۷۰ % کاهش دهند.

UPVC ماده ای بسیار عالی برای عایق دما است. پنجره های UPVC به کارایی حرارتی عالی خود مشهور هستند چرا که آنها کمک میکنند تا در هزینه های مصرف انرژی صرفه جویی شود.

همچنین UPVC امنیت بالایی را ارائه میدهد چون میتوان روی آنها سیستمهای قفل چند نقطه ای امنیتی نصب کرد که به هسته فولادی پنجره و قاب آن متصل می شود.

لینک پیشنهادی نوین خانه : تعویض پنجره قدیمی با دوجداره بدون تخریب

مزایای پنجره های دوجداره آلومینیومی

آلومینیوم ماده ای بسیار محکم و ایده آل برای قاب پنجره است چرا که مانند پنجره UPVC ، در آب و هوای سخت دچار خمیدگی یا پوسیدگی نمی شود.

پنجره-دوجداره-آلومینیومی-بهتر-است-یا-upvc

با این حال، قابهای UPVC در صورتی که در معرض نور خورشید قرار بگیرند، تغییر رنگ می دهند که این مسئله مزیت متمایزی برای آلومینیوم خواهد بود. چرا که پنجره های دوجداره آلومینیومی رنگ خود را حفظ میکنند و نیاز به رنگ شدن مجدد به مدت چند سال ندارند.

اگرچه آلومینیوم رسانای عالی گرما است اما به دلیل دارا بودن ویژگی سد حرارتی، پنجره های آلومینیومی بازده حرارتی عالی دارند.

پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا upvc

سد حرارتی، انتقال گرما از داخل خانه را کاهش داده و مانع ورود هوای سردتر به داخل می شود. به همین دلیل، در این مورد برخی از پنجره دوجداره آلومینیومی میتوانند بهتر از پنجره های UPVC عمل کنند.

به همین دلیل، میتوان شیشه های بیشتری روی پنجره های آلومینیومی نصب کرد. آلومینیوم در صورتی ایده آل است که بخواهید پنجره ای دوجداره یا حتی سه جداره نصب کنید و قابهای براقتر و نازکتر برای ترکیب با طراحی داخلی خود داشته باشید.

به همین دلیل، قابهای باریک پنجره های آلومینیومی برای هر خانه مدرن یا مینیمالیستی مناسب است، به خصوص خانه ای که با مناظر زیبا و چشم نواز احاطه شده باشد.

پنجره های آلومینیومی این پتانسیل را دارند که دید شما را بهبود بخشند و به این ترتیب میتوانید دنیای روشن و زیبای اطراف خانه خود را بهتر ببینید.

آلومینیوم نیز میتواند شیشه های بزرگتری داشته باشد، که به این معنی است که ممکن است همیشه لازم نباشد دید خود را با قابهای اضافی و غیر ضروری محدود کنید.

مقایسه پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا UPVC

این مساله واقعاً به نیاز و میزان بودجه شما بستگی دارد، چون هر دو پنجره های دوجداره آلومینیومی و UPVC ویژگیهای منحصر به خود را دارند. UPVC برای اغلب ویژگیهای داخلی استاندارد مقرون به صرفه و مناسب است.

منبع : https://www.doubleglazingontheweb.co.uk

اگر پاسخگو نبودیم در واتساپ پیام دهید.(9 صبح تا 8 شب)

09124991706