نصب چمن مصنوعی فوتبال

نصب چمن مصنوعی فوتبال

نصب چمن مصنوعی فوتبال یک فرآیند چهار مرحله ای است. در مرحله اول – روند مناقصه – باشگاه باید اطلاعات دقیقی در مورد سطوح مصنوعی گرد آوری کرده و فرآیند تهیه برای نصب چمن مصنوعی را تعریف کند.

نصب چمن مصنوعی فوتبال – برنامه ریزی

در آغاز هر پروژه توسعه سطح زمین بازی فوتبال، باید برنامه ریزی ای برای وسایل و تاسیسات انجام شود. این برنامه باید اهداف دقیق پروژه را مشخص کرده، سطح تقاضا را تعیین کند و برنامه ریزی دقیق مالی و عملیاتی را در بر بگیرد که باید شامل موارد زیر باشد: نگرش، نیاز، پول و تحویل.

استخدام مشاور خبره مستقل، که می تواند هزینه ای بین 5 تا 10 درصد از کل بودجه پروژه را از آن خود کند، باید در مراحل اولیه برنامه ریزی پروژه نیز در نظر گرفته شود.

نصب چمن مصنوعی فوتبال – بودجه بندی

قبل از انجام فرآیند انتخاب پیمانکار برای نصب چمن مصنوعی فوتبال، ضروری است که بودجه هدفمندی برای تحویل پروژه داشته باشید.

بسته به عوامل مختلف، پروژه ها می توانند به میزان قابل توجهی در هزینه ها متفاوت باشند. که شامل موارد زیر می شوند:

 • موقعیت مکانی:  در دسترس بودن مواد، فاصله حمل و نقل مواد و تجهیزات، مالیات، عوارض واردات
 • مقیاس:  تعداد / مساحت سطح زمین بازی
 • محدوده زمین فوتبال : میزان دسترسی
 • محل کار: میزان کاربری خاک و زهکشی مورد نیاز و همچنین هرگونه گرمایش زیر زمینی، زهکشی و آبیاری مورد نیاز
 • شرایط زمین: ترکیب سنگ و خاک
 • کیفیت سطح: کیفیت FIFA ، کیفیت FIFA PRO

هنگام تهیه بودجه خود، نه تنها باید هزینه سرمایه اولیه پروژه بلکه هزینه های جاری را نیز در نظر بگیرید. زمین بازی فوتبال باید درآمد کافی برای تأمین هزینه های عملیاتی اعم از تعمیر و نگهداری، پرسنل، تجهیزات خدمات ، لوازم، استهلاک و هرگونه تعویض برنامه ریزی شده یا نوسازی را فراهم کند.

نصب چمن مصنوعی فوتبال

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب چمن مصنوعی روی دیوار

نصب چمن مصنوعی فوتبال – انتخاب پیمانکار

پیمانکار از طریق “دعوت به مناقصه” انتخاب می شود، به این صورت که از شرکتها دعوت می شود تا برای ارائه خدمات مورد نیاز براساس معیارهای یکسان و بازه زمانی، به ارائه خدمات رقابتی بپردازند.

هنگام اجرای مناقصه برای نصب چمن مصنوعی فوتبال، فرایند طراحی می تواند با درخواست نصب کیفیت FIFA یا PRO FIFA ساده سازی شود. این کار مربوط به عملکرد نصب نهایی چمن مصنوعی فوتبال است و مشخصات پیچیده غیر ضروری را از بین می برد.

فقط به نقل قول نهایی نگاه نکنید. تفاوت های قابل توجه در قیمت گذاری می تواند به معنی تفاوت عمده در کیفیت راه حل ارائه شده یا سوء تفاهم در مورد الزامات توسط شرکت پیشنهاد دهنده باشد.

همسو با تعهدات عمومی در زمینه ساخت و ساز در رابطه با کیفیت کار و مواد، قراردادهای ساخت و ساز سطح زمین فوتبال باید شامل مفاد روشن در رابطه با ضمانت نامه باشند. به عنوان قاعده کلی، ضمانت های مربوط به چمن مصنوعی فوتبال همیشه باید به ساعت های بازی در زمین و دفعات نگهداری مرتبط باشد.

نصب چمن مصنوعی فوتبال – نصب

تقریباً می توان نصب چمن مصنوعی فوتبال را به پنج قسمت زیر تقسیم کرد:

 1. کار زیربنایی / کار برروی زمین فوتبال
 2. زهکشی
 3. زیر پی (لایه پلاستیکی، آسفالت، گرمایش زیرزمینی، آبیاری سطح)
 4. سطح مصنوعی
 5. نصب تجهیزات ورزشی (دروازه ها، نیمکت)

کار زیربنایی با کیفیت (از جمله کار زهکشی و زیر پی) برای ماندگاری چمن مصنوعی فوتبال نصب شده ضروری است. پی ثابت و محکم تضمین می کند که زیرزمین پس از مدت کوتاهی یکنواخت نشود (که می تواند بر یکنواختی چمن مصنوعی فوتبال تأثیر بگذارد).

هنگام نصب چمن مصنوعی فوتبال ، نصب کننده چمن مصنوعی باید اطمینان حاصل کند که برش ها صاف و درزها به درستی چسبیده باشند. اگر پس از مدت زمان مشخصی نقصی مشاهده شود، با نصب کننده تماس گرفته شده و از وی خواسته می شود تا کارهای تعمیراتی لازم را انجام دهد. این مورد باید به طور واضح در ضمانت نامه تعریف شود.

گواهی تایید فیفا برای چمن مصنوعی فوتبال نصب شده

برای به دست آوردن تاییدیه FIFA برای سطح مصنوعی، زمین بازی فوتبال نهایی باید یک تست میدانی را پشت سر بگذارد. این تاییدیه اثبات این است که سطح  زمین بازی فوتبال شما بالاترین الزامات سطوح فوتبال چمن مصنوعی را برای نصب چمن مصنوعی فوتبال برآورده می کند و به همین ترتیب باید به ضمانت نامه شما الصاق شود.

آزمون میدانی باید توسط یک مؤسسه آزمون میدانی معتبر FIFA مطابق کتاب راهنمای روش های آزمون انجام شود. این فیلد فقط نشان FIFA QUALITY یا FIFA QUALITY PRO را به شما اعطا می کند و در صورت قبولی در آزمون زمینه، این اطلاعات در پایگاه داده FIFA نیز قابل مشاهده است.

برای مسابقات بین المللی بین تیم های دو کنفدراسیون یا برای مسابقات بین المللی باشگاه، صدور گواهینامه الزامی است.

نگهداری چمن مصنوعی فوتبال نصب شده

کلید ماندگاری چمن مصنوعی فوتبال شما

برای محافظت از سرمایه گذاری خود در چمن مصنوعی فوتبال، تعمیر و نگهداری بسیار مهم است. نیاز به حفظ و نگهداری چمن مصنوعی فوتبال به دلایل زیر ضروری است:

 • عملکرد بازی
 • ایمنی
 • زیبایی شناسی
 • طول عمر

تحقیقات فیفا در مورد نگهداری از چمن مصنوعی به روشنی نشان می دهد که تجهیزات ویژه و زمان قابل توجهی برای بازگرداندن چمن مصنوعی فوتبال به استانداردهای لازم مطابق با الزامات فیفا لازم است.

منبع : https://football-technology.fifa.com

نصب چمن مصنوعی