نصب چمن مصنوعی روی خاک

نصب-چمن-مصنوعی-روی-خاک

متخصصین نوین خانه در زمینه نصب چمن مصنوعی روی خاک و یا هر جای دیگری با یک تماس در خدمت شما خواهد بود و با تجربه 10 ساله به شما خدمات رسانی خواهند کرد.

با نصب چمن مصنوعی به خانه خود زیبایی عرضه کنید.

اگر می خواهید بدانید که چمن مصنوعی چگونه روی خاک نصب می شود، با ما همراه باشید.

اگر قسمتی از حیاط شما منظره زیبایی ندارد و می خواهید که این قسمت را بپوشانید، چمن مصنوعی  راه حلی عالی و کم هزینه برای شما است.

علت علاقه وافر امروزه مردم به استفاده از چمن مصنوعی بسیار واضح است. چرا که چمن مصنوعی  یکی از ساده ترین و مؤثرترین روش ها و درعین حال از کاربردی ترین آنها برای زیباسازی هر فضایی است.

با این حال، اگر نگران سختی نصب چمن مصنوعی روی خاک در خانه خود هستید، خبر خوب این است که نصب چمن مصنوعی فرآیند ساده ای است که هر کسی می تواند بدون برخورد با هیچ مشکل اساسی و به تنهایی چمن را در خاک قرار دهد.

چگونه چمن مصنوعی را روی خاک نصب کنیم؟

پاکسازی منطقه

نصب چمن مصنوعی روی خاک

در بیشتر موارد، پاکسازی منطقه وقت گیرترین مرحله در کل فرآیند است. البته این کار آنقدر که فکر می کنید وحشتناک و کسالت بار نخواهد بود! در واقع، پاکسازی چمن فعلی و دیدن پیشروی کار قطعا بسیار سرگرم کننده و رضایت بخش خواهد بود. برای انجام این مرحله، می توانید چمن فعلی را از زمین بیرون بکشید یا از برش دهنده چمن استفاده کنید. سپس خاک موجود را تا عمق 2 و نیم اینچ حفر کنید. در این مرحله باید این نکته را در نظر داشته باشید که چمن مصنوعی جدید شما تقریباً نیم اینچ بالاتر از حاشیه های خود قرار خواهد گرفت.

لینک پیشنهادی نوین خانه : خرید چمن مصنوعی دست دوم

سطح خاک را تراز و صاف کنید

در این مرحله، شما باید زمین را صاف و تراز کنید. حتی اگر در حال حاضر نیز سطح صاف به نظر برسد، سطح را مجددا صاف کنید. می توانید این کار به راحتی با افزودن یک لایه ماسه روی پی موجود، انجام دهید. فقط یک یا دو سانتی متر ماسه رسیدن به سطح صاف و تراز را برای شما آسان تر می­کند. تنها به یک تکه چوب برای صاف و تراز کردن ماسه ها نیاز دارید. با این کار شما می توانید با اطمینان از اینکه پی خوبی برای پهن کردن چمن مصنوعی دارید، به مرحله بعدی بپردازید.

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب چمن مصنوعی زیرسازی

 از طرف دیگر، اگر باغ شما پستی و بلندی های زیادی داشته باشد، شاید قبل از شروع پهن کردن چمن جدید، نیاز به صاف و هموار کردن این ناهمواری ها داشته باشید.

رول چمن مصنوعی را به اندازه برش دهید

اکنون باید چمن مصنوعی را دقیقاً در اندازه و شکل مناسب ببرید. این کار نیز آسانتر از آن چیزی است که به نظر میرسد، اگرچه بهتر است که زمان کافی برای انجام اینکار اختصاص دهید تا از نتیجه آن راضی باشید. قبل از انجام این کار، شما می توانید لایه ای برای جذب شوک در نظر بگیرید تا هنگام راه رفتن روی چمن حس بهتری داشته باشید. هرچند اگر چمن مصنوعی با کیفیت بالا تهیه کرده اید، قطعا بدون انجام این مرحله هم از راه رفتن روی آن احساس نرمی و راحتی خواهید نمود. با در نظر گرفتن این مسئله، حال می توانید خود چمن را برش دهید. به اندازه سطح خود دقت کنید و خودتان بهترین روش پهن کردن چمن را پیدا کنید.

با داشتن کاتر و تراز می توانید قبل از رسیدن به بهترین مرحله، کار را به صورت حرفه ای انجام دهید. باید رول های چمن را روی سطح پهن کنید و مطمئن شوید که هنگام برش کاملاً اندازه باشند، تا از کوچک بودن چمن بریده شده برای سطوح مورد نظر جلوگیری کنید.

لینک پیشنهادی نوین خانه : چمن مصنوعی برای مهدکودک

چمن مصنوعی را روی سطح قرار دهید

نصب چمن مصنوعی روی خاک

اکنون به لذت بخش ترین قسمت این کار رسیدید. چمن جدید را پهن کنید و مطمئن شوید که در همه جای زمین بصورت مناسب قرار گرفته است.

حتماً چمن ها را به گوشه ها فشار دهید تا بدون هیچ شکاف و درزی در جای مناسب قرار بگیرد. سپس می بایست آن را با استفاده از میخ  در هر متر یا در امتداد محیط حیاط خود، به زمین متصل کنید. مطمئن شوید که  از چسبی قوی استفاده می كنید تا چمن جدید را محكم  و ثابت نمایید. استفاده از چسب درمواردی رایج است که مجبور شوید بین دو تکه چمن یا در جایی که شیب تندی وجود دارد، اتصال ایجاد کنید.

لینک پیشنهادی نوین خانه : چمن مصنوعی برای پشت بام

مقداری شن سیلیس را اضافه کنید

آخرین مرحله برای رسیدن به سطحی با چمن مصنوعی زیبا، پاشیدن یک لایه نازک از شن سیلیس روی آن است. شما باید اطمینان حاصل کنید که به طور مساوی پخش و سپس به داخل چمن وارد شده باشند.

لینک پیشنهادی نوین خانه : چمن مصنوعی برای بالکن

این کار کمک خواهد کرد که چمن را از همان ابتدا صاف و محکم نگه دارید و این مرحله به این معنی است که چمن شما عالی و آماده استفاده است. مرحله آخر ضروری نیست اما انجام آن قطعاً توصیه می شود. در واقع، اگر بچه یا سگی دارید که مرتباً روی چمن مصنوعیتان بازی می کند، به استفاده از شن سیلیس نیاز پیدا خواهید کرد.

منبع : https://www.artificialgrassliquidators.com

نصب چمن مصنوعی