نصب روشویی دستشویی

نصب روشویی دستشویی

هرآنچه که متخصصین نوین خانه در انجام کار نصب روشویی دستشویی ارائه می دهند را در اینجا می بینید، در سریعترین زمان ممکن نصب روشویی دستشویی خود را انجام دهید.

نصب روشویی دستشویی

اگرچه نصب روشویی ممکن است به دلیل تنوع نوع روشویی و لوله کشی متفاوت باشد، اما مراحل اساسی این فرآیند اغلب برای همه روشویی ها یکسان است. دانستن این مراحل به شما این امکان را می دهد تا روشویی خود را در هر مکانی که بخواهید نصب و ایمن کنید. فرقی نمی کند که آیا می خواهید روشویی جدیدی را در خانه ای تازه ساخت نصب کنید یا می خواهید روشویی قدیمی را در حمام یا آشپزخانه تعویض کنید، برای نصب راحت و بدون دردسر روشویی، دستورالعمل های ساده زیر را دنبال کنید.

1 شروع کار نصب روشویی دستشویی

نصب روشویی دستشویی

ابزارهای لازم را تهیه کنید

می توانید روشویی جدید را با استفاده از ابزارهای اساسی و اجزای جدید که با شیرآبی که از قبل داشته اید مطابقت دارد، نصب کنید. ابزارهای ضروری:

• درزگیر سیلیکونی

• آچارهای لوله کشی، یا آچار شلاقی و یا انبردست قابل تنظیم

• آچار روشویی

• مجموعه سوکت های لوله کشی

2 نصب روشویی دستشویی

نصب روشویی دستشویی

2-1 روشویی را در جای خود نصب کرده و آن را درزگیری کنید.

مقدار کمی از درزگیر سیلیکونی را در اطراف لبه ی زیرین روشویی و درون سوراخ بزنید. مواد درزگیر اضافی را تمیز کرده و سطح را صاف کنید. بسته به نوع طراحی روشویی و دهانه اتصال آن به خطوط لوله کشی، ممکن است لازم باشد که در قسمتهای مختلفی نیاز به درزگیری باشد.

• برای روشویی هایی که درون پیشخوان نصب می شوند، مقداری سیلیکون را در قسمت زیرین ریخته، از کسی بخواهید که روشویی را در محل خود نگه داشته و گیره های اتصال دهنده را که همراه روشویی خریداری کرده اید، نصب کنید.

• اگر می خواهید روشویی را در پیشخوان گرانیتی یا سنگی نصب کنید، باید از قبل با مته کاربید الماس سوراخ هایی ایجاد کنید.

2-2 روشویی دستشویی را با بست محکم کنید.

غالباً گیره های اتصال دهنده همراه روشویی های جدید هستند تا علاوه بر درزگیری، قسمتهای مختلف روشویی را در جای خود متصل کنند. نصب این گیره ها متفاوت است و به نوع روشویی و طراحی آن بستگی دارد، اما معمولاً مانند اهرمی عمل می کنند تا روشویی را در جای خود نگه دارند. بهتر است که از دستورالعمل های موجود همراه با روشویی جدید پیروی کنید.

2-3 شیر آب را نصب کنید.

شیرهای جدید معمولاً بر روی قطعات شیر آب در جهت عقربه های ساعت پیچ می خورند. برخی از شیر های آب دارای واشر لاستیکی در اطراف پایه هستند و به راحتی پیچ می شوند، در حالی که در برخی دیگر استفاده از درزگیر سیلیکونی برای محکم کردن به روشویی یا پیشخوان توصیه می شود. می توانید از قسمت زیرین و استفاده از مهره پشتبند که در کیت نصب موجود است، شیر آب را محکم کنید.

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب شیرآلات اهرمی

• بسته به نوع طراحی پیشخوان و وسایل، ممکن است نصب شیر آب قبل از روشویی آسانتر باشد. اطمینان حاصل کنید که جای شیر آب با محل آن در روشویی مطابقت داشته باشد و قبل از نصب شیر حتما مکان آن را با اندازه گیری مشخص کنید.

2-4 لوله فاضلاب و تخلیه را نصب کنید.

لوله فاضلاب را از درون روشویی رها کرده و آن را از زیر پیچ کنید. برخی از روشویی ها با واشرهایی که بین روشویی و واشر ها وجود دارد، ارائه می شوند. در صورت عدم استفاده، از بتونه یا درزگیر سیلیکون غیر سخت شونده برای ایجاد آب بندی استفاده کنید. بست ها، واشر مقوایی و مهره پشتبند را برای محکم کردن لوله تخلیه نصب کنید.

3 اطمینان از درستی نصب روشویی دستشویی

نصب روشویی دستشویی

3-1 اطمینان حاصل کنید که لوله های آب با قطعات جدید مطابقت داشته باشند.

سه اندازه متداول وجود دارد: لوله اتصال نیم اینچی ضخیم که در روشویی های تک اهرمی استفاده می شود، لوله فشرده کننده ½ یا 5 / 8 و لوله 3 / 8 که نوع دیگری از لوله های اتصال است و معمولاً در شیرهای فلکه استفاده می شود و بیش از مس سخت برای ایجاد اتصالاتی عاری از نشت استفاده می شود.

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب سرویس بهداشتی

• اگر روشویی شما با لوله هایی همراه باشد و با شیرها مطابقت نداشته باشد، می توانید لوله های دیگری را استفاده کنید. اگر دو لوله اتصال را در کنار هم قرار می دهید، آنها را با نوار تفلون درزگیری کنید.

3-2 خطوط آبرسانی را وصل کنید.

خطوط آبرسانی باید به اتصالات مربوطه روی شیر آب جدید پیچ شوند. اندازه خاص اتصال دهنده باید در دستورالعمل های مربوط به شیر آب مشخصی که نصب می کنید درج شده باشد.

• باید از لوله هایی استفاده کنید که انتهای مناسبی برای انتهای دریچه و انتهای شیر آب داشته باشند. همچنین لازم است لوله ها به اندازه کافی طولانی باشند، تا بر اتصالات فشار وارد نکنند. بهتر است لوله ای بسیار طولانی داشته باشید و آنها را بدون خم و پیچ خوردگی، حلقه کنید. لوله ها را محکم کرده و حدود یک ربع یا نیم پیچ با آچار بچرخانید.

• معمولاً قطعه اتصال “ماده” در هر دو انتها همیشه واشر لاستیکی خواهد داشت، بنابراین نیازی به نوار تفلون ندارید.

3-3 پاپ آپ را وصل کنید.

پاپ آپ (pop-up) دستگاهی است که به شما امکان می دهد تا تخلیه روشویی را که معمولاً از یک میله فلزی ساده با توپ متصل به آن ساخته شده، باز و بسته کنید. میله پشت شیر را از بالا رها کرده و آن را به تسمه متصل کنید. حفره مناسب را روی تسمه پیدا کرده و میله افقی را از آن رد کرده و نگهدارنده را دوطرف میله محکم کنید و صحت انجام کار پاپ آپ را تست کنید. طبق دستورالعمل پیش بروید.

• در بعضی مواقع به واشر احتیاج ندارید. مهره را بکشید تا توپ در لوله تخلیه گیر کند. آن را محکم کنید به طوری که تکان نخورد، اما آنقدر محکم نباشد که بالا و پایین آمدن آن دشوار شود. پیچ را به میله اهرم پاپ آپ وصل کنید و میله را از روی توپ بکشید تا بتواند به هم وصل شود و به شما اجازه پیچیدن هم دهد.

4 مرحله آخر نصب روشویی دستشویی

نصب روشویی دستشویی

اتصالات خود را با درزگیر سیلیکونی محکم کنید. با استفاده از درزگیر سیلیکونی اطراف قسمت بالای روشویی دستشویی، هر جایی که کاسه روشویی با دیوار در تماس است را درزگیری کنید و هر شکافی را با مقدار کمی از درزگیر پر کنید. بگذارید درزگیر حدود 24 ساعت قبل از باز کردن آب خشک شود و حتما بعد از آن نشتی لوله ها را بررسی کند.

منبع : https://www.wikihow.com