نصب روشویی کاسه ای

نصب-روشویی-کاسه-ای

نوین خانه با یک تماس از طرف شما نصب روشویی کاسه ای شما را در کمترین زمان و کمترین هزینه بازار انجام خواهد داد. نصب روشویی کاسه ای خود را به نوین خانه بسپارید.

نصب روشویی کاسه ای

یک روشویی ساده و زیبا، چه بر روی پیشخوان نصب شود چه بر روی کابینت، می تواند به سرویش بهداشتی شما زیبایی به خصوصی ببخشد. سطح کابینت می تواند گرانیتی، کاشی، لمینت یا هر جنس دیگری باشد. این نوع روشویی های کاسه ای به شما این امکان را نیز می دهد که با تغییر میز آرایش یا هر کدام از مبلمان خانه خود به کابینتی برای نصب روشویی، دکوری خاص داشته باشید.

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب روشویی کابینتی

نصب روشویی کاسه ای

نکات مهم برای نصب روشویی کاسه ای

برای نصب روشویی کاسه ای نیاز به ایجاد سوراخ هایی در سطح کابینت یا پیشخوان برای قرارگیری شیر آب و لوله تخلیه است. (اگر شیرآب شما از نوعی باشد که بر روی کابینت نصب می شود)؛ روشویی های کاسه ای با شیرآبهای دیواری نیز قابل استفاده هستند.

می توانید رویه کابینت جدیدی با سوراخ هایی از پیش ایجاد شده در سطح آن خریداری کنید یا اینکه خودتان با استفاده از دریل و نوع مناسبی از اره اینکار را انجام دهید. برای سطوح سنگ طبیعی، سنگ مصنوعی یا رویه های سنگ مرمر مصنوعی بهتر است از سازنده بخواهید تا هنگام ساخت، این سوراخ ها را روی سطح ایجاد کنند. اگر از شیر آب دیواری استفاده نمی کنید، نصب شیرآب قبل از نصب روشویی کار را بسیار راحت تر خواهد کرد.

نصب روشویی کاسه ای

اتصالات را چک کنید

قبل از شروع کار، مطمئن شوید که اتصالات مناسب تخلیه آب برای روشویی خود را تهیه کرده اید. در بیشتر موارد این قطعات هم به عنوان ورودی تخلیه آب و هم به عنوان نگهداره روشویی بر روی پیشخوان عمل می کنند. اگر روشویی خریداری شده دارای سرریز است، اطمینان حاصل کنید که اتصالات تخلیه شما نیز سرریز داشته باشد. به طور مشابه، یک روشویی بدون سرریز نیاز به قطعات بدون سرریز دارد. توجه داشته باشید که این نوع روشویی ها معمولاً به حلقه نصب احتیاج دارند که روی پیشخوان قرار می گیرد و روشویی را نگه می دارد.

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب روشویی سنگی

وسایل مورد نیاز برای نصب روشویی کاسه ای

ابزار و وسایل:

  • آچار کلاغی
  • پارچه یا دستمال
  • اره آهن بر (در صورت نیاز)

مواد و مصالح:

  • لوله های تخلیه
  • بتونه لوله کشی
  • بتونه درزگیری لوله
  • بازوی لوله تخلیه (1 4/1 یا 1 2/1 اینچ متناسب با نیاز )

محل قرارگیری روشویی کاسه ای را مشخص کنید.

روشویی را روی پیشخوان یا کابینت قرار دهید. ممکن است روشویی حلقه یا واشری به همراه داشته باشد که باید روی کابینت یا پیشخوان نصب شود. اگر روشویی شما از این حلقه ها یا واشرها داشت، آن را روی دهانه تخلیه آب قرار داده و روشویی را روی آن قرار دهید. مدل های دیگر روشویی ممکن است به درزگیر سیلیکونی برای محکم کردن روشویی کاسه ای به پیشخوان نیاز داشته باشند.

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب روشویی دستشویی

فلنج و لوله تخلیه آب را نصب کنید.

کمی بتونه لوله کشی را در امتداد سطح زیرین فلنج تخلیه روی اتصالات تخلیه بزنید. یا اگر اتصالات تخلیه با فوم یا واشر لاستیکی همراه است، آن را در مقابل سطح پایین فلنج تخلیه قرار دهید. قسمت انتهایی لوله را از میان بریدگی درون پیشخوان عبور داده و داخل دهانه تخلیه روشویی قرار دهید. اگر روی فلنج تخلیه آب نوشته ای وجود دارد، آنرا جوری قرار دهید تا هنگام نگاه کردن به روشویی کاسه ای از جلو، نوشته آن به درستی خوانده شود. 

لوله تخلیه را محکم کنید.

بتونه درزگیری لوله را به واشر لاستیکی بمالید. در حالی که از زیر روشویی مشغول به کارید، بتونه را دور لوله و قسمت بریدگی پیشخوان یا کابینت بزنید. حلقه اصطکاک را بر روی لوله بپیچید و به دنبال آن مهره را نصب کنید. مهره را تا حد امکان محکم کنید و سپس آن را با آچار کلاغی کمی بیشتر سفت کنید. مراقب باشید بیش از حد سفت نشود زیرا اینکار می تواند به روشویی آسیب برساند. مرتب بودن اتصالات تخلیه و حروف روی آن را یک بار دیگر بررسی کنید تا مطمئن شوید هنوز صاف است. بتونه لوله کشی اضافی را از اطراف فلنج تخلیه با دستمال پاک کنید.

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب سرویس بهداشتی فرنگی

قطعات تخلیه آب را کامل کنید.

لوله تله P شکل را با استفاده از یک مهره لغزنده پلاستیکی و واشر، به لوله روشویی متصل کنید و آن را فعلاً به همان صورت باقی بگذارید. با استفاده از مهره لغزنده، بازو را بین لوله تله P شکل و لوله تخلیه شاخه ای در دیوار یا کف نصب کنید. بازو باید شیب کمی به سمت پایین داشته باشد. بسته به پیکربندی تخلیه و محل باز شدن شاخه، ممکن است نیاز به اضافه کردن یک لوله تخلیه و یا برش بازو با استفاده از اره آهن بر داشته باشید.

تناسب همه قسمتهای لوله های تخلیه را مجدداً بررسی کنید، سپس مهره های لغزنده را با دست یا با آچار کلاغی بیشتر محکم کنید. بسیاری از مهره های لغزنده نیازی به استفاده از آچار ندارند. مراقب باشید مهره ها را بیش از حد سفت نکنید.

لینک پیشنهادی نوین خانه : رفع نشتی لوله آب

نشت آب را بررسی کنید.

کمی آب داخل روشویی ریخته و نشت آب از زیر روشویی را بررسی کنید. در صورت عدم وجود نشتی در شرایط معمول، روشویی را تا آخر پر کنید تا حجم آبی را که می تواند تحمل کند، امتحان کنید. نشت های اندک در قسمت مهره های لغزنده معمولاً با کمی سفت کردن مهره ها برطرف می شوند. اما اگر در قسمت پایین روشویی کاسه ای درون کابینت و یا در اطراف واشر لاستیکی نشتی وجود داشته باشد، این نشان می دهد که اتصالات تخلیه به درستی در قسمت زیر روشویی قرار نگرفته است. در این حالت، شما نیاز به جدا کردن لوله ها و نصب مجدد آنها دارید، و باید از درست قرار گرفتن اتصالات تخلیه در دهانه تخلیه روشویی اطمینان حاصل کنید.

منبع : https://www.thespruce.com