نحوه نصب چمن مصنوعی

نحوه-نصب-چمن-مصنوعی

در این صفحه نحوه نصب چمن مصنوعی را برای محوطه ها مورد بررسی قرار می دهیم. با مطاله این پست شما می توانید اطلاعات دقیق در مورد نصب چمن مصنوعی برای محوطه ها دست پیدا کنید. امیدواریم که با خواندن این مقاله به شما کمک کنیم.

نحوه نصب چمن مصنوعی برای محوطه

نصب چمن مصنوعی به طوری که خوب به نظر برسد، تنها به چند مرحله ساده نیاز دارد. با دنبال کردن این مراحل، نصب و وجهه خوب و حرفه ای به دست می آید که نیازمند کمی کار سخت و توجه به جزئیات است.

مراحل نحوه نصب چمن مصنوعی محوطه

چمن مصنوعی موجود (یا علفهای هرز) بکنید.

برای این کار می توانید از دستگاه برش چمن مصنوعی استفاده کنید. این دستگاه را می توان از شرکت اجاره ابزار محلی یا… اجاره کرد. مزایای استفاده از این دستگاه برش عبارتند از: آنها به طور یکنواخت چمن مصنوعی را برش می دهند، برای لوله های آب موجود وسیستم آبیاری مشکلی ایجاد نمی کنند و اگرمیخواهید چمن طبیعی را بکنید، می توانید آنرا با رول کردن جمع کنید که به این صورت دور ریختن آن نیز ساده تر می شود.

 سطح را به عمق متوسط ​​حداقل دو اینچ حفر کنید.

می توانید با حفر عمق کمتر نتیجه بگیرید اما زهکشی خوبی برای نحوه نصب چمن مصنوعی ایجاد نخواهد شد که می تواند در صورت تماس چمن با حیوانات خانگی و مسائل جانبی آنها (مانند ادرار و مدفوع) بسیار مهم باشد.

در صورت تمایل، تخته چوبی با قابلیت خم شدن (benda board ) در امتداد محیط نصب خود ایجاد کنید.

از مزایای استفاده از bendaboard این است که چمنزار شما قطعاً به چشم نمی آید و به استراحتگاه سگها بدل نخواهد شد. یا می توانید از میخ های 60d  شش اینچی در هر 4 اینچ (10.2 سانتی متر) در پیرامون محیط نصب چمن مصنوعی استفاده کنید.

  • اگر تصمیم به استفاده از تخته چوبی دارید، حتما از یک صفحه کامپوزیت استفاده کنید که دچار خوردگی نشود. صفحه چوب کارآمد نخواهد بود.
  • با استفاده از یک ” گِل پرت کن” (اصطلاح Layman برای مته چکشی که داری سر مته ای به شکل بیل است)، کلنگ یا بیل گودالی کوچک در امتداد مرز در حدود شش اینچ حفر کنید.
  •  تخته را به نحوی در گودال قرار دهید تا قسمت بالای تخته تقریباً با نسبت یک اینچ به ۳.۴ زیر سطح باشد. به عنوان مثال، اگر چمن مصنوعی محوطه دارای صفحه ای سیمانی در کنار آن باشد، ارتفاع مرز تخته باید حدود یک اینچ باشد.
  • تخته را در زمین محکم کرده و از شن و ماسه یا خاکهایی که از خاک درآورده شده بود و کاملاً فشرده  شده اند، پر کنید.
نحوه-نصب-چمن-مصنوعی

سری های سیستم آبیاری موجود را درپوش ببندید.

و یا می توانید آنها را دوباره تنظیم کنید تا به عنوان “فواره” چمن مصنوعی و سیستم آبیاری باقی بماند. این کار برای خنک کردن چمن در روزهای بسیار گرم یا برای صاحبان حیوانات خانگی که می خواهند بطور اتوماتیک چمن مصنوعی ها را بشویند، مناسب خواهد بود.

ماسه را به چمن مصنوعی اضافه کنید.

ماسه متراکم شده چهارم اینچی توصیه می شود. هنگام استفاده از ماسه بزرگ (نیم اینچ یا بالاتر) بدست آوردن درجه مناسب بسیار دشوار خواهد بود. ماسه را به چمن مصنوعی اضافه کنید تا حدود یک چهارم اینچ بالاتر از تخته خم شونده باشد وارتفاعش از قسمت میانی بالاتر باشد. اگر سطح شما مربعی 20 در 20 است، بهتر است قسمت میانی سطح  را یک اینچ بالاتر از لبه ها  نصب کنید. با این کار  ظاهری مانند تپه ایجاد می شود. نصب چمن مصنوعی به صورت صاف و تخت، طبیعی به نظر نمی رسد!

  • یک یارد مکعب ماسه سطحی با مساحت 300 فوت مربع با ضخامت یک اینچ را پوشش می دهد. همچنین یک یارد مکعب  حدود 2000 پوند وزن خواهد داشت.

از شن کش استفاده کرده وسطح را متراکم کنید.

با استفاده از یک شن کش باغبانی آلومینیومی 36 اینچی سطح را صاف کنید. این شن کش دارای سطحی دندانه دار در یک طرف و  تیغه باغبانی صاف در طرف دیگر است. قسمتهای کم عمق را با استفاده از شن کش با قسمتهای دیگر یکدست کنید. با استفاده از یک کمپرسور صفحه لرزشی (یکی دیگر از وسایل قابل اجاره)، منطقه را با استفاده از شلنگ مرطوب کنید.

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب چمن مصنوعی فوتبال

دوباره سطح چمن مصنوعی را مرطوب کنید.

در این مرحله برای توضیح نحوه نصب چمن مصنوعی باید سطح مرطوب باشد، نباید به صورتی باشد که آب زیادی جمع شود اما طوری باشد که گویا حدود ده دقیقه باران سنگین باریده است.

نحوه-نصب-چمن-مصنوعی

بوسیله کمپرسور سطح چمن مصنوعی را مجددا بررسی کنید.

در پایان کار ممکن است خطوط کمی از لبه صفحه کمپرسور باقی بماند. این خطوط را با لبه صاف شن کش خود صاف کنید. همچنین ممکن است در لبه کار جایی که ماسه ها به وسیله صفحه کمپرسور در کنار تخته خم شونده متراکم شده اند، ماسه ها کمی بالا آمده باشند. این مشکلات را برطرف کنید تا کار طبیعی تر به نظر برسد. شاید برای از بین بردن رد خطوط و مواد اضافی در لبه کار نیاز به جاروی خوبی داشته باشید.

تشک علفهای هرز را برای نصب چمن مصنوعی اضافه کنید.

مفید یا مضر بودن استفاده از این تشک کاملا بستگی به شرایط شما دارد. اگر مقدار زیادی علف پالپال، زوییا یا برمودا داشتید، ایده خوبی خواهد بود.

برش های اولیه را برای نحوه نصب چمن مصنوعی انجام دهید.

قبل از اینکه قسمتهای خیلی نزدیک به لبه ها را ببرید، قسمتهای اضافی را از اطراف آن جدا کنید. تکه سوم را برش دهید. پس از اینکه تکه های چمن مصنوعی را بریدید، دو لبه صاف دارید که باید درزگیری کنید.

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب چمن مصنوعی بین موزاییک

درزهای چمن مصنوعی نصب شده را بپوشانید.

چند گزینه محدود برای انتخاب دارید. می توانید درز چمن مصنوعی خود را چسب بزنید یا می توانید از منگنه یا میخ استفاده کنید. استفاده از چسب و نوار درز گیر حرفه ای برای نصب چمن مصنوعی توصیه می شود چرا که بعد از اتمام کار درزها مشخص نخواهند بود و میتوانید از میخ استفاده نکنید. این مسئله برای زمین های بازی به اندازه روند کشش مهم است.

نحوه-نصب-چمن-مصنوعی
  • برای  درزگیری، دو قطعه چمن مصنوعی را در کنار یکدیگر گذاشته و فاصله بین آنها را که فاصله میان تکه های چمن مصنوعی بر روی سطح را تعیین می کند، مشخص کنید. این بدان معنی است که اگر تکه ها ۳.۸ اینچ از هم فاصله داشته باشند، باید دو تکه چمن مصنوعی را نزدیک به هم کنید تا فاصله تکه ها ۳.۸ اینچ شود. اگر تکه های چمن مصنوعی خیلی نزدیک باشند،  اثر “محاک” ایجاد خواهد شد که در آن چمن مصنوعی ها بسیار در هم تنیده می شوند. اگر خیلی دور باشند، چمن مصنوعی خالی به نظر می رسد. اما  فاصله بیشتر بهتر از فاصله کمتر است.
  • وقتی فاصله ها را به درستی  تنظیم کردید و درز خوب به نظر رسید، مقداری از میخ ها را با فاصله 18  اینچی از درز  بکوبید. فقط چند میخ به طور جزئی در هر چند پا کفایت می کند. میخ ها فقط برای جلوگیری از جابجایی چمن مصنوعی هستند.
  • حالا هر قطعه چمن مصنوعی را عقب بکشید طوری که  چند پا از ماسه های کف در معرض دید قرار گیرد. نوار درز خود را روی سطح بگذارید (نوار باید 12 اینچ باشد). چسب خود را روی نوار درز گیر بچسبانید و روی درز پخش کنید تا نوار را به طور مساوی اما نازک بپوشاند.
  • بگذارید حدود ده دقیقه بماند تا حالت چسبندگی پیدا کند. چمن مصنوعی را پشت نوار درز قرار دهید و مراقب باشید که چمن مصنوعی در چسب گیر نکند. کیسه های شن و ماسه یا مشابه آن را در روی تمام درزها قرار دهید تا مطمئن شوید که تغییری نکند.

منبع : https://www.wikihow.com

نصب چمن مصنوعی