قانون نصب حفاظ پنجره طبقه اول

نصب-حفاظ-پنجره

در این صفحه تلاش کرده ایم که قانون نصب حفاظ پنجره طبقه اول و راهنمایی مستاجرین برای نصب حفاظ پنجره را به صورت کامل به شما توضیح دهیم.

قانون نصب حفاظ پنجره

حتی با بهترین سیستم‌ های امنیتی، درهای قفل‌ شده و سنسورهای پنجره می‌دانیم که پنجره خانه همچنان نقطه ‌ضعف صاحب ‌خانه به شمار می رود و خواب راحت در شب را از او دریغ می‌کند. اگر نگران امنیت منزل خود هستید، یکی از معیارهای امنیتی که باید در نظر بگیرید، نصب حفاظ پنجره است.

علاوه بر سنسور های پنجره، نصب حفاظ ضد سرقت میتواند گزینه ی مناسبی باشند. حفاظ های پنجره ای که پیش تر به آنها پرداختیم هیچ کدام دارای سنسورهای خاص محصول خود نیستند اما این به این دلیل است که آنها می‌توانند به راحتی در ارتباط با دیگر گزینه‌ های امنیتی خانگی استفاده شوند. عملکرد آنها در کنار یکدیگر قطعا موثرتر خواهد بود.

جهت تهیه لیستی از حفاظ های امنیتی پنجره مورد علاقه نوین خانه، به بررسی قیمت، راحتی نصب و برداشتن و طراحی آنها پرداخته ایم، بنابراین در اینجا می توانید به راحتی حفاظ مورد نظر خود را بیابید. فرقی ندارد که این حفاظ را برای جلوگیری از افتادن بچه‌ ها از پنجره یا جلوگیری از ورود سارقان بخواهید.

حفاظ های پنجره نوین خانه “نشانه کیفیت و ارزش” در بازار هستند. این شرکت مسئول خرید شما، تجربه بسیار زیادی از کارگران و متخصصان نصب و آوردن بیش‌ترین کیفیت محصولات تحت حمایت قوی ‌ترین و طولانی‌ترین نوع گارانتی در این صنعت را ارائه می کند.

قانون نصب حفاظ پنجره طبقه اول

همین امروز با خرید و نصب حفاظ پنجره از خانه و خانواده تان محافظت کنید. ضمانت نامه حفاظت از خانه که به طور خودکار با هر حفاظ پنجره ‌ای که می سازیم و نصب می کنیم، فرستاده می ‌شود، امنیت خانواده یا کسب‌ وکار شما را ارائه می‌دهد.

حفاظ پنجره چیست و چرا از آنها استفاده می شود؟


حفاظ پنجره، میله های فلزی هستند که به منظور مانع شدن از افتادن از پنجره و مجروح شدن کودکان خردسال، روی پنجره نصب می شوند. کودکان خردسال ممکن است متوجه خطر پنجره ای باز نباشند و ممکن است در لحظه ای که هیچ فرد بزرگسالی مراقب آنها نیست، خطر سقوط از پنجره آنها را تهدید کند.

قانون نصب حفاظ پنجره طبقه اول

صاحب خانه باید حفاظ پنجره نصب کند، قانون است؟

زمانی که مستاجری با کودک ۱۰ ساله یا کوچکتر در آپارتمان زندگی می‌کند و یا به طور منظم زمان زیادی را در آنجا سپری می‌کند، صاحب خانه باید حفاظ پنجره نصب کند. حفاظ پنجره تنها زمانی که کف پنجره شش فوت بالاتر از سطح خارجی پنجره باشد و یا شرایط خطرناک دیگری وجود داشته باشد در پنجره طبقه اول نصب می شود. پنجره ‌هایی که به عنوان خروجی آتش عمل می‌کنند و یا این که برای باز شدن طراحی نشده اند، نیازی به حفاظ پنجره ندارند. در یک ساختمان مسکونی، تعاونی یا آپارتمان، مستاجری که کودک زیر ۱۰ سال دارد و یا به طور مرتب در آنجا زندگی می‌کند و یا به طور منظم هزینه زیادی را در آنجا صرف می کند و بدون بیرون رفتن از آپارتمان به راهرو دسترسی دارد، با نوشتن درخواستی کتبی می تواند مسئول ساختمان را موظف به نصب حفاظ برای پنجره‌ های راهرو کند.

قانون نصب حفاظ پنجره طبقه اول

اگر پنجره از قبل دارای مانع باز شدن پنجره باشد چه باید کرد؟

مانع پنجره را نمی‌توان به عنوان محافظ پنجره مورد استفاده قرار داد. حفاظ پنجره برای حفاظت از کل ناحیه بازشونده پنجره باید نصب شود. مانع پنجره می‌تواند از باز شدن کامل پنجره ‌ها برای ورود هوای تازه جلوگیری کند، اگر مانع پنجره از باز شدن کامل پنجره پایینی جلوگیری می کند، باید برداشته شود. سوابق ناراحت کننده ای وجود دارند که مستاجران مانع پنجره را برای ورود هوای تازه کافی برداشته اند، پنجره‌ ها بدون محافظ بازگذاشته شده و منجر به سقوط کودکان از پنجره شده اند.

اگرحفاظ پنجره ای دچار مشکل شود یا اگر صاحب خانه محافظ پنجره نصب نکند و یا نخواهد نصب کند، چه باید کرد؟

اگرحفاظ پنجره ای دچارمشکل شود، مستاجر باید به مالک ساختمان یا شخصی که مسئول نگهداری و تعمیرات آن است اطلاع دهد. اگر این خانه به یک مجموعه مسکونی، تعاونی یا آپارتمان تعلق داشته باشد، مستاجر باید به مالک آپارتمان یا مسئول تعمیرات آپارتمان اطلاع دهد یا اگر مشکل پنجره ای در منطقه مشترک باشد، مستاجر باید مدیر ساختمان یا فردی که مسئول نگه داری آن است را مطلع کند. این قانون نصب حفاظ پنجره در طبقه اول است.

راهنمای مستاجر برای نصب حفاظ پنجره

مستاجر هرگز نباید حفاظ پنجره را از بین ببرد یا به آن آسیب بزند. مستاجر باید به طور منظم حفاظ های پنجره ها را بررسی کند تا مطمئن شود که آن‌ها به هیچ وجه دچار مشکل نشده باشند. اگر مالک یا مسئول تعمیرات نتواند یا نخواهد در مدت معقولی به مشکل رسیدگی کند، مستاجر می‌تواند با اداره مسکن یا ساختمان شهرداری یا اداره بازرسی مسکن اداره امور اجتماعی شهر محل زندگی خود تماس بگیرد.

مستاجر یک خانه چقدر برای نصب حفاظ پنجره باید پول پرداخت کند؟

به موجب قانون، صاحب یک آپارتمان می‌تواند تا مقدار مشخصی را برای نصب حفاظ پنجره از مستاجر خود بگیرد.

چگونه یک مستاجر می‌تواند حفاظ پنجره را از روی پنجره بردارد؟

اگر مستاجر نیازی به حفاظ پنجره نداشته باشد، در صورت درخواست مستاجر، صاحب خانه ملزم به برداشتن حفاظ ها و یا نرده های پنجره نصب شده است. مستاجر به هیچ عنوان اجازه برداشتن حفاظ پنجره را ندارد.

راهنمای مستاجر برای نصب حفاظ پنجره

چه کسی مسئول تهیه و نگهداری حفاظ پنجره ها در ساختمان های تعاونی یا با مالکیت مشترک است؟

در یک خانه تعاونی یا با مالکیت مشترک یا آپارتمانی، صاحب اصلی ساختمان مسئول تامین و نگهداری حفاظ پنجره ها است. مدیریت ساختمان مسئول تامین و نگهداری حفاظ پنجره راهرو در آپارتمان ها است.

مستاجری که می‌خواهد حفاظ پنجره های داخل آپارتمان و راهرو حفاظ داشته باشند، باید درخواست خود را به صورت کتبی با مدیریت آپارتمان مطرح کنند.

منبع : https://www.toolstation.com/

موضوع: حفاظ پنجره | حفاظ پنجره ساختمان