تعویض لولای پنجره دوجداره

تعویض لولای پنجره دوجداره

با یک تماس می توانید کار تعویض لولای پنجره دوجداره خود را با نوین خانه انجام شده بدانید، نحوه تعویض لولای پنجره دوجداره توسط نوین خانه را مطالعه کنید.

بیشتر پنجره های دوجداره دارای بخشی هستند که ما آن را لولای پنجره یا لولای اصطکاک می نامیم و در بین اکثر پنجره های uPVC که این روزها پیدا خواهید کرد و همچنین از نظر تاریخی بسیار محبوب هستند. در اینجا به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید مجموعه صحیحی از لولا های پنجره uPVC برای تعویض با آنچه که در حال حاضر روی پنجره خود دارید، پیدا کنید.

برخی ارزیابی های اساسی قبل از شروع تعویض لولای پنجره دوجداره

  • مجموعه لولا های پنجره دوجداره همیشه به صورت جفت برای یک پنجره فروخته می شود.
  • درلولاهای بازشو به کنار در مقایسه با لولاهای بازشو به سمت بالا، بازوهای متحرک معمولاً طولانی تر هستند.
  • هر لولا جداگانه باید در سمت مناسب پنجره قرار گیرد. بنابراین فلش روی لولا جهت باز شدن پنجره است. هنگام خرید لولا، یک جفت لولا به شما داده می شود که شامل هرکدام است.
  • لولا های استاندارد دارای دسته 13 میلی متر هستند اما ما کیت بسته های مخصوص را تهیه می کنیم تا در صورت لزوم تا 15 میلی متر یا 17 میلی متر افزایش یابد و این شامل دستورالعمل ها نیز می باشد. بنابراین به طور کلی می توانید این نکته را نادیده بگیرید. وقتی می گوییم ارتفاع دسته معمولاً به عمق لولا پنجره اشاره می کنیم. حال دیگر اندازه گیری روی پنجره غیرممکن است و به این دلیل که ما از کیت استفاده می کنیم، نیازی نیست که نگران آن باشید.
  • اولین سوراخ های ثابت گوشه در ریل و بازو معمولاً استاندارد هستند اما بقیه اینگونه نیستند. نگران نباشید زیرا می توان مجدداً سوراخ های جدیدی را به راحتی و به اندازه کافی برای سوراخ های باقی مانده مشخص کرد. اگر می خواهید بیشتر بدانید نمودارهای هر لولا را بررسی کنید. برای استفاده در کوتاه مدت، از اولین سوراخ ها در هر دو فریم استفاده کنید.

تعویض لولای پنجره دوجداره

در اینجا قصد داریم شما را با چگونگی تعویض لولای پنجره دوجداره آشنا کنیم، تا حتی در صورتی که نوین خانه را برای این کار انتخاب نکردید، بتوانید به درستی از صحیح انجام شدن این کار اطمینان پیدا کنید.

مرحله 1: چگونه پهنای ریل پنجره لولادار دوجداره خود را برای تعویض اندازه گیری کنیم

تعویض لولای پنجره دوجداره

امروزه به طور کلی اکثر لولا های پنجره دوجداره uPVC اندازه استاندارد 18 میلی متر دارند، اما برخی از لولا های دوجداره در پنجره های uPVC یا آلومینیومی قدیمی در واقع 15 میلی متر هستند. بنابراین حتما این اندازه را با دقت اندازه گیری کنید.

لینک پیشنهادی نوین خانه : پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک

بخاطر بسپارید که اندازه ای که به آن نیاز دارید بیشترین اندازه ریل از قسمت بیرونی است نه اندازه داخلی آن.

تعویض لولای پنجره دوجداره خود به انواع دیگر لولای اصطکاک امکان پذیر است. نمونه های معمولی لولاهای محدود کننده و لولا خروجی پنجره هستند. مهمترین عامل تعیین کننده برای انجام این کار، عرض ریل لولای پنجره دوجداره است. در غیر اینصورت اگر فقط به دنبال تعویض لولا پنجره دوجداره uPVC هستید، استفاده از لولا در اندازه استاندارد به اندازه کافی آسان است.

مرحله 2: چگونگی اندازه گیری طول این لولاهای پنجره دوجداره

تعویض لولای پنجره دوجداره

این مرحله واقعاً آسان است. تنها چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که طول کل (از جمله درپوش پایانی) ریل لولا اصطکاک در قاب ثابت است. ما عموماً نگران طول بازو که روی قاب باز شده است، نیستیم.

لولا پنجره دوجداره معمولاً در اندازه های قدیمی اینچ امپراطوری فروخته می شود، اما تبدیل آن به میلی متر آسان است (25.4 x). هنگام اندازه گیری می توانید به راحتی نزدیکترین مقدار اینچ را جمع کنید و امنیت خاطر داشته باشید.

لینک پیشنهادی نوین خانه : تعویض شیشه پنجره دوجداره

برخی از پنجره های قدیمی دارای لولا با بازشو به کنار به طول 10 اینچ هستند و ممکن است دیگر پیدا نشوند. می توانید به جای آن از لولا 12 اینچی استفاده کنید. تمام اتفاقاتی که رخ می دهد این است که مقداری هندسه را قربانی می کنید تا پنجره دوجداره را کمی بیشتر به سمت وسط حرکت دهد اما نه به مقدار زیاد.

مرحله 3: چگونه می توان تعیین کرد که لولای بازشو پنجره دوجداره به سمت کنار است یا به سمت بالا

تعویض لولای پنجره دوجداره

این مسئله برای همه گیج کننده است! لولا های پنجره دوجداره با بازشو به سمت کنار، در بالا و پایین پنجره ثابت شده است. لولا پنجره دوجداره با بازشو به سمت بالای پنجره در طرفین پنجره (چپ و راست) تعبیه شده است. برای تأیید این موضوع، نمودار مخالف را مشاهده کنید. برای کمک به شما در تغییر موقعیت، احتمالاً دستگیره پنجره نیز این امر را تأیید می کند – دسته در سمت کنار پنجره به معنای یک پنجره بازشو به سمت طرفین است. و این مورد زمانی صحیح است از داخل پنجره مشاهده کنید نه بیرون آن.

لینک پیشنهادی نوین خانه : تعویض دستگیره پنجره دوجداره

اگر میخواهید بدانید چرا باید بین لولا های پنجره دوجداره با بازشو به سمت بالا و بازشو به سمت کنار تفاوت وجود داشته باشد، وزن آن را در لولا پایین در نظر بگیرید. تمام وزن پنجره دوجداره بر روی لولا پایینی است و به همین دلیل لولا متفاوت طراحی شده است. منظور ما این است که واشر تحمل بار برای کمک به سر خوردن پنجره دوجداره در زیر وزن های بیشتر گنجانیده شده است. این با یک پنجره دوجداره با بازشو به سمت بالا که وزن به طور مساوی در طرفین توزیع می شود مقایسه می شود.

منبع : https://www.handlestore.com