تعویض شیشه پنجره دوجداره

تعویض-شیشه-پنجره-دوجداره

آیا نیاز به تعویض شیشه پنجره دوجداره دارید؟ آیا شیشه پنجره دوجداره شما شکسته است؟ قبل از اینکه تصمیم بگیرید که پنجره جدید دوجداره را خودتان نصب کنید یا فردی حرفه ای را برای اینکار استخدام کنید، مواردی وجود دارد که باید در مورد پنجره های دوجداره، روند تعمیر و جوانب مثبت و منفی تعویض شیشه به صورتی که خودتان انجام دهید، را بدانید.

چگونه می توان شیشه پنجره دوجداره را تعویض کرد

شما هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است نیاز به این داشته باشید که شیشه پنجره دوجداره خود را تعویض کنید. بلایای طبیعی، توپهای فوتبال سرگردان، شکستن پنجره توسط یک سارق یا فقط نصب نادرست پنجره در هر زمان ممکن است اتفاق بیفتد. این ایده خوبی است که قبل از اینکه خودتان دست به کار شوید، بدانید چه عواملی در پیدا کردن و نصب شیشه های جایگزین برای پنجره های دوجداره شما دخیل است.

لینک پیشنهادی نوین خانه : نصب پنجره های دوجداره

1. اگر در اطراف پنجره قالب ریزی وجود دارد، آن را شل کرده و کنار بگذارید.

2. لعاب لاستیکی اطراف لبه ها را با یک چاقوی بتونه بردارید.

3. درزگیر را که شیشه پنجره دوجداره را در قاب نگه می دارد برش دهید.

4. برای برداشتن شیشه پنجره دوجداره از قاب، از یک چنگک مکش دار استفاده کنید. اگر شیشه داخل پنجره شکسته شده است، با دقت شیشه شکسته شده را جدا کنید. همیشه هنگام دست زدن به شیشه شکسته، از دستکش و عینک محافظ استفاده کنید.

5. درزگیر سیلیکون را در کانالی قرار دهید که پنل شیشه ای جدید در آن می رود.

۶. با استفاده از یک چنگک مکش دار، شیشه دوجداره جایگزین را وارد کنید/ از درزگیر جدید استفاده کنید تا شیشه جدید در جای خود قرار گیرد.

خودتان انجام دهید یا کار را به نصاب بسپارید؟

تعویض شیشه پنجره دوجداره در خانه می تواند پروژه دشواری باشد. ممکن است شما تمام ابزارهای لازم برای روند کار را نداشته باشید و خود اینکار می تواند بسیار خطرناک و وقت گیر باشد، به خصوص اگر قبلاً این کار را انجام نداده اید.

تعویض شیشه پنجره دوجداره را به نوین خانه بسپارید

بهتر است برای اینکه شیشه پنجره خود را تعویض کنید، با متخصصان نوین خانه تماس بگیرید. در نوین خانه ، متخصصان ما با ارائه خدمات تعویض شیشه در همان روز، فرایند جایگزینی را آسان، ایمن و کارآمد می سازند. با استخدام متخصص، در وقت خود صرفه جویی می کنید و خطر آسیب دیدگی جدی در هنگام کار با شیشه های شکسته را کاهش می دهید.

ساختار پنجره دوجداره

تعویض شیشه پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره یا واحدهای شیشه ای عایق (IUG) شامل دو صفحه شیشه ای است که توسط یک فضا و لایه ای از هوا جدا شده و عایقی را فراهم می کند. گاهی اوقات این فضا برای ایجاد عایقی بهتر، از گازهایی مانند آرگون یا کریپتون پر می شود.

درزگیر نامناسب در اطراف شیشه یک پنجره دوجداره، دلیلی معمولی برای تعویض پنجره دوجداره است زیرا تراکم در بین صفحات ایجاد می شود. اگر پنجره شکسته یا ترک خورده باشد، باید شیشه را تعویض کنید تا از ایمنی و حفظ راندمان انرژی پنجره دوجداره مطمئن شوید.

دلایل دیگر برای تعویض شیشه پنجره های دوجداره

شایان ذکر است که برخی از تولید کنندگان شیشه های پنجره محصول خود را گارانتی نمی کنند مگر اینکه شیشه پنجره توسط یک متخصص نصب شود. برای این که در اولین دفعه کار را درست انجام دهید و گارانتی محصول خریداری شده خود را حفظ کنید، بهتر است با یک فروشگاه تخصصی تعویض شیشه تماس بگیرید تا برای انجام اندازه گیری، به منزل شما بیایند، شیشه پنجره شما را سفارش داده و آن را برای شما تعویض کنید.

تعویض و تعمیر پنجره دوجداره – شیشه

تعویض شیشه پنجره دوجداره

 اگر فهمید که یکی از پنجره های دوجداره شما بخار می کند یا در شیشه شکافی وجود دارد، خبرهای خوبی برای شما داریم. تعمیر پنجره دوجداره امکان پذیر است! وقتی فقط می توانید واحد شیشه ای درزگیری شده یا شیشه عایق کاری شده با صفحه دوتایی را تعویض کنید، دیگر نیازی نیست تا هزینه خرید تمام پنجره دوجداره را پرداخت کنید.

تعمیر پنجره شیشه ای شما

برای صرفه جوی در هزینه ها، تعویض شیشه پنجره می تواند به راحتی توسط خودتان انجام شود. بیشتر افراد می توانند به تنهایی و بدون مشکل این نوع تعمیر پنجره ها را انجام دهند.

• قسمت شیشه ای پنجره دوجداره را حذف کنید

برای شروع، مهره های PVC را به دقت جدا کنید تا شیشه شکسته یا دارای درزگیر نامناسب پنجره خود را کاملا بردارید. اگر شیشه ترک خورده است، بیشتر احتیاط کنید.

• اندازه گیری

عرض و ارتفاع را اندازه گیری کنید. سپس لازم است که ضخامت واحد عایق شیشه ای را بین ½ تا 1 اینچ اندازه گیری کنید. می توانید قطعه تعویضی خود را از نوین خانه سفارش دهید.

• تعویض شیشه

واحد عایق شیشه پنجره را به داخل قاب برگردانید و نوارهای مهره PVC را تعویض کنید.

پس از رسیدن شیشه عایق جدید، شما آماده انجام تعمیرات هستید. به سادگی نوارهای مهره و شیشه عایق دوجداره را مانند قبل جدا کنید. شیشه جدید پنجره را در جای خود قرار داده و نوار مهره را با دست تعویض کنید.

منبع : https://glassdoctor.com