تعویض دستگیره پنجره دوجداره

تعویض-دستگیره-پنجره-دوجداره

تعویض دستگیره پنجره دوجداره فقط با یک تماس توسط نوین خانه، تولید کننده دستگیره پنجره دوجداره با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت موجود در بازار.

خوب، احتمالاً برای یک دلیل ساده به اینجا آمده اید، باید مواردی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در منزل تان چطور دستگیره های پنجره دوجداره UPVC را تعویض کنید. شما می توانید به راحتی از وب سایت ها خرید کنید، به خصوص وقتی که دستگیره پنجره دوجداره UPVC شما شکسته باشد پس اندازه گیری کنید و این صفحه را  در بخش صفحات مورد علاقه مرورگر وب خود نگه دارید و ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه دستگیره ها را اندازه گیری و تعویض کنید.

چگونه دستگیره های پنجره دوجداره UPVC را اندازه گیری کنیم – چک لیست!

جدولی که در زیر نشان داده شده است، انواع مختلفی از دستگیره های پنجره دوجداره UPVC را به ترتیب نزولی نشان می دهد که احتمالا در فروشگاه ها پیدا خواهید کرد (دستگیره پنجره دوجداره espag – اسپانیولی محبوب ترین و جدیدترین دستگیره است). این جدول چک لیست دارای لینکهای مناسب برای راهنمایی شما در حوزه های مختلف در وب سایت نوین خانه است که در آنها دستگیره های پنجره UPVC موجود هستند. سپس جدول چیزهای مهمی را که شما باید بررسی و اندازه گیری کنید را مشخص می کند.

  شاخص 1 شاخص 2 شاخص 3 شاخص 4
دستگیره های پنجره دوجداره Espagطول Spindleنحوه ی حرکت    
دستگیره های پنجره دوجداره cockspurارتفاع stepنحوه ی حرکتتثبیت موقعیت  
دستگیره های پنجره دوجداره Tilt and turnطول Spindle      
دستگیره های پنجره دوجداره Cockspagارتفاع stepطول Spindleنحوه ی حرکت  
دستگیره های پنجره دوجداره Cadenzaطول تیغهنحوه ی حرکتتیغه صاف یا زاویه دارتثبیت موقعیت

اگر چه ما از اصطلاح پنجره دوجداره upvc در این راهنما استفاده می کنیم، متوجه خواهید شد که این انواع دستگیره پنجره های دو جداره را می توان بر روی تعدادی از پنجره های دیگر ساخته شده از آلومینیوم و چوب نیز یافت.

لینک پیشنهادی نوین خانه : پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک

طول دستگیره پنجره دوجداره Spindle  

تعویض دستگیره پنجره دوجداره

طول Spindle را می توان به روشهای مختلف با مفهوم یکسان بیان کرد:

اندازه Spindle که از پشت پایه دسته خارج شده است.

اندازه spindle که وارد کادر پنجره می شود.

نکته: اگر دستگیره پنجره دوجداره شما از پایه اش بشکند، دستگیره دیگری را روی همان پنجره اندازه گیری کنید چون طول Spindle باید همان باشد.

اگر مطمئن نیستید چیزی را در سوراخ میانی پنجره قرار دهید تا ببینید چقدر پیش از رسیدن به یک مانع طول می کشد. این حداکثر مقدار Spindle است که متناسب پنجره شما خواهد بود.

توجه: پنجره های چوبی ممکن است دارای به جای ۷ mm ، مقطع عرضی ۸ mm یافت شده بر روی دستگیره پنجره دوجداره UPVC باشند. می توانید از نوین خانه برای کمک به حل این مشکل استفاده کنید.

نحوه ی چرخش دستگیره پنجره دوجداره

تعویض دستگیره پنجره دوجداره

برخی از دستگیره های پنجره دوجداره UPVC با توجه به طراحی خم شونده حرکت داده می شوند. این به این معنی است که آن ها فقط می توانند به صورت عمودی یا افقی روی پنجره نصب شوند.

قواعد اصلی که در سرتا سر وب سایت درمورد طراحی خم شونده این نوع دستگیره ها صدق می کند:

* دستگیره هایی که خلاف جهت عقربه های ساعت حرکت می کنند، به سمت راست باز می شوند.

* دستگیره هایی که در جهت عقربه های ساعت حرکت می کنند، به سمت چپ باز می شوند.

در جایی که نحوه ی چرخش دستگیره پنجره دوجداره از شما پرسیده می شود از شما خواسته می شود که گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در جایی که نحوه ی چرخش دستگیره از شما پرسیده نشود، دستگیره را می توان بر روی پنجره برای چرخش در هر جهت مورد استفاده قرار داد. در مورد قفلهای  espag این دستگیره های داخلی پنجره دوجداره باید به همان روش به هنگام تعویض قرار بگیرند.

ارتفاع step

تعویض دستگیره پنجره دوجداره

دستگیره های پنجره UPVC بزرگ قدیمی به دستگیره های خروس نشان شناخته می شوند و برای تعویض آنها باید ارتفاع step (فاصله زیر دماغه دستگیره) مورد نیاز را اندازه گیری کنید.

ارتفاع های مختلفی از step در طول سالها مورد استفاده قرار گرفته اند، گرچه برخی از آنها بیشتر از بقیه متداول هستند برای مثال، دستگیره 21 میلی متری برای پنجره های دوجداره UPVC و 9 میلی متری برای پنجره های آلومینیومی.

ارتفاع step چیست؟

این فاصله زیر دماغه دستگیره یا قاب است که دستگیره روی آن نصب شده است.

چرا اهمیت دارد؟

این فاصله مشخص خواهد کرد که زمانی که پنجره دوجداره بسته است دستگیره تا چه اندازه شل یا محکم است.

اگر نمی توانید دستگیره جایگزینی با همان اندازه پیدا کنید، می توانید هر تغییری را با تغییر بلوک گوه خروس نشان (بلوک مهاجم) که در مجاورت دسته قرار دارد، جبران کنید. اینها به طور کلی دارای اندازه استاندارد و دارای مراکز نگهدارنده 31 میلی متری هستند.

تثبیت موقعیت

تعویض دستگیره پنجره دوجداره

زمانی که با پنجره دوجداره UPVC سر و کار دارید همیشه باید موقعیتهای سوراخ کردن پیچ را مشخص کنید، در غیر این صورت کار تعویض دستگیره پنجره دوجداره مشکل خواهد بود. به انواع مختلف نگاه کنید:

دستگیره خروس نشان در یک پنجره دوجداره UPVC کوچک ممکن است کمی با اندازه بیرونی از 58 تا 62 میلی متر متفاوت باشد اما خوشبختانه در هر دو اندازه امکان تغییر وجود دارد.

دستگیره های پنجره دوجداره Espag همیشه در مراکز 43 میلی متری یکسان است (دارای 2 نقطه اتصال).

دستگیره های پنجره دوجداره Tilt and turn  (در UPVC ) همواره در مراکز 43 میلی متری یکسان هستند(دو محل نصب پیچ).

دستگیره پنجره دوجداره Cadenza به طور کلی (نه همیشه) – دارای 4 نقطه اتصال در مراکز 64-84 میلی متری.

دستگیره های پنجره دوجداره Cockspag به طور کلی (نه همیشه) – دارای 2 نقطه اتصال در مراکز 43 میلی متری.

طول تیغه

تعویض دستگیره پنجره دوجداره

تیغه ها روی برخی از پنجره های دوجداره  UPVC بزرگ چوبی دیده می شوند و طول تیغه، اندازه سطح زیرین دستگیره پنجره دوجداره تا نوک تیغه (اندازه ای که وارد پنجره می شود) است.

تیغه های Cadenza در عرض (15 میلی متر) و ضخامت (3 میلی متر) یکسان هستند اما طول آنها متفاوت است. طول در دسترس را می توان هنگام سفارش از اندازه های 18، 30، 35، 40 میلی متری انتخاب کرد (اندازه آن به مدل بستگی دارد)..

برخی از طراحی های سفارشی برای دستگیره ها با تیغه Cadenza ممکن است وجود داشته باشد اما دستگیره پنجره دوجداره Cadenza بدون سیستم قطع و شکاف و مکانیزم قفل خواهند بود. برخی از دستگیره های پنجره دوجداره Everest ، طرحی منحصر به فردی دارند که نمی تواند جایگزین شود.

تیغه زاویه دار یا صاف دستگیره پنجره دوجداره برای تعویض؟

تعویض دستگیره پنجره دوجداره

این مساله تنها در مورد دستگیره پنجره دوجداره Cadenza مطرح می شود که تیغه برجسته دارند که مکانیزم قفل چند نقطه ای را در داخل پنجره دوجداره UPVC اعمال می کند.

دو نوع معمول از دستگیره پنجره دوجداره Cadenza وجود دارد که هر دو دارای همان مراکز اتصال ثابت هستند اما با طراحی تیغه – زاویه دار یا مسطح (عمود بر هم) تفاوت دارند. بسیار مهم است که گزینه درست را برای تعویض دستگیره پنجره دوجداره اتاقتان پیدا کنید. اگر از تیغه مسطح استفاده شود در حالی که باید از تیغه زاویه دار استفاده شود، تیغه دچار شکستگی خواهد شد و بالعکس.

راهنمای عیب یابی دستگیره های پنجره دوجداره UPVC

وقتی نوبت به تعویض دستگیره پنجره دوجداره UPVC باشد، مسائل همیشه ساده نیستند اما دلیلی برای انجام ندادن این کار وجود ندارد. بیشتر کار به ارزیابی انواع دستگیره پنجره دوجداره و اندازه گیری مورد نیاز می پردازد و این تمام چیزی است که این راهنما به آن پرداخته است.

منبع : https://www.handlestore.com