آموزش نصب چمن مصنوعی

آموزش-نصب-چمن-مصنوعی

نصب چمن مصنوعی می تواند یک پروژه DIY باشد، اما اگر می خواهید نتایج خوبی بگیرید، باید این کار را به درستی انجام دهید پس آموزش نصب چمن مصنوعی که در اینجا برای شما قرار داده ایم را بدقت مظالعه کنید. برای نصب چمن مصنوعی هشت مرحله وجود دارد و نصب آن بر روی سنگفرش ها مراحل دیگری را می طلبد.

آموزش نصب چمن مصنوعی مراحل

1. انتخاب چمن مصنوعی

2. هشت مرحله برای گذاشتن چمن مصنوعی روی خاک

 3. گذاشتن چمن مصنوعی روی سنگفرش یا بتون

4. حفظ و نگه داری چمن مصنوعی

انتخاب چمن مصنوعی

اولین قدم انتخاب نوع چمن مصنوعی مورد نظر شما برای استفاده است. سه نوع اصلی وجود دارد:

  1. چمن مصنوعی تزئینی برای منطقه های کوچکتر مناسب است.
  2. چمن مصنوعی بازی می تواند برای کودکان یا ایجاد فضای سبز استفاده شود. مانند چمن مصنوعی حیاط
  3. چمن مصنوعی محوطه برای مناطق بزرگتر طراحی شده است. مانند چمن مصنوعی فوتبال

چمن مصنوعی در ده ها اندازه و رنگ ساخته می شوند. با وجود رنگ های مختلف و ساختار برگی مشابه با چمن واقعی، چمن مصنوعی امروزی مانند چمن طبیعی به نظر می رسد. طول آن برای چمن های فضای سبز یا زمین بازی از 16 میلی متر تا 20 میلی متر، 35 یا 40 میلی متر است. برخی از چمن های مصنوعی حتی دارای برگ هایی قهوه ای است که شبیه حالت زرد و پژمرده شدن چمن است. انواع مختلفی از چمن مصنوعی در بازار موجود است بنابراین قبل از انتخاب چمن مورد نظر خود، محصولات آنها را با یکدیگر مقایسه کنید.

هنگام انتخاب چمن مصنوعی، این سه مورد را در نظر بگیرید:

  1. چمن کجا گذاشته می شود؟ چمن محوطه مناسب حیاط جلویی یا حیاط خلوت است، اما شاید بخواهید در حیاط خلوت نیز فضای سبز یا فضای بازی ایجاد کنید.
  2. چمن مصنوعی در رنگهایی مختلفی موجود است. کدام رنگ برای خانه شما ایده آل است؟
  3. تراکم چمن با متر مربع اندازه گیری می شود. چمن متراکم تر دوام بیشتری دارد.

همینطور میتوانید در انتخاب چمن مصنوعی از چمن مصنوعی دست دوم نوین خانه بهره ببرید که کیفیت بسیار مناسبی دارد.

آموزش نصب چمن مصنوعی

هشت مرحله برای آموزش نصب چمن مصنوعی روی خاک

یک: خاکبرداری برای نصب چمن مصنوعی

اولین قدم خاکبرداری است. سطح باید تقریباً بین 80 تا 100 میلی متر زیر زمین حفر شود. همه علفهای هرز باید از بین بروند و سطح باید صاف شود. حتی ممکن است بخواهید از از بین برنده علفهای هرز استفاده کنید تا مطمئن شوید بعدا علفهای هرز ظاهر نمی شوند.

دو: پی محکمی درست کنید

مرحله بعدی ریختن سنگ خرد شده به عمق حدود 50 میلی متر است. پس از نصب سنگ خرد شده، آن را روی سطح صاف و فشرده کنید. صفحه ارتعاشی بهتر سنگ را فشرده می کند، اما می توانید با دست نیز ضربه بزنید. نکته مهم این است که سنگ کاملاً محکم شده باشد. سنگ خرد شده به زهکشی کمک می کند و به چمن مصنوعی سطح محکمی می بخشد.

سه: خاک فشرده شده را اضافه کنید

خاک فشرده شده از اکثر تأمین کنندگان چمن مصنوعی قابل تهیه است. 30-40 میلی متر از این خاک را روی سنگ خرد شده ریخته و آن را صاف و فشرده کنید.

چهار: چمن مصنوعی را نصب کنید

اکنون زمان نصب چمن مصنوعی است. تکه اول را در تمام منطقه بگذارید و آن را با میخ های 150 میلی متر یا پین های U 100 میلی متر در فاصله 250 میلی متری از یکدیگر قرار دهید. انجام این کار باعث می شود که با اضافه کردن تکه های چمن مصنوعی بیشتر، چمن در جای خود باقی بماند.

پنج: برای اتصال چمن مصنوعی نصب شده به یکدیگر از نوار استفاده کنید

تهیه کنندگان چمن مصنوعی همچنین می توانند نوار مخصوصی را برای چسباندن لبه های چمن مصنوعی در اختیار شما قرار دهند. این مرحله بسیار مهم است و باید بطور صحیح انجام شود تا نتیجه کار جلوه ای یکسان پیدا کند. تمام تکه های چمن مصنوعی باید کنارهم باشند و مطمئن شوید که در جای خود باقی بماند، میخ های بیشتر یا پین های U را به ردیف بعدی چمن مصنوعی محکم کنید.

شش: اطمینان حاصل کنید که جهت چمن مصنوعی درست باشد

همانطور که ردیف های چمن مصنوعی را نصب می کنید، اطمینان حاصل کنید که الیاف همه به یک طرف باشد. این باعث می شود چمن مصنوعی ها صاف و طبیعی به نظر برسند.

هفت: علف اضافی را ببرید

ممکن است متوجه اختلاف سطح در چمن مصنوعی شوید. با استفاده از یک چاقوی برش علف های اضافی را ببرید.

هشت: ماسه سیلیس را اضافه کنید

مرحله آخر اضافه کردن ماسه های سیلیس بر روی سطح است. با استفاده از شن کش مخصوص چمن مصنوعی یا جارو، ماسه را درون چمن اضافه کنید. باید شن و ماسه را طوری درون چمن بریزید که بعد از پایان کار چیزی از آن مشخص نباشد.

اگر میخواهید منطقه بزرگی را چمن بکارید، زمان بیشتری از یک آخر هفته طول خواهد کشید. در مقاله چمن مصنوعی چقدر هزینه دارد؟ هزینه چمن و هزینه نصب آن به صورت حرفه ای به طور کامل بحث خواهد شد. (بزودی)

 آموزش نصب چمن مصنوعی روی سنگفرش یا بتون

چمن مصنوعی را می توان روی سنگفرش یا بتون نیز نصب کرد و حتی ممکن است بخواهید آن را روی پله ها قرار دهید. فرقی ندارد که می خواهید چمن مصنوعی را روی خاک، سنگ فرش یا بتون نصب کنید، بهتر است چمن های مصنوعی با کیفیت بخرید. چمن های باکیفیت دوام بیشتری خواهد داشت و زیباتر به نظر خواهند رسید.

آموزش نصب چمن مصنوعی

اگر در حال نصب چمن مصنوعی بر روی سنگفرش یا بتون هستید، اولین قدم اطمینان از داشتن سطحی صاف است. اگر شکاف هایی بین سنگفرش ها وجود داشته باشد، چمن مصنوعی یکدست نمیشود. شکافهای سنگفرش یا ترکهای بتون را با سیمان سریع خشک شونده پر کرده و سطح را صاف کنید.

لازم است چمن مصنوعی را به سطح بچسبانید. چسبهای مخصوص در بازار موجود است. چسب را به صورت نواری به هر تکه بمالید. هر تکه چمن مصنوعی باید در کنار دیگری قرار داشته باشد و به یاد داشته باشید که آنها را برای داشتن چمنی صاف در جهت یکسان قرار دهید. وقتی کارتان تمام شد، روی چمن ها قدم نزنید تا چسب زمان خشک شدن داشته باشد.

اگر با سیمان سطح را پر کنید، چمن مصنوعی می تواند سطح مناسبی برای پیاده روی به شما بدهد و از سیمان معمولی بهتر به نظر می رسد. مراحل ذکر شده در بالا را دنبال کنید و به یاد داشته باشید که تا زمانی که چسب به طور کامل خشک نشده، روی پله ها راه نروید.

وقتی چسب خشک شد، سطح چمن مصنوعی را شانه بزنید. این کار باعث می شود که چمن مصنوعی نصب شده صاف بایستد وگرد و خاکهایی که در چمن جمع شده اند از بین برود.

منبع : https://hipages.com.au

نصب چمن مصنوعی